Kamermeerderheid PALEIS VAN JUSTITIE 2 NIEUWS AANSLAGEN BRUSSEL ONEENS Moskeeën tegen terreur Tunnel weer dag tolvrij De Stelling Reageer op pzc.nl The Passion raakt me. Uw Mening enorme veiligheidsmaatregelen tijdens the passion TO£)C Paul kusters De Samenwerking Moskee ën in Zeeland en Noord- Brabant heeft haar af schuw uitgesproken over de aanslagen in Brussel. „Deze misdaden zijn voor ons onverenigbaar met ons geloof en de waarden die wij nastreven. Wij staan schouder aan schouder met andere Nederlanders in de afwijzing hiervan." De Touba Moskee in Vlis- singen voegt hier de op roep aan toe om 'gezamen lijk optreden tegen alle vor men van haat en geweld'. Voor de laatste keer voor de zomer kan zaterdag gra tis gebruik worden ge maakt van de Westerschel- detunnel. Zes dagen per jaar is de tunnel tolvrij. Na zaterdag staan er dit jaar nog drie op de rol: 24 sep tember, 29 oktober en 26 november. Een kwart meer auto's rijdt gewoon lijk op een tolvrije dag door de tunnel. In en rond de Terneuzense binnenstad is het parkeren die dagen (alleen) boven gronds gratis. Bij nader inzien De krant van dinsdag 15 maart meldt dat de Delme- co Group zijn intrek heeft genomen in het grote Im- tech-gebouw aan de Mar- quesweg langs de A58 bij Goes. In dat pand waren voorheen verschillende afde lingen van Imtech geves tigd. Eén voormalig bedrijfs onderdeel, Analyser Sys tems, blijft op dezelfde loca tie actief onder de bedrijfs naam Industry Internatio nal. Dit deel van Imtech is sinds medio 2015 eigendom van Techim. Mensen kJ/W toosenhenk.nl O column Willem van Dam De krantenkoppen, een dag na de aansla gen: NRC Next: Madrid, Londen, Parijs, Istan bul, Brussel. De PZC: Brussel in shock. De Volkskrant: IS raakt Europa in het hart. Trouw: Een schaduw over Euro pa. De Telegraaf: Beestachtig. Op de radio hoor ik terrorismedes kundigen zeggen dat we ons nooit voor de volle honderd pro- En tóch mogen we niet bang zijn, hoor en lees ik overal cent veilig kunnen voelen. Op de televisie zie ik beelden van zwaarbewapende militairen die met een sjaal over hun neus ge trokken door de straten van Brus sel patrouilleren. Op Facebook verschijnen plaatjes van een treurend Manneken Pis. Ik lees over kinderen die ternau wernood in veiligheid konden worden gebracht, over mensen met verbrande gezichten, over ge wonden wier ledematen werden afgerukt. Ik zie krantenfoto's van bebloede mannen en vrouwen die door hulpverleners worden weggedra gen, ik zie foto's van een vertrek hal in puin, ik zie foto's van een vernield metrostel. En tóch mogen we niet bang zijn, hoor en lees ik overal. Zondagmiddag wordt in de Bel gische hoofdstad een 'Mars tegen de angst' gehouden, Loesje zegt dat we ons niet bang moeten la ten maken door de angst en pre mier Rutte verklaart: „De angst voor een aanslag mag én zal ons land niet beheersen." We moeten gewoon blijven doorleven, vindt ook de Nationaal Coördinator Ter rorismebestrijding en Veiligheid. Ja, ja, vertel dat maar tegen de na bestaanden van de doden die in Madrid, Londen, Parijs, Istanbul en Brussel vielen. Vertel dat maar tegen de honder den gewonden die blijvende ave rij opliepen als gevolg van een ter reuraanslag; gewoon doorgaan met ademhalen. Madrid, Londen, Parijs, Istanbul, Brussel. „Het wordt bijna nor maal", hoor ik iemand op de radio zeggen. Ik ben bang dat dat zo is. Ik ben bang JEZUS IS NOS NOOIT ZO VEILlS 1 <3EKRUISI6D>.„ VLISSINGEN TERNEUZEN DEN HAAG Robesin wil onderzoek naar rol Bot in Hedwige Voormalig Statenlid Johan Robesin dringt bij de Twee de Kamer aan op een onder zoek naar oud-minister Ben Bot. De commissie Economi sche Zaken zal zich over zijn verzoek buigen. Robe sin vraagt zich af in hoever re Bot zich heeft bemoeid met het besluit om de Hedwigepolder onder water te zetten. Hij vermoedt be langenverstrengeling, om dat Bot ook als lobbyist voor de Haven van Antwer pen zou hebben gewerkt. Echtgenote van een beklaagde tijdens een proces tegen ronselpraktij ken ten behoeve van de jihad. foto Jerry Lampen/ANP Koning Willem-Alexander bracht gisteren een bezoek aan de Haagse achterstandswijken Transvaal en Schilderswijk. Hij liep in gezelschap van burgemeester Van Aartsen over de Haagse Markt aan de Herman Coster- straat, liet zich uitgebreid vastleggen op talloze selfies en maakte kennis met jongeren die in de wijk leven, foto's Robin van Lonkhuijsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2