Wullempje hoor en zie je straks weer overal Kennisgeving '1 I1 6 BEVELANDEN en THOLEN Werk aan Wemeldingse zeedijk bracht Willem bij Lijntje Het Wienkeltje van Wullempje krijgt subsidie om beter zichtbaar te worden voor bezoekers In de regio Zangavond met paasliederen Europees Kampioen komt naar MotoPort Open dagen bij 't Bagatelletje Optreden Hallelujah en Happiness Mijn dorp, mijn stad door Melita Lanting HOEDEKENSKERKE. Het Wienkeltje van Wullempje moet wat beter zichtbaar worden. Het museumwin keltje in Hoedekenskerke is klein en valt niet zo op. En dat is jam mer, want daardoor mist het win keltje een deel van de potentiële klandizie. De beherende stichting dorps- behoud Hoedekenskerke heeft subsidie van de gemeente Borsele duizend euro gekregen om het Wienkeltje beter te kunnen pro moten. „We willen bijvoorbeeld op het station van de stoomtrein beter kenbaar maken hoe je bij het Wienkeltje komt en meer zichtbaarheid geven aan het pand je voor de fietsers", zegt inte rim-voorzitter Leo Flakkert. Daar naast is een nieuwe folder ge maakt en wordt de website opge knapt. Een klein deel van het sub sidiebedrag wordt besteed aan het aanleggen van een toilet voor de vrijwilligers. „Want dat is nu be neden peil." Het Wienkeltje van Wullempje is nog in dezelfde staat als toen de laatste bewoner, Willem de Bart, er met zijn oma en tante woonde. De winkel ademt de sfeer van de jaren 30 en wat later, zelfs de oude betimmering is nog aanwezig. De tante van Willem verkocht destijds snoep en dat doen de vrij- willigers van nu nog steeds. Vanaf dit seizoen zijn er ook kleine bro- cante spullen en tweedehands boeken te koop. Met de verkoop van de artikelen bedruipt het klei ne museum zichzelf. Het Wienkeltje gaat met Pasen weer open en is te bezoeken op da gen dat de stroomtrein rijdt. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu M.e.r.-beoordelingsbesluit Ontgrondingskuilen Ooster- scheldekering, locatie Roompot De Minister van Infrastructuur en Milieu heeft besloten dat voor de activiteit het bestorten van de ontgrondingskuilen met hard substraat in het sluitgat Roompot geen milieueffectrapport behoeft te worden opgesteld, aangezien er geen belangrijke nadelige gevolgen voor het milieu te verwachten zijn. Inhoud m.e.r.-beoordelingsbesluit In 2012 is vast komen te staan dat beschadiging is opgetreden aan de fundering van de bij Rijkswaterstaat in beheer zijnde primaire water kering de Oosterscheldekering. De schade is ontstaan door erosie, als gevolg van de sterke stroming in de stroomgeulen van de Oosterscheldekering. Hierdoor ontstaan in de nabijheid van bodem- beschermingsmatten ontgrondingskuilen. Voorde aanleg, wijziging of uitbreiding van werken inzake kanalisering of ter beperking van overstromingen, met inbegrip van primaire waterkeringen en rivierdijken (categorie D3.2), geldt conform het Besluit milieueffectrapportage een m.e.r.-beoordelingsplicht. Het bestorten van de ontgrondingskuilen locatie Roompot is dan ook m.e.r.-beoordelingsplichtig, aangezien de werkzaamheden in de Oosterschelde het doel hebben om de primaire waterkering te versterken om zo overstromingen te voorkomen. Op grond van de bijlage bij het Besluit m.e.r. is vaststelling van het projectplan Waterwet het m.e.r.-beoordelingsplichtige besluit. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt van 23 maart 2016 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zee en Delta, district Noord, Evertsenstraat 98 te Goes; - gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg; - gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke. Bezwaar Het m.e.r.-beoordelingsbesluit is een voorbereidingsbeslissing in de zin van artikel 6.3 van de Algemene wet bestuursrecht, waartegen geen zelfstandig bezwaar of beroep mogelijk is. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen dit beoordelings- besluit kenbaar maken in de procedure van het uiteindelijke besluit, te weten de vaststelling van het projectplan Ontgrondingskuilen Oosterschelde, locatie Roompot. Dit laatste besluit wordt binnenkort bekendgemaakt. Middelburg, 15 maart 2016. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, de directeur Netwerkontwikkeling Zee en Delta, dr. ir. E.H.S. van Duin GOES De vereniging Omnis Cantare houdt zaterdag een zangavond met als thema Passie en Pasen in de Westerkerk aan de West- wal te Goes. Het Urker Mannenkwartet zal onder leiding van dirigent en pianist Gerwin van der Plaats passie- en paasliederen ten geho re te brengen. Op het program ma staat ook samenzang van be kende liederen, begeleid door or ganist Gerwin van der Plaats. De toegang is gratis. De avond be gint om 19.30 uur. GOES In en rondom MotoPort Goes vindt maandag 28 maart de jaar lijkse Paasshow plaats. De hele dag zijn er clincics, staan er di verse stands en wordt de nodige informatie verstrekt. Ook zijn er ook motoren te aanschouwen. Eén van de blikvangers is Euro pees kampioen Alex van den Broek die de hele dag door trial clinics komt