Beach Hotel opent met extra ster The Passion is van een andere orde Kastanje Lange rijen bij filiaal in Goes 2 ZEELAND Grote drukte op de eerste dag van de opheffingsuitverkoop bij V&D in Goes. „Kettingen voor drie euro!" Windpark voor de kust COMMENTAAR Vanavond is The Passion weer te zien. Het spektakel stuk over het paasverhaal is doorgaans goed voor een miljoenenpubliek. Het is zelfs een exportproduct. New Orleans had onlangs een eigen versie. Daar ontspoorde de show enigszins omdat het opstandingsverhaal werd gekop peld aan de wederopbouw van de stad na de orkaan Katrina. Ook in Nederland is wat kritiek te horen. Lang niet alle gelovigen die Pasen al hun hele leven zien als het hoogtepunt van de religieuze agenda en die voor dat feest hun vaste liturgische gebruiken heb ben, zitten te wachten op een zeer populaire variant. In veel ker ken heeft de paasviering een in tensiteit en een eenduidige sym boliek waar The Passion niet aan kan tippen. In dit opzicht ligt ook de jaarlijkse uitvoering van de Matthaus Passion mijlen voor. The Passion is een ander verhaal. Deze nog jonge traditie van de EO en KRO-NCRV combineert al lerlei showelementen tot een on derhoudend avondje televisie. In een ruim raamwerk zitten smaakvolle en minder smaakvolle ele menten, zoals dat gaat met programma's voor een breed publiek. Dat is niet erg. Het oorspronkelijke verhaal over het lijden en over de opstanding van Jezus overleeft met gemak alle populaire vertalingen. Zelfs in de luchtigste versie blijft het ijzersterk. The Passion kan nog niet tippen aan de eenduidige symboliek van het kerkelijke paasfeest De voorman van de Zouteland- se ondernemersvereniging refe reerde aan de sloop van het oude hotel De Tien Torens. Maar het Beach Hotel aan de 'Tot een uur voor de opening hebben we nog moeten doorwerken om alles op tijd klaar te krijgen' Duinweg krijgt nieuw leven con stateerde eigenaar Michel Kloeg verheugd. Gezien de grote op komst voor de opening grapte hij: „En het is nu al te klein. Zullen we weer gaan bijbouwen...?" Het Beach Hotel ontving als kers op de taart ook een vierde ster. Peter Arkenbout van Horeca Nederland overhandigde het bijbe horende schildje aan Kloegs echt genote Sophie. De renovatie en deels nieuwbouw liep veel vertra ging op door bezwarenprocedu res. Uiteindelijk werd de klus ge klaard in een recordtijd van vijf maanden. Kloeg moet nu nog wel vervuilde grond, gebruikt voor de vorming van een talud, verwijde ren. In de grond blijken asbestdeel- tjes te zitten. „Ik heb het rapport vandaag gekregen. Binnen vijf we ken moet een gecertificeerd be drijf de grond verwijderen." Het hotel ging van 41 naar 68 kamers. Rechts zit een nieuw re- ceptiedeel met restaurant. Het an dere stuk nieuwbouw herbergt een deel van de hotelkamers. Het bovengrondse deel van De Tien Torens, ook aan de Duinweg, verdween gisteren grotendeels. Omdat het nu nog 'stormseizoen is, mogen fundering en alles on der de grond pas na r april wegge haald. Er mag nu niet in de dui nen gegraven worden. Na de sloop begint de bouw van Duinhotel Tien Torens. Een project van hotel ier Peter Bommeljé, dat bestaat uit tien luxe hotellodges in een met helmgras beplante 'duintop'. Almanak De kastanje in de tuin van de 90-jari- ge Bevelander was niet meer te red den. Slachtoffer van de ziekte die al zoveel bomen had getroffen. „Hij moet eruit. Straks valt hij nog om." Zijn schoonzoon uit de stad raadde hem aan een hovenier te bellen om de gigant te vellen. Maar wie zijn hele le ven buiten heeft gewerkt, verricht zo'n klusje zelf. Toen de schoonzoon een week later weer op bezoek was, lag de boom om. „Ik heb wel eerst de takken eraf ge zaagd", zei de 90-jarige. „Met de handzaag hoor. Ik ga niet meer met de motorzaag de ladder op." Zwemles geen gemeengoed Bijna drie jaar geleden schafte de Vlissingse raad het schoolzwemmen