Vijfde plaats Boot bij internationale wedstrijd Met schotklok meer wenden en keren 12 ZEELAND Magere oogst voor biljarters van 's Lands Welvaren Fysiotherapeut Jouri van den Broeke snapt wel dat de korfballers van TOP aan het einde van de zaalcompetitie pijntjes voelen. De Nooijer laat interlands met Curasao schieten De kaderteams van 's Lands Wel varen en 2 hielden aan de vijf wedstrijden slechts twee punten over. Het eerste team verloor twee keer met 6-2 van 's-GBC en 't Groene Hart en speelde met 4-4 gelijk tegen Honky Tonk 2. Peter de Bree won twee van zijn drie partijen, Jan Goudzwaard en Jaap Cijsouw één van de drie. Jan Eickenboom bleef puntloos. Bij het tweede team was er één punt uit twee wedstrijden. Hier zorgden Jos Breas en Phuc Nguyen tegen De Posthoorn/RBS 2. Van HWA Al- blasserdam werd met 8-0 verlo ren Het team is naarstig op zoek naar enkele nieuwe spelers. Ro nald van Geyt stopt en Sjoerd Breas moet passen wegens stu die. Nick van der Lijke beste Nederlander Nick van der Lijke was gisteren de beste Nederlander in de ope- ningsrit van de Ronde van Cata- lonië. De uit Middelburg afkomstige renner, die voor Roompot Oran je Peloton uitkomt, werd vijftien de in de eindsprint. De zege ging met overmacht naar Nacer Bouhanni. Hij ver sloeg met groot verschil Ben Swift en Daryl Impey. De eerste etappe ging van Calel- la naar Callela over een afstand van ruim 175 kilometer. Marco Minnaard (Wanty Groupe Gobert) en Johnny Hoogerland (Roompot) eindigden ook in het peloton en werden in dezelfde tijd als de winnaar respectieve lijk 55e en 117e. Antwan Tolhoek uit Yerseke maakt na blessureleed zijn ren tree in de Ronde van Catalonië. De coureur uit Yerseke liep ach terstand op. Hij werd uiteinde lijk 149e op iets meer dan zes mi nuten van Bouhanni. Turnsters naar halve finale van het NK Daniek Witlox (Turnschool Zee land), Joëlle Dhanis en Ezra Adriaanse (beiden MTV) heb ben zich in Volendam voor de halve finale van het NK turnen geplaatst. MTV presteerde ook goed in Prinsenbeek bij wedstrijden in de vierde en vijfde divisie. Alys- sa Rigters haalde zilver. Jordan van Herwijnen, Angela van Dorp en Floor Adriaanse bereik ten enkele toestelfinales. Rachel Louws presteerde prima met een keer goud, eenmaal zilver en twee keer brons. Marit van Lae- re (Turnschool) greep net naast de medailles op de meerkamp, maar haalde wel enkele toestelfi nales. Dit deden ook Kiara van Belzen en Femmy Gunther. Succes was er ook voor GV Kou- dekerke met Nerena de Nooijer (brons instap). Zij haalde ook en kele toestelfinales, evenals Josy Harinck, Melanie Sturm en Fleur van Horik. EMM Terneu- zen behaalde tijdens de toestelfi nales eremetaal met Brechje Zwaga, Kim Jansen en Bo Wil- lems. Lieke Steijaert was goed voor goud op brug en zilver op vloer. Maria Dalampeki werde eerste op brug. Forza Gymnasti- ca haalde goud en zilver met Synne Geeratz en Zena Weijers. Pupil Mirthe van Doorne (Atlas) greep brons op de meerkamp. sport kort Fysiotherapeut Jouri van den Broeke snapt wel dat er de laatste weken blessures op duiken bij TOP Arne- muiden. Voordat Ani ta de Ridder zaterdag haar achil lespees afscheurde, ondervonden Petra van Belzen en Jurgen Janse al tegenslag. „Het was al een zwaar seizoen en dat wordt nu ook nog eens met een paar wed strijden verlengd. Dat maakt de spelers kwetsbaar", zegt hij. „Ze 'Soms is een bal maar twintig seconden het vak uit In die tijd lukt het je niet altijd om op adem te komen' hebben bijna geen rust." Van den Broeke is mede-eige naar van Para Medisch Centrum In Balans, waarvan één van de vestigingen in Arnemuiden zit. Hij was aanwezig bij de play-off- wedstrijd van TOP tegen KCC en stelde bij De Ridder de eerste diagnose nadat ze in de zeven tiende minuut uitviel. „Korfbal staat in de top tien van de meest blessuregevoelige sporten", weet de inwoner van Wolphaartsdijk, die zelf lange tijd korfbalde en hoofdtrainer was bij Tjoba in 's-Heer Hen drikskinderen. „En je ziet dat de blessures vooral opgelopen wor den in de zaal. In een kleine ruimte moeten de spelers veel wenden en keren." De schotklok is in de hogere klasses een extra factor. Binnen 25 seconden moet er een serieu ze doelpoging gedaan worden. Van den Broeke: „Vroeger kon je veel tijd nemen om je aanval op te bouwen. Het ging er rustiger aan toe en je had tussen de aan vallen door langer tijd om te her stellen. Nu golft het spel op en neer. Spelers moeten constant aan de bak, zowel in de aanval als de verdediging wordt veel van hen gevraagd. Soms is een bal maar twintig seconden het vak uit. In die tijd lukt het je niet altijd om weer op adem te ko men." Op den duur gaat zich dat wre ken. „Het is heel