Spelers TOP geplaagd door blessures Politie in Hulst te kijk in film linnens College overwoog stopzetting subsidie aan dienstencentrum in Hulst Stopzetten subsidie zou sluiting van gebouw kunnen betekenen. Dat gaat te ver, vinden B en W. HULST. De kwaliteit en het onder houd van dienstencentrum Den Dullaert zijn onder de maat, vin den B en W in Hulst. Het stopzet ten van de gemeentelijke subsidie is daarom overwogen, maar het college geeft voorrang aan de voortgang van de activiteiten in het centrum. Dat blijkt uit antwoorden van B en W aan de raadsfracties van Progressief Hulst en Hulst Anders. Zij stelden de vragen naar aanlei ding van de onrust rond Den Dul laert in Hulst. Die werd begin fe bruari aangezwengeld door een aantal gebruikers. Zij wezen op het slechte onderhoud van het ge bouw en het gebrek aan goede voorzieningen. Het bestuur van Den Dullaert moet, in ruil voor de subsidie, aan een aantal eisen voldoen, antwoor den B en W op vragen van raads lid René van Domburg (Progres sief Hulst). Zo moeten jaarlijks fi nanciële stukken en een activitei tenplan worden overlegd. Van sta tutenwijzigingen moet melding worden gemaakt. B en W geven daarmee impliciet ook aan dat ze niets konden doen aan het besluit van het bestuur om, in 2008, de statuten zo te wijzigen dat voorzit ter Jan van Puyvelde zesendertig jaar in plaats van zes jaar zijn func tie kon behouden. Melding van dat feit was genoeg. Volgens de voorwaarden moet Den Dullaert daarnaast 'de moge lijkheid bieden om sociaal-culture le en educatieve activiteiten te ont plooien'. Er valt te discussiëren over de vraag wanneer de voorzie ningen daarvoor niet goed genoeg meer zijn. B en W vinden dat Den Dullaert al door de ondergrens is heengezakt. „Wij verschillen van mening met het stichtingsbestuur omtrent het kwaliteitsniveau en het reguliere onderhoud", staat in de brief aan Van Domburg. Het bestuur bleef ook op ande re gebieden een paar keer in gebre ke, bijvoorbeeld door het te laat vermelden van statutenwijzigin gen en het niet instellen van een gebruikersraad. Het gemeentebe stuur kon voor dat laatste geen sanctie opleggen, omdat het niet om een gemeentelijke eis gaat: het 'Wij verschillen van mening omtrent het kwaliteitsniveau' instellen van zo'n raad staat in de statuten van Den Dullaert zélf. Over al die zaken zijn, meldt het college, 'meerdere gesprekken en briefwisselingen' geweest. De tekortkomingen deden B en W ook overwegen om de subsidie aan Den Dullaert stop te zetten of op te schorten. Daar is uiteinde lijk niet voor gekozen 'om te waar borgen dat de activiteiten konden worden voortgezet'. Ofwel: als Den Dullaert door geldgebrek dicht moet, staan de gebruikers op straat. Dat wil het college niet op z'n geweten hebben. Den Dullaert krijgt dit jaar ove rigens 181.000 euro subsidie van de gemeente, melden B en W aan Hulst Anders. Het centrum werkt met een begroting van zo'n 480.000 euro. WESTDORPE. Een fraai lijnenspel van staal en glas tekent zich af in het glastuinbouwgebied bij Westdorpe. Het is slechts bijzaak. Dat bij Westdorpe weer wordt gebouwd, is vooral economisch van belang. Paprikateler Verenigde Groentetuinders (VGT) uit het Belgische Rijkevorsel doet het kennelijk zo goed dat het de belofte gestand kan doen na ruim een jaar het teeltoppervlak te verdubbelen tot zo'n dertig hectare. VGT zal na de uitbreiding in piekperiodes werk bieden aan 140 a 150 mensen, daarbuiten aan tachtig a negentig. HULST. De Hulster politie staat landelijk in de schijnwerpers door een video op de populaire website Dumpert. In het filmpje is te zien hoe de politie zondagavond niet in grijpt tijdens een vechtpartij in de Keldermanstraat in Hulst. Hoewel er rake klappen wor den uitgedeeld. De reacties zijn niet mals: „Politie is bang, stelle tje sukkels, ga dan bij het post kantoor werken." Volgens politiewoordvoerder Willem-Jan Uytdehage geeft de video een verkeerd beeld. „Zo'n filmpje vertekent wel. Je mist het begin en het einde. Je ziet niet dat er veel meer mensen bij de vechtpartij betrokken wa ren en wanneer de politie wél ingrijpt stopt de video. Colle ga's hebben overwogen: als we nu met z'n vieren ingrijpen, dan loopt het helemaal ver keerd af. En dan krijg je zo'n filmpje..." Volgens Uytdehage was een conflict in de relationele sfeer de oorzaak. Er werden twee per sonen aangehouden, maar nie mand heeft aangifte gedaan. ZEELAND 12 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 22 maart 2016 Zeeland 'Dullaert onder de maat' door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69