af. In groep 8, waarin kinderen zitten die die lessen nog volgden, heeft tien procent van alle Vlissingse basis scholieren nu geen zwem diploma. Vlissingen volgt de komende jaren nauwge zet of dat percentage nog toeneemt door het verval len van schoolzwemmen. Overigens krijgen ouders die minder dan 120 procent van het minimuminko men verdienen 675 euro voor een zwemlespakket. Wandeling asiel voor goede doel Het Dierenasiel Walcheren in Vlissingen houdt zater dag een benefietwandeling met versnaperingen door het Nollebos en over het Nollestrand met honden. Alleen honden die over weg kunnen met andere honden mogen mee. Deelname aan de tocht kost vijf euro. De op brengst is voor het dieren asiel. De start is om 10 uur op de parking bij het Nolle bos. Aanmelden, met naam en aantal honden via hondenwandelingdieren- asiel@gmail.com. Nollebos verrijkt met 160 bomen Samen met zo'n tachtig leerlingen uit de groepen 8 van de Theo Thijssen- school en de Louise de Co- lignyschool plantten wet houder Josephine Elliott en gezworene Rian de Feij- ter van het waterschap gis termorgen 160 bomen in het Nollebos. De nieuwe bomen horen bij de com- pensatieaanplant voor de kustversterking. Om de zeewering bij Nolle-West- duin te versterken, sneuvel de vorig jaar zes hectare bos en duinbegroeiing. Stephan Seba wint rekendictee Stephan Seba van de Theo Thijssenschool uit Vlissin gen won gisteren het Archi pel Rekendictee, dat door de Archipel scholengroep gehouden werd in het Scheldemond College in Vlissingen. Hij versloeg hiermee 72 andere leerlin gen uit groep 5 en 6 van achttien Walcherse basis scholen. Per school deden er vier leerlingen mee. Het team van de ABS in Middel burg won als groep: zij be antwoordden samen de meeste sommen goed. GOES. „Wat erg, al die mensen! Het is toch eigenlijk idioot, hè" De vrouw bevindt zich tussen honderden koopjesjagers die woensdagochtend samendrom men voor de ingang van het V&D-filiaal in Goes. De mensen staan bijna tot aan de achterin gang van de Hema. Ruim een half uur voor de op- heffingsuitverkooop begint, vero veren de eerste klanten al een plekje bij de deur. Onder de men sen zijn opvallend veel vrouwen met kinderwagens. En die blij ken ook heel handig om je terri torium af te bakenen. „Ik hoop dat ze sieraden heb ben", fluistert iemand. „Ik kom voor de kinderkleding", zegt een jonge moeder. Ze voegt eraan toe: „Ik heb niet echt iets nodig hoor, en ik kocht eigenlijk nooit iets bij V&D. Maar ik ga tóch WESTKAPELLE. Begin mei wordt op 35 tot 40 km ten westen van Westkapelle be gonnen met de bouw van een vierde windmolenpark in de Belgische territoriale wateren. Nobelwind gaat vijftig windturbines in zee plaatsen met een totale capa citeit van 165 megawatt. Hier mee kunnen 186.000 huis houdens van elektriciteit worden voorzien. In decem ber 2017 moet het park in be drijf zijn. De materialen voor de bouw worden aange voerd vanuit de haven van Oostende. Het Nederlandse fonds Meewind neemt voor 19,9% deel in Nobelwind. even kijken." Een meisje trekt in paniek haar fiets uit het rek, om snel weer naar huis te rijden. „Oh nee hè, je kunt alleen maar pinnen!", roept ze. Inderdaad: het staat met grote letters op de deuren: 'alleen pin- 'Vandaag ben ik hier om V&D een laatste eerbetoon te brengen' JUWELIER MINDERHOUD goud-zilver-horloges- klokken-reparatie 12 9 3 6 Westkapelle Arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE. 'Een hotelopening en een hotel dat plat gaat op dezelfde dag,' omschreef Zomidvoorzitter Kees Bierens bij de heropening van het vernieuwde Beach Hotel de bij zondere situatie gisteren in Zoute- lande. Michel Kloeg, hoteleigenaar Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN V&D moet door Cornelleke Blok Nevin de Kok uit Goes Mensen drommen samen voor de ingang, foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34