m Deels vrijspraak vader en zoon Kennisgeving Groenteam is gezicht van de gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Gemeentewerkers krijgen steeds meer invloed op het onderhoud van openbaar groen en wegen. Hoofd uitvoerings- bedrijf Harry Da- vidse heeft het gelijk gezien: „Waar zijn je laarzen?" „Ik heb geen laarzen", klinkt het iet wat bedremmeld op de drempel van de gemeentelijke basis voor de mannen in het oranje. Het ge luk is met de dommen op de vroege maandagochtend. Het groenteam van Peter van Wijck en Tim Hoek trapt de week af in de ring van Nieuwerkerk. Ze gaan de kerk rondom in de bloe metjes zetten en de plantvakken zijn door het droge weer de afge lopen week niet al te blubberig. In de bak van het busje liggen tien zakken beplantingsaarde. Van Wijck en Hoek slingeren de 70 liter per keer met één vloeien- 'Het is jouw gebied, dus daar doe je dan ook je best voor' de beweging op hun schouder en sjouwen de grond zo naar vijf vakken. Dat moet de juiste voe dingsbodem worden voor negen tig prille vlinderstruikjes. „Acht tien per vak, iemand heeft dat uitgerekend, dus het zou moe ten passen", twijfelt Van Wijck geen seconde. Ze zetten de plan ten uit op vijftig centimeter van elkaar. „Je moet het maar even nameten Tim." De jonge hove nier lacht. „Komt goed, ik heb de duimstok in m'n zak zitten." In hoog tempo steekt Van Wijck een gat uit de grond dat precies groot genoeg is om de kluit van de struik te omvatten. „Als de struikjes aanslaan, wordt dat een plaatje!" Schouwen-Duiveland koes tert haar mannen op straat. Voor veel burgers zijn zij 'het gezicht van de gemeente' en hun rol in de openbare ruimte is daarmee van groot belang, zegt hoofduit voerder Davidse. „Zij zijn ook ónze ogen en oren. Het uitvoe- ringsbedrijfis verantwoordelijk voor de leefomgeving en zorgt dat het leuk en veilig moet zijn om overal te komen. Of het nou gaat om het snoeien van de pe renbomen in Burgh, het legen van de afvalbakken, de ont vangst van gasten in de jachtha vens, of het strandbeheer; het moet goed en verzorgd zijn. Een klacht of opmerking bij onze ser vicelijn moet binnen twee da gen zijn opgelost, óf de melder krijgt te horen wanneer het wel gebeurt." De ambassadeursrol van de gemeentewerkers wordt verder uitgebouwd. Alle achttien wa gens (verdeeld over de teams Zie- rikzee, Westhoek en Oostkant) zijn de afgelopen weken voor zien van een laptop, zodat een melding van een 'klant' voortaan direct in het betreffen de werkgebied terechtkomt. Bin nenkort wordt ook een volgsys teem aan zo'n melding gekop peld, zodat de melder kan zien '18 per vak, is uitgerekend. Dus dat zou moeten passen' hoe zijn klacht of vraag wordt af gehandeld. En als slagroom op de taart gaan de mannen terug naar school, voor een snelcursus Duits. Doel van dat alles, vertelt Davidse, is het jaarlijks aantal van zo'n 2600 meldingen in drie jaar tijd met 30 procent terug te dringen. „In 2018 kijken we waar we dan staan en hoe het beter kan." Van Wijck en Hoek beschou wen hun werkgebied bijna als de eigen achtertuin. „Het is jouw gebied, dus jouw verant woordelijkheid om het netjes te houden. Daar doe je dan ook je best voor", zegt Hoek. „Daar word je ook op aangesproken in posi- -> tieve of negatieve zin." De Middelburgse rechtbank vindt nu ook dat die beide inwo ners van Zierikzee niet veroor deeld kunnen worden voor het te len van hennep in die trailer. Ze werden gisteren dan ook vrijge sproken. Volgens de rechtbank is er geen bewijs dat ze iets te maken had den met de 393 hennepplanten die destijds in die bewuste trailer waren gevonden. Ook kunnen ze niet veroordeeld worden voor het illegaal aftappen van stroom om de kwekerij draaiende te houden. Junior is wel door de rechtbank veroordeeld voor het smokkelen van softdrugs naar België en voor het bezit van een gasdrukpistool. Daarvoor kreeg hij een werkstraf van 240 uur. Zijn vader is alleen schuldig aan het bezit van een stroomstoot wapen, zo oordeelt de rechtbank. Maar omdat de man bijna vier jaar heeft moeten wachten op zijn pro ces, kreeg hij alleen een voorwaar delijke geldboete van 550 euro. De rechter liet gisteren weten dat hij anders een onvoorwaardelijke boe te zou hebben gekregen. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie nog forse straffen tegen de twee. Tegen ju nior een celstraf van twaalf maan den en senior vier maanden. Ook moest hij, aldus de officier, ruim negentig mille terugbetalen aan de Staat. Dat geld zou hij hebben verdiend met de hennephandel. Van dat geld had hij cash verschil lende aankopen gedaan. Volgens senior ging het om spaargeld dat hij in een oude sok bewaarde. „Ik werk al vanaf mijn vijftiende, heb nooit geld naar de bank gebracht." M.e.r.-beoordelingsbesluit Ontgrondingskuilen Ooster- scheldekering, locatie Roompot De Minister van Infrastructuur en Milieu heeft besloten dat voor de activiteit het bestorten van de ontgrondingskuilen met hard substraat in het sluitgat Roompot geen milieueffectrapport behoeft te worden opgesteld, aangezien er geen belangrijke nadelige gevolgen voor het milieu te verwachten zijn. Inhoud m.e.r.-beoordelingsbesluit In 2012 is vast komen te staan dat beschadiging is opgetreden aan de fundering van de bij Rijkswaterstaat in beheer zijnde primaire water kering de Oosterscheldekering. De schade is ontstaan door erosie, als gevolg van de sterke stroming in de stroomgeulen van de Oosterscheldekering. Hierdoor ontstaan in de nabijheid van bodem- beschermingsmatten ontgrondingskuilen. Voor de aanleg, wijziging of uitbreiding van werken inzake kanalisering of ter beperking van overstromingen, met inbegrip van primaire waterkeringen en rivierdijken (categorie D3.2), geldt conform het Besluit milieueffectrapportage een m.e.r.-beoordelingsplicht. Het bestorten van de ontgrondingskuilen locatie Roompot is dan ookm.e.r.-beoordelingsplichtig, aangezien de werkzaamheden in de Oosterschelde het doel hebben om de primaire waterkering te versterken om zo overstromingen te voorkomen. Op grond van de bijlage bij het Besluit m.e.r. is vaststelling van het projectplan Waterwet het m.e.r.-beoordelingsplichtige besluit. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt van 23 maart 2016 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zee en Delta, district Noord, Evertsenstraat 98 te Goes; - gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg; - gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke. Bezwaar Het m.e.r.-beoordelingsbesluit is een voorbereidingsbeslissing in de zin van artikel 6.3 van de Algemene wet bestuursrecht, waartegen geen zelfstandig bezwaar of beroep mogelijk is. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen ditbeoordelings- besluit kenbaar maken in de procedure van het uiteindelijke besluit, te weten de vaststelling van het projectplan Ontgrondingskuilen Oosterschelde, locatie Roompot. Dit laatste besluit wordt binnenkort bekendgemaakt. Middelburg, 15 maart 20:6. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, de directeur Netwerkontwikkeling Zee en Delta, dr. ir. E.H.S. van Duin DINSDAG 22 MAART 2016 Tim Hoek Peter van Wijck foto's Marieke Mandemaker Ambassadeurs van de straat door Marcel Modde Tim Hoek Peter van Wijck door Emile Calon MIDDELBURG. Twee weken geleden hadden de 49-jarige J. van P. en zijn 22 jaar oudere vader F. al ge zegd dat ze geen idee hadden van wie de hennepkwekerij was die in 2011 in een trailer achter hun wo ningen was gevonden. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60