geven. De open dag vindt tussen 11.00 en 16.00 uur plaats. Meer informatie is te vin den op www.motoportgoes.nl. DRIEWEGEN Brocante en Antiek in Driewe gen 't Bagatelletje Brocante en Antiek in Driewegen houdt open dagen tijdens het Paas weekend. De winkel aan de Kor- teweg 17, is gespecialiseerd in Frans en Vlaams Brocante. De openingstijden zijn vrijdag van 13.00-17.00 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur en zondag van 13.00-17.00 uur. GOES Zangkoor Hallelujah en Gospel koor Happiness treden vrijdag 25 maart op in de Bethelkerk in Goes. Ze zingen dan de Passiecantate, een verhaal over het lijden en sterven van Jezus Christus. Deze uitvoering start om 19.30 uur in de Bethelkerk aan de Beatrixlaan in Goes, toegang is gratis. GOES Kleding- en Speelgoedbeurs In De Levensbron in Goes wordt morgen een grote kleding- en speelgoedbeurs ge houden, waar kleding en accessoires voor kinderen, dames en heren worden aange boden. Er is ook een hoek met grote ma- tenkleding aanwezig en een koffiecorner. De beurs wordt ge houden van 09.00 tot 12.00 uur in kerkge bouw De Levensbron, achter het ZLM Kan toor. KAPELLE Modeshow in De Vroone Vrouwen van Nu Ka- pelle-Biezelinge houdt vandaag een modeshow in De Vroone. Deze avond zullen mannequins de nieuwste voorjaars- en zomermode sho wen. Alle kleding is te koop bij Bonnie Mo de. Ook de schoenen mode wordt niet ver geten. De dames to nen modieuze en sportieve schoenen van schoenhandel JR. Het haar en make-up wordt deze avond ver zorgd door kapsalon Willeke. Al deze za ken zijn gevestigd in Kapelle. Voor leden is de avond gratis. Geïn teresseerden en intro- ducees zijn welkom. Zij betalen vijf euro, met daarbij een kopje koffie of thee in de pauze inbegrepen. De show begint om 19.45 uur. GOES Straatmuziek Muzikaal duo Broazin- ha speelt zaterdagmid dag in de binnenstad van Goes. In het kader van het koopweekend heeft de Gemeente Goes Broazinha ingehuurd om het winkelend pu bliek van een zomers gevoel te voorzien. Vanaf 13.30 tot 16.00 uur is Broazinha te vin den in de Lange Vorst- straat, Lange Kerk straat, Sint Adriaan- straat, Kolveniershof, Klokstraat en Kreukel- markt. GOES. Zij woonde in Wemeldinge, hij was daar tijdens de oorlog als onderduiker werkzaam aan de zeedijk. Onder de schuilnaam Jan de Vlieger kreeg Willem Duvekot in die periode een gastvrij onthaal, lek ker eten en warme bij de familie Traas. Daar woonde ook Lijntje. Giste ren waren Willem (92) en Lijntje (94) zeventig jaar getrouwd. Na hun huwelijk woonden ze een periode in Hansweert, voordat ze en kele weken voor de Ramp naar Rotterdam verhuisden. Daar hebben ze 27 jaar gewoond. Na de pensionering van Willem zijn ze naar Wil- helminadorp verhuisd en sinds 2010 wonen ze in Goes, in een aanleun woning van Rehoboth. Sinds drie jaar woont hij vanwege gezondheids redenen in de beschermde woongroep. Gelukkig zitten ze samen nog wel onder één dak en kunnen elkaar dus dagelijks bezoeken. Na de pensionering van de heer Duvekot heeft het echtpaar veel ge reisd. Zo overwinterden ze enkele jaren in Spanje of Portugal en ze be zochten Canada, Amerika en een deel van Oost-Europa waaronder Rus land. Het echtpaar heeft negen kinderen gekregen. De familie bestaat inmid dels uit 42 kleinkinderen, 78 achterkleinkinderen en 7 achterachter kleinkinderen. foto Marcelle Davidse GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Wijk centrum De Spin- ne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maat schappelijk werk; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; Erasmuspark, van af 14.00 uur - Acti viteiten voor se nioren, waaronder schilderen, biljar ten en internetca fé; Oude Stadhuis, Lange Kerkstraat, 19.30-21.00 uur - Tegenlicht Meet-Up Zeeland met als titel 'Halte Istanbul', één van de sprekers is de Goese burgemees ter Verhulst HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, School straat 5, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren 'S-HEER HENDRIK SKINDEREN Heer Hendrik huis, Te Werf- straat 18, 09.30-11.30 uur - Digitaal inloop- en adviespunt KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Ver- eekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Ce derhof, 19.00-21.45 uur-Training 'fy sieke belasting' voor mantelzor- gers en vrijwilli gers; De Vroone, C.D. Vereekestraat 74,19.45 uur - Mo deshow, georgani seerd door Vrou wen van Nu KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uit je huis middag', spelletjes middag voor senio ren; Zorgcentrum Hof Cruninghe, vanaf 14.00 uur - Wandelproject voor 55-plussers, 'elke stap telt' RILLAND Nieuwe Vlied berg, 09.30 uur - Internetcafé; Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofd weg 45,13.45-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senio ren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband YERSEKE Ticho Chocolate rie Patisserie, Noordzandstraat 6,19.30-22.00 uur - Workshop over Chocolade

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67