Justitie sluit flink aantal cellen Busreizen 449 Atleet huilt als hij vonnis van Britse rechter hoort Beachvolleyballer Steven van de V. misbruikt kind in hotel en in de slaapkamer van haar zus. NIEUWS 3 449 569 649 669 Bestel nu de gratis brochure 2016 Compleet verzorgd AYLESBURY. Als rechter Francis Sheridan in zaal twee van Aylesbu ry Crown Court op ijzige toon toe werkt naar zijn uitspraak, slaat Ste ven van de V. op een televisie scherm de handen voor zijn ogen. Hij zit niet in de rechtszaal, maar achter een tafel in een ver hoorkamer van de Woodhill-ge- vangenis. Snikkend hoort de Hage naar het vonnis aan. Zijn olympi sche droom ligt in duigen. De ko mende vier jaar moet hij de cel in. Van de V. komt goed weg, maar ervaart dat duidelijk niet zo. Zijn advocaten probeerden Sheridan er toe te bewegen hem een voorwaar delijke straf te geven. Die pogin gen mislukten. De rechter weigert de atleet met een corrigerende tik weg te laten komen. Wie seks heeft met een kind van 12, moet volgens de Engelse wet zijn vrij heid opgeven. Voor de rest van zijn leven staat hij geregistreerd als zedendelinquent. De details zijn triest, gruwelijk en absurd. Van de V. - toen 19 - sluit in 2014 vriendschap met het jonge slachtoffer op Facebook. Ze zwijmelt weg bij zijn blonde ha ren, atletische lichaam en leven als topsporter. Hoewel hij haar leeftijd kent, intensiveert het con tact. Ze spreken via Skype, wisse len foto's uit via Snapchat en sms' en continu. Het meisje raakt volle dig in de ban van hem. Van de V. stort zijn hart bij haar uit. De druk van het leven als beachvolleyballer wordt hem te veel. Coaches mogen hem niet. Het contact met zijn ouders loopt stroef. Ploeggenoten kijken hem met de nek aan. En zijn vriendin maakt na twee jaar een einde aan hun relatie. Van de V. wil even wegvluchten naar Engeland. Op 2 augustus 2014 boekt hij een vlucht naar Luton, een lucht haven nabij Londen. Daar stapt hij in een taxi, betaald door zijn late re slachtoffer, en laat zich afzetten in Milton Keynes. Het tweetal pro beert een hotelkamer te vinden, maar kunnen nergens terecht. Een receptionist vertrouwt het niet en belt de politie dat een man en een jong meisje een kamer zoe ken. De twee zijn dan niet meer te vinden. Ze zitten in een park, drinken Bailey's, praten uren en knuffelen, totdat het meisje hem oraal bevredigt. Weer proberen ze een hotel te vinden. Als Van de V. een onbe mande receptie ziet, glippen ze naar binnen. „Jullie sliepen in een trappenhuis onder een kartonnen doos", zegt rechter Sheridan, zon der zijn afgrijzen te verbergen. De volgende ochtend gaan ze naar het huis van het meisje. In de wetenschap dat haar moe der de hele dag weg is, gaan ze de slaapkamer van haar zus binnen. Hotel de botel van Van de V. vraagt ze hem haar te ontmaag den. Dat doet zo'n pijn dat ze stop pen. Vervolgens laat hij zich op nieuw oraal bevredigen. Het meisje sneed zichzelf, nam een overdosis pillen en moest van school wisselen Later die dag vliegt hij terug naar Nederland. Om niets aan het toe val over te laten raadt hij haar aan een morning-afterpil te halen. Dat advies leidt zijn val in. Artsen in het Verenigd Konink rijk zijn verplicht de ouders in te lichten als een kind onder de 13 om deze noodoplossing vraagt. Haar moeder wordt ingeseind. Die neemt contact op met de poli tie. Een jaar later, na grondig on derzoek, vaardigt die een interna tionaal arrestatiebevel uit. Van de V., net Nederlands kampioen ge worden, licht zijn ouders in. Hij wordt op 8 januari uitgele verd en een maand later voorge leid in Aylesbury. Van de V. be kent schuld en zit sindsdien in de cel. Het meisje, met wie hij vol gens zijn advocaten een 'liefdevol le relatie' onderhield, heeft veel schade opgelopen. Ze sneed zich zelf, nam een overdosis pillen en moest van school wisselen. Van de V. blijkt al veel langer getroebleerd. Op school werd hij gepest, een vriendin overleed bij een verkeersongeluk en emotio neel, blijkt uit psychiatrisch onder zoek, was hij onvolwassen. Boven dien had de topsporter, stelt zijn advocaat, suïcidale neigingen en heeft hij de tijdelijke opname van zijn zus in een inrichting slecht verwerkt. De rechter weegt deze aspecten mee, zegt hij, maar toont geen medelijden. Hoe hard Van de V. ook huilt. Zoetermeer, Hoogvliet en Zeist zijn als eerste aan de beurt in 2017, samen met de justitiële jeugdinrichting Rentray in Lely stad. In 2018 de gevangenis in Heerhugowaard en de jeugdin- stellingen Veenhuizen en het Keerpunt in Cadier en Keer. Daarna Almere (2019), Almelo (2020) en Ter Apel (2021). In 2021 is ook Veenhuizen aan de beurt, maar wel slechts voor de helft. Ook Alphen wordt ge noemd, maar nog zonder jaar tal. Bij de jeugdgevangenissen gaat het om het stopzetten van de subsidie omdat het particu liere instellingen betreft. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Veilig heid en Justitie zijn deze plan nen nog niet definitief. Maar dat is 'onzin', zegt vakbondsbe stuurder Frans Carbo van Vak bond FNV Overheid. „Ik heb de lijst zelf gezien. Bovendien: waarom zou je al het personeel bij elkaar roepen als je niets te vertellen hebt? Dan zou je al leen maar onrust veroorzaken." Gevangenisdirecteuren hebben gisteren hun personeel inge licht over de sluitingsplannen. Volgens FNV Overheid ver dwijnen er ongeveer 1.900 ar beidsplaatsen als de voorgeno men sluitingen definitief wor den. Onaanvaardbaar, vindt Carbo. „Vorig jaar beloofde staatssecretaris Fred Teeven nog dat er geen nieuwe sluitin gen zouden volgen. Die belofte breekt minister Van der Steur met deze aankondigingen." Donderdag overlegt FNV met de gevangenisdirecteuren. Uit berekeningen van het mi nisterie blijkt dat de komende vijf jaar minder cellen nodig zijn door de daling van crimina liteit en doordat rechters min der lange straffen opleggen. Een derde van de cellen staat nu al leeg. per Comfort Class touringcar Hanzesteden Oostzeekust 100% vertrekgarantie De wereld is Kras DINSDAG 22 MAART 2016 Vier jaar cel voor seks met meisje van 12 jaar Beachvolleyballer Steven van de V. tijdens het WK in Apeldoorn in 2015. Nu moet hij de gevangenis in. door Geert Langendorff DEN HAAG. Binnen nu en zes jaar gaan minimaal acht gevange nissen en drie justitiële jeugdin richtingen sluiten. Dat staat in het voorstel van de Dienst Justi tiële Inrichtingen aan de rege ring. Mooie reis naar een bijzonder stukje Duitsland. Met