logisch dat spe- 'De trainer moet heel alert zijn' Casper Ovaa kende een sterke eerste manche tijdens een natio nale wedstrijd in Lichtenvoorde. De Souburger werd in de MX 1 Cup knap tweede. In de tweede manche moest hij al in de begin fase met een afgebroken voet steun naar de kant. Bij de natio- nalen MX 1 werd Kevin Spruijt uit Meliskerke knap vierde. In de eerste manche werd hij zesde. Hij herstelde zich in de tweede manche, met een tweede plaats. In Oirschot won Dylan Serra- rens uit Lamswaarde tijdens een wedstrijd van het district Zuid beide manches in de 65 cc. Joris Lampio uit Vlissingen werd bij de 85 cc derde, dankzij een zeven de en een eerste plaats. In de klasse MX 2 viertakten werd Boy Stockman uit Terneuzen derde. Kevin van Houdt uit Axel werd vierde bij de MX 2 tweetakten. Iers pijntjes gaan voelen", vindt de fysiotherapeut. „Trainers moe ten daar heel alert op zijn. Zij zijn ervoor om de spelers goed voor te bereiden en fit te hou den. Zij moeten waken voor over belasting. Aan de andere kant moeten de spelers open commu niceren met de staf. Als ze iets voelen, moeten ze dat aangeven. Dan kan er rekening mee gehou den worden. Dan zegt de trainer misschien: sla jij maar eens een training over." Maar Van den Broeke snapt ook dat spelers soms hun mond houden. „Die denken: straks zet de trainer mij er zaterdag naast als ik iets zeg, maar ik wil die mooie wedstrijd niet missen. Daarom moet een trainer ook heel alert zijn. Hij moet de hele tijd bekijken of zijn spelers niet 'Korfbal staat in de top tien van de meest blessuregevoelige sporten' al aan de grens van hun fysieke mogelijkheden zitten en te veel van zichzelf willen vragen." De korfballers - en sporters in het algemeen - kunnen zich wel wapenen. Van den Broeke is een groot voorstander van core stabili- ty-trainingen („Mits ze meer in houden dan buikspieroefenin gen") en loopscholing. „Bij Tjoba ben ik daar de afgelopen seizoe nen intensief mee bezig geweest. Het heeft het aantal blessures te ruggebracht. Bij andere Zeeuwse clubs, waaronder TOP, zijn ze er ook mee aan de slag gegaan. Dat is goed, want daarmee verklein je de kans op blessures. Maar voorkomen kun je ze nooit hele maal." VLISSINGEN. Jeremy de Nooijer heeft zich afgemeld voor de ko mende interlands van Curasao. De uit Vlissingen afkomstige middenvelder van het Bulgaar se Levski Sofia heeft opnieuw last van een hamstringblessu re. De Nooijer (24) heeft zich daarom afgemeld bij bonds coach Patrick Kluivert. Curasao speelt deze week in het kader van de Caribbean Cup interlands tegen Barbados (uit) en de Dominicaanse Repu bliek (thuis). De nummers één en twee van de poule plaatsen zich voor de tweede kwalifica tieronde, die in mei wordt afge werkt. De Nooijer is dan wel licht wel weer van de partij. Sport sport@pzc.nl KWADENDAMME CALELLA VOLENDAM HEINKENSZAND Zoë Mulder grijpt de overwinning Zoë Mulder heeft een overwinning geboekt in de Wallonia Cup. De mountainbikster uit Heinkenszand was in Thieussies de sterk ste bij de nieuwelin gen meisjes. Vorig week in Dinant behaal de Mulder een twee de plaats. Ze komt te genwoordig uit voor het Vano Mobil MTB team. VLISSINGEN Biljarters in de achterhoede De deelnemers aan het NK bandstoten vierde klasse en de ge westelijke kampioen schappen derde klas se konden geen rol van betekenis spelen. Op het NK bandsto ten werd Adrie Noor- dijke (Windenburg) vijfde. Hij haalde zes punten en een moyen- nen van 1.39. Arie van den Hoven (VEGABV) werd met zes punten en 2.21 vijfde op het geweste lijk kampioenschap bandstoten. Clubge noot Wim Remijn ein digde als achtste met twee punten. BERLICUM Mountainbikers op het podium Tim van Dijke (foto) heeft de eerste natio nale MTB-wedstrijd in Berlicum gewonnen. De renner uit Wissen- kerke kwam uit bij de nieuwelingen. In categorie 1 waren er derde plaatsen voor Maike Tazelaar en Melissa Nuijten. Ni- na Houmes legde in categorie 2 ondanks een valpartij beslag op een fraaie derde posi tie. In categorie 3 kwam Rob Kastelijn een banddikte tekort voor de overwinning. Bij categorie 5 was er een derde plaats voor Bart Kastelijn. Lang seizoen wreekt zich door Roeland van Vliet Jouri van den Broeke, fysiotherapeut door Herman Heuvink VLISSINGEN. Tijdens een interna tionale wedstrijd in het Belgische Moerbeke legde Mark Boot uit Burgh-Haamstede beslag op de vijfde plaats in de klasse MX 2. De wedstrijd telde mee voor de Belgische titelstrijd. Stefan Hage uit Goes werd in de klasse Inters Open, die gedomineerd werd door Jeffrey Herlings, zestiende. Bij de Masters (veteranen) legde Aswin Vandamme uit Zuiddorpe beslag op de derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41