26 Zeldzame plaat van The Beatles verkocht Extra dag voor festival Dotan Media Entertainment Acteur Benja Bruijning heeft het prima naar zijn zin in Nederland. Vanaf vandaag is hij te zien in de film De Helleveeg. Hollywood lonkt. „Maar ik ben liever hier gelukkig." De allereerste plaat van The Beatles uit 1962 bracht op een veiling bijna 100.000 euro op. Het gaat om een 78-toeren-grammofoon- plaat met de nummers Till There Was You en Hello Little Girl. Die was gemaakt om een pla tencontract in de wacht te slepen. Dotan (foto) breidt zijn sin- ger-songwriterfestival op 17 sep tember met een dag uit. De kaar ten voor de eerste dag waren in twee minuten uitverkocht. De tweede dag is op 18 september. voor Drie leeftijden heeft Benja Bruij ning in de film De Helleveeg. Hij is een bonkige pu ber, een langhari ge student en een geslaagde vijfti ger. Allen zijn gedaantes van de schrijver Adri van der Heijden, die in De Helleveeg de omzwervin gen van zijn poetsverslaafde tante beschrijft. Die tante, een rol van Hannah Hoekstra, oefent op elke leeftijd een hypnotiserende aan trekkingskracht uit op haar door Bruijning gespeelde neefje. Voor Bruijning (32) betekende de rol een intensieve relatie met de visagist, de pruikenmaker en de cameraman. Die lieten de ac teur, net als collega's Anneke Blok en Hadewych Minis, in anderhalf uur film bijna vier decennia ouder worden. Voor Bruijning de kans op een blik op zijn toekomst als man van middelbare leeftijd? „Zo heb ik er niet naar gekeken", zegt hij. „Dit uiterlijk past bij het perso nage. Misschien eindig ik zelf wel kaal. Het was wél ontzettend grap pig om deze versie van mezelf te zien. Ik heb een lekker mottig ge zicht gekregen." Het wisselen tussen de genera ties vond de acteur het moeilijk ste onderdeel van zijn rol. „Een 17-jarige is nog te doen. Een opge schoten puber, dat beeld herken je vrij snel. Maar een vijftiger: die is niet meer jeugdig, maar heeft ook nog geen ouderdomsgebreken." Een andere complicerende fac tor: Bruijning speelt niet letter lijk Van der Heijden, maar op hem gebaseerde toneel schrijver. Er was dus geen sprake van imiteren. Bruijning hoopt dat de filmkijkers zich deze rol later nog zullen herinne ren. „Ik ben er echt trots op. Ook al was ik in eerste instantie ver baasd toen regisseur André van Duren me op het boek De Helle veeg wees en zei: 'Daar zit een rol je in'. Ik las het boek, maar bleef me daar na afvragen wat hij bedoelde. De schrij ver in het verhaal is maar heel even rond Cultuur 'Ik ben heel saai, Bond' door Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26