Thoolse wijk hoeft niet bang meer te zijn voor natte voeten PostNL viert tienjarig bestaan van internationaal kaartennetwerk 4 ZEELAND Andrea van den Broek uit Middelburg krijgt al negen jaar kaartjes van postcrossers over de hele wereld. Zo doe je mee met postcrossing 112-nieuws Man actief met babbeltrucs De politie heeft afgelopen week meldingen gekregen van babbeltrucs door een keurig geklede man. Het gaat waarschijnlijk om vijf meldingen. Zo meldde een 75-jarige vrouw uit Arne- muiden dat op 16 maart een man aan de deur was geweest die haar vertelde dat ze in aanmerking kwam voor een gratis stof zuiger. Soortgelijke situa ties deden zich ook voor in Brouwershaven en Wolp- haartsdijk. De politie onder zoekt de babbeltrucs en is op zoek naar een keurig ge klede, Nederlandsspreken de, blanke man. Wie infor matie heeft wordt gevraagd contact op te nemen. Bejaarde vrouw beroofd van tas Een tachtigjarige vrouw uit Middelburg is gister middag in de Johan van Reigersbergstraat in haar woonplaats van haar tas be roofd. De vrouw liep rond 13.00 uur met een rollator bij de ingang van een ap partementengebouw. Plot seling pakte een man haar handtas uit de mand van de rollator terwijl hij voor- bijfietste. De dader droeg een donkerkleurige jas met een capuchon en had een grijze muts op. Het slacht offer is door ambulanceme dewerkers onderzocht na li chamelijke klachten. Ze deed daarna aangifte. Nekklachten na botsing Bij een kopstaartbotsing in Terneuzen is gistermiddag een 27-jarige vrouw ge wond geraakt. Twee perso nenauto's kwamen even na 13.30 uur bij de kruising van de Churchilllaan met de Tooropstraat met elkaar in botsing. De bestuurders van de auto's waren een dertigjarige man en de 27-jarige vrouw, beiden uit Terneuzen. Het slachtoffer hield aan de aanrijding nek klachten over. Een ambu lanceteam heeft haar bij stand verleend. Beide voer tuigen zijn weggesleept. Hennepkwekerij opgerold in huis De politie heeft dinsdag ochtend een hennepkweke rij ontdekt in een huis in Middelburg. Op de eerste verdieping van de woning aan de Duunmede in de wijk Dauwendaele stonden ruim honderd planten. Er zijn geen personen aange houden. Het kweekmateri- aal is vernietigd. Energiebedrij f Enduris gaat aangifte doen van dief stal; de stroom voor de plantage is afgenomen bui ten de meter om. Op het hoogtepunt stuurde Andrea van den Broek uit Middelburg vijftig kaarten per dag naar willekeurige internationale bestemmingen. De adressen van de ontvangers kreeg ze via de website postcrossing.com. Ze schrijft haar kaarten helemaal vol, bijvoorbeeld over de Neder landse cultuur of het weer. Postcrossing heeft ruim zeshon derdduizend leden uit 212 landen. Het werkt als volgt. Je meldt je aan op de website en krijgt een naam en adres in een willekeurig land, plus een code. Je schrijft een kaart, vermeldt daarop de code die je kreeg en stuurt 'm op. Wanneer hij aankomt, voert de ontvanger die co de in op de website. Dan krijgt ie mand jouw adres, krijg jij een kaart en een code en is de cirkel rond. Duizenden euro's Van den Broek stuurde - en ont ving - via de postcrossingwebsite al 1159 kaarten in negen jaar en nog eens ruim vijfduizend via het bijbehorende forum (waar leden om kaarten uit specifieke gebie den of van een bepaald merk vra gen). Ze besteedde zonder spijt en met plezier duizenden euro's aan haar hobby. 'Ik doe dit omdat het leuk is echte post te krijgen en meer te weten te komen over andere culturen' „Ik vind het leuk om kaartjes te krijgen en meer te weten te ko men over andere culturen. Toen ik er in Taiwan mee begon, was ik met tweehonderd kaarten per week de nummer 1 postcrosser van het land. Nu stuur ik er veel minder: postzegels zijn hier veel duurder en ik heb er niet meer zo veel tijd voor. Het moet ook geen verplichting worden." Op dinsdag 29 maart bestaat het internationa le kaartennetwerk tien jaar. Ter ere hiervan brengt PostNL tien speciale postzegels uit. Iedere post zegel geeft een impressie van een toeristische attractie van ons land - omdat 'postcrossers' elkaar vaak iets vertellen over hun woonomge ving. Op de postzegels staan bij voorbeeld de bollenvelden, de Nachtwacht en de Zeeuwse Delta werken. Van den Broek gaat zeker een vel kopen: ze heeft ook de postzegels nog die uitgebracht wer den toen postcrossing vijfjaar be stond. Tekeningetjes Ze heeft inmiddels kaarten uit 236 landen en niet-ofïïcieel erkende ge bieden, alleen de Republiek Congo en de Centraal Afrikaanse Repu bliek missen nog. In doorzichtige dozen staan de kaarten in de kast, gesorteerd op land en thema. In kaartenrekken hangen de mooiste exemplaren. „Die wissel ik af en toe: soms vind ik het leuk om allemaal paarse kaar ten op te hangen, een andere keer sorteer ik op merk of thema." Het leukste dat iemand haar stuurde, was een beschrijving van haar land in tekeningetjes. „Zij had duidelijk veel werk aan de kaart besteed. Dat vind ik leuk: als je alleen 'groetjes van...' schrijft, kun je net zo goed niets sturen." NEDtRlAND Meedoen met postcrossing kan via de website www.postcrossing.com. Het kaartennetwerk heeft ruim zeshonderdduizend leden uit 212 landen, inmiddels zijn er op deze manier dik dertig miljoen kaarten verstuurd. Wie begint met postcros sing, meldt zich eerst aan op de website. Vervolgens krijgt hij een willekeurig adres en een code. Als de kaart is geschreven en ge post, is het wachten op het moment dat de ontvanger de ze code invoert op de websi te. Dan krijgt iemand jouw adres en stuurt je een kaart en een code. Wanneer de ontvanger die code weer in voert, is de cirkel rond. Bewoners van de wijk Waterfront in Tholen hoeven niet meer bang te zijn voor natte voeten. De nieuwe dam in de haven is inmiddels zover gereed dat hij indien nodig het stijgende water kan te genhouden. De aanleg van de dam is nodig, omdat het Volkerak-Zoommeer voortaan dient als water berging op het moment dat de grote rivieren buiten hun oevers dreigen te treden. Zonder dam zou de buitendijks gelegen woonwijk in Tholen (linksboven op de foto) op dat mo ment grotendeels onder water komen te staan. Het waterschap begon een halfjaar geleden met de aanleg van de dam. De kern ligt er in middels. Als het nodig is, kan de tijdelijke doorgang worden afgesloten met damwanden. Onlangs is de aanleg van een definitieve sluis begonnen. De wanden daarvan worden voor zien van traditioneel metselwerk, waardoor het geheel een karakteristiek uiterlijk krijgt. Op de dam zelf groeit straks gras. Dit alles wordt gedaan om inwoners tevreden te hou den. Er was wat verzet tegen de aanleg van de 'lelijke' dam, zo dicht bij de binnenstad. Aan de kant van het Schelde-Rijnkanaal worden straks de schotbalken opgeslagen. Daarmee wordt de opening in de dam in de toekomst gedicht als het Volkerak-Zoommeer wordt ingezet als waterberging. De kans daar op is overigens bijzonder klein. Knappe kop pen hebben uitgerekend dat het eens in de 1400 jaar zal voorkomen. Dat leidde eerder tot een pittige discussie in Tholen. 'Moet je voor die kleine kans wel zo'n dure en lelijke dam aanleggen?', vroegen sommige politieke par tijen en inwoners zich af. De SP stelde voor de dam achterwege te laten en bewoners van Wa terfront ruimhartig te compenseren als hun huis onder water zou komen te staan. Een meerderheid besliste anders. Over de damopening wordt nog een uit- schuifbare loopbrug aangelegd, zodat inwo ners en toeristen een rondje kunnen lopen. VLISSINGEN MIDDELBURG TERNEUZEN MIDDELBURG Duizenden kaarten van onbekenden door Joanne Karkdijk Andrea van den Broek postcrosser door Rob Paardekam De dam in de haven van Tholen is een heel eind gereed, foto Waterschap Scheldestromen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36