W zeelandtheaters.nl n havenbedrijf Zeeland Seaports ovy V* AGENDA 24 t/m 31 maart ZEELAND 11 .MÉiËÈÉÈïto K „Veel van ons masterplan zit in de titel: winning combina tions. We moeten een winnaars mentaliteit ontwikkelen. We zijn te passief. Een beetje een grijze muis. Winst is te behalen door bedrijven te clusteren die voor el kaar een meerwaarde hebben. Het voordeel is dat bedrijven hun concurrentiepositie verbeteren, het tot milieuvriendelijkere pro ductie leidt en dat je, erg belang rijk, bedrijven en dus banen ver ankert in het havengebied. Sa menwerking met andere havens kan ook een winnende combina tie zijn." „Toegevoegde waarde zoals extra banen scheppen, bijvoor beeld door bedrijven samen te ballen. We willen de toegevoeg de waarde tot 2022 met 20 pro cent opschroeven. En we zetten sterk in op samenwerking die winnende combinaties moet op leveren. Zo gaat Dow Benelux wa terstofleveren aan Yara en ook aan ICL-IP. Een eerste mijlpaal van Smart Delta Resources, een project om tussen bedrijven in de Kanaalzone reststoffen en -warmte uit te wisselen. Voor 2022 moeten nog vier van die pro jecten rond zijn. Als havenbedrijf moeten we dat goed faciliteren. Met duurzame projecten onder scheiden we ons als haven." De PZC online Online Top-5 Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie Twitter Kolder in de polder @kolderpolder Vrouwen op koopjes jacht.. Er zouden waarschuwingsbor den geplaatst moe ten worden in de na bijheid van een geo pende #VenD haha DO 24103 Scheldetheater Terneuzen DO 24 DO 24 VR 25 VR 25 ZA 26 ZA 26 WO 30 WO 30 DO 31 muziek I show 80's Mania - De ultieme jaren '80 party 03 Schouwburg Middelburg muziek Danny Vera - The new Black White - Part II 03 Theater de Mythe Goes muziek Simon Garfunkel Revival Band Feelin' Groovy 03 Scheldetheater Terneuzen cabaret Dolf Jansen - Hardverwarmend 03 Schouwburg Middelburg Snowden - Bloedstollende thriller met Cos Jansen e.a. 03 Schouwburg Middelburg musical Nonsens - Vijf hemelse zusters in een goddelijke show! 03 Theater de Mythe Goes muziek Fernando Varela - Dé ster van Night of the Proms 2015 03 Scheldetheater Terneuzen Prinsessia Show - Studio 100 Met verkleedwedstrijd! 03 Schouwburg Middelburg Macbeth - Het Zuidelijk Toneel 03 Schouwburg Middelburg Veldhuis en Kemper - of de gladiolen jeugd familie 2" cabaret Scheldetheater I Schouwburg Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 milieubeweging tot havenbedrij ven, dat we vaak soleren." „De rol van regisseur vergt een andere aanpak en cultuur. Het vraagt uitbreiding en profes sionalisering van de organisatie. We gaan daarom ook investeren in trainingen van personeel." „Je moet niches zoeken. Agro- food, windenergie op zee en vloeibaar gas als LNG zijn groei markten. Tegelijk moet je met Antwerpen en Rotterdam spre ken over hun problemen, zoals fi les. Misschien kunnen wij wat voor hen berekenen. Trouwens, als de Seine-Schelde-verbinding gereed is, kan Zeeland een gewel dige springplank zijn voor Rotter dam en Antwerpen." „We bekijken di verse mogelijkhe den. Dankzij lijn diensten begint het containerver voer zoveel massa te krijgen dat par tijen geïnteresseerd raken. Bij ons is 60 procent van het ver voer nog altijd bulk, dus een container- terminal zou een verrijking van de ha ven zijn. Ja, die moet er voor 2022 zijn." Ook met Rotterdam hebben we trouwens projecten lopen. En met Zeebrugge kijken we of we kunnen samenwerken op het ge bied van LNG (vloeibaar gas), want zij hebben al zo'n terminal en wij niet. Maar eerlijk is eerlijk, vanwege het kanaal zijn er ge makkelijker projecten te delen met Gent." „Het is een plan op hoofdlij nen. Dat gaan we nu vertalen in een managementsagenda. Daarin zitten zo'n honderd concrete pro jecten die rot 2022 lopen. Het gaat om uiteenlopende projecten, van een lobby voor een betere nautische toegankelijkheid en goederensporen tot gesprekken met Vlaamse bedrijven die zich mogelijk in onze haven willen vestigen. Zeeland Seaports zal in elk geval veel actiever de rol van regisseur spelen, par tijen bij elkaar brengen. Je hoort namelijk van be langhebbenden, en dar gaat van werkgevers organisatie BZW, DONDERDAG 24 MAART 2016 nnaars worden' Jan Lagasse. foto Ruben Oreel Wat is het hoofddoel? Er wordt verontwaardigd gerea geerd op het bericht op PZC.nl dat het V&D-filiaal in Goes giste ren tijdelijk open is voor een laatste uitverkoop. 'Schaamte loos, nooit er komen en nu de winkel leeg plunderen', schrijft Bewoner Zeeland. 'Wel weer teke nend voor Nederland. V&D is nog nooit zó druk geweest', al dus Importzeeuw. 1. Karin en Willem Geertsma al weken spoorloos 2. Drukte bij opheffingsuitver koop V&D Goes 3. Aanslagen Brussel ook in Zee land merkbaar 4. Geluidsexpert veegt vloer aan met RUD-rapport scheeps werf 5. Aanslag galmt na in Zeeland De V&D opende gisteren voor de allerlaatste keer haar deu ren. Dit stond in het hele land garant voor een gekkenhuis bij het warenhuis. Veel mensen (en dan met name vrouwen) wilden er nog één keer een koopje scoren. THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG Wat betekent dat voor de perso neelsorganisatie van Zeeland Seaports? Het masterplan rept van 'winning combinations'. Wat bedoelt u met die term? Op welke markten moet ZSP zich concentreren in de strijd om de ton nages in Noord-West-Europa? Zeeland Seaports heeft de Wester- schelde Container Terminal uit het hoofd gezet. De inzet is nu een mid delgrote containerterminal. Wan neer komt die er? Enkele aandeelhouders en hun poli tieke achterban vinden uw plan niet concreet genoeg. Bent u het daar mee eens?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43