Poppe laat Nederlands kampioene ontsnappen Routinier Rijckaert is de speler van de week SC®RER ZEELAND 13 ZEEUWSE VOETBAL AWARDS De Koeijer geeft schuttersstrijd nog niet op Bij de meisjes tot en met acht tien jaar bevestigde Shura Poppe haar goede vorm. De Vlissingse sloeg zich feilloos naar de kwartfi nales. Daarin legde ze topfavoriete Nina Kruijer het vuur na aan de schenen. Ondanks een 4-1 en 40-15-voorsprong in de tweede set, moest Poppe met 6-3 7-5 het hoofd buigen. Kruijer won een dag later met speels gemak de na tionale titel. „Shura had hier voor een grote stunt kunnen zorgen. Misschien dat ze na die voor sprong iets te geforceerd is gaan tennissen", zei Luc Govers, coach bij Tennis Organisatie Zuidwest. Bij de jongens tot een met acht tien jaar haalde Daniël de Jonge met degelijk spel de kwartfinales. Daarin kwam de zestienjarige Vlis- singer tekort tegen de als vierde geplaatste Len Schouten: 6-3 6-1. Bij de jongens tot en met veer tien jaar kende Daan Hendriks uit Goes een zware loting. Hij knokte zich via twee driesetters naar de kwartfinales, waarin hij niet was opgewassen tegen de als eerste ge plaatste Stijn Pel. Dankzij haar kwartfinaleplaats van vorige week bij de meisjes tot en met zestien jaar, had Flory Bier- ma zich ook gekwalificeerd voor de categorie tot en met achttien jaar. Daarin was de eerste ronde af gelopen weekend echter het eind station. Luc Govers kon terugkijken op twee mooie weekenden voor de Zeeuwse spelers en speelsters. „Vier Zeeuwen bij de beste acht van Nederland in hun leeftijdsca tegorie is een aardige basis om op verder te bouwen. Van Shura Pop pe verwacht ik dat ze op gravel nog net iets meer kan. Dus dat biedt zeker perspectief voor het aanstaande buitenseizoen." Petra de Ridder Leon van Belzen Anita de Ridder Bart Rijckaert mag zich de speler van de week noe men. De ervaren aanvoer der van FC Axel is de laat ste weken goed op dreef voor de ti telkandidaat in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Rijckaert is gekozen in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards. De middenvelder was met de enige treffer van de wedstrijd be langrijk voor zijn ploeg tegen Zwa- luwe (1-0). De afgelopen weken was hij ook al drie keer trefzeker. Leendert Geelhoed is de trai ner van de week. Hij debuteerde als interim-trainer bij Bruse Boys. Zijn ploeg won in de laatste mi nuut van Oranje Wit (2-1). Nieuwdorp, dat de zesde over winning op rij boekte, is de club van de week. De pechvogel van de week is Hoek. Het werd een penal ty ontnomen en de kampioens- schaal liep een deuk op. Scheidsrechter van de week is Harold van de Ketterij. Hij leidde dit weekend Quick Boys-Sport- lust'46 (3-3) naar een goed einde. Met name het laatste kwartier ken de een spectaculair scoreverloop. VLISSINGEN. Arjen de Koeijer heeft de druk op Steve Schalk wijk, koploper in het PZC-top- scorersklassement, verder opge voerd. De aanvaller van Yerseke scoorde zaterdag drie keer in het met 3-2 gewonnen duel met Jong Ambon en is Schalkwijk, die voor Walcheren niet tot sco ren kwam, tot op drie doelpun ten (vierenhalve punt) gena derd. Ook Ramon Janson (MZC'11) heeft zijn eindsprint ingezet. De door verschillende clubs begeer de spits scoorde twee keer tegen GPC Vlissingen (3-0-zege). Hij staat op de derde plaats met ze- venhalve punt achterstand op Schalkwijk. klasse 3A 3A 2E 4B 3A 2E 3B 4A 4A 4A zat zat zat zat zat zat zat zat zat zat 5A zon 3A zat goals 29 26 24 33 20 19 19 27 26 26 25 DINSDAG 22 MAART 2016 door Menno Kole ROTTERDAM. Voor Shura Poppe, Da niël de Jonge en Daan Hendriks wa ren de kwartfinales op de nationa le overdekte jeugdkampioenschap pen (NOJK) tennis in Rotterdam af gelopen weekeinde het eindsta tion. Een week eerder reikte ook Flory Bierma tot de laatste acht in haar leeftijdsklasse. Bij spelers uit het eerste team van korfbalvereniging TOP Arnemuiden waren er de laatste seizoenen zware blessures. De zussen Petra en Anita de Ridder liepen zelfs tweemaal tegen een zware kwetsuur aan. 13 mei 2010 Hemelvaartsdagtoernooi Swift Ze scheurt haar kruisband af, maar speelt daarna nog twee maal. Beide keren valt ze uit. Pas daarna wordt bij onder zoek de ernst van haar blessu re duidelijk. Ze is er ongeveer een halfjaar uit. 6 november 2012 Swift-TOP (oefenwedstrijd) Ze scheurt haar achillespees af, daags voor de start van de zaalcompetitie. Aan het begin van het seizoen 2013-2014 maakt ze haar rentree. 10 november 2012 DSC-TOP Hij raakt geblesseerd aan zijn knie bij de eerste wedstrijd van het zaalseizoen in Eindho ven. De schade is zo groot dat hij nooit meer kan korfballen op niveau. Hij neemt nog het zelfde seizoen afscheid als spe ler. Tegenwoordig is hij assis tent-trainer bij tweedeklasser Ondo. 16 maart 2013 TOP-Vriendenschaar Bij een aanvallende actie gaat ze door haar knie. De schade: voorste kruisband afge scheurd, achterste kruisband ingescheurd, meniscus en me diale band kapot. Na twee ope raties in Sint Niklaas en een re- validatieperiode van zo'n ne gen maanden maakt ze haar rentree. 19 maart 2016 TOP-KCC Bij de aanzet tot een doorloop bal hoort ze 'knak'. Ze scheurt haar achillespees bijna volledig af. Meteen de dag erna wordt ze in België geopereerd, waar geconstateerd wordt dat de pees nog met een paar vezels vast zat. Voor haar herstel staat weer zeker een halfjaar. Anita de Ridder vergaat van de pijn als ze in 2013 geblesseerd raakt aan haar knie. Nu, drie jaar later, heeft ze een ernstige achillespeeskwetsuur, foto Martin Hulsman/Orange Pictures Stephan de Leeuw Rillanctia 1 Steve Schalkwijk 2 Arjen de Koeijer 3 Ramon Janson 4 Robin Provoost 5 AronWattel 6 Peter van Gorsel Frank den Engelsman 8 Olde Raas 9 Yordi Nijland Morad Bobouh 11 Bart van den Hemel 12Marinus Baas Walcheren Yerseke MZC'11 ZSC'62 Serooskerke D auwendaele Noad'67 L ewedorpse Boys RCS Vlissingen Qroede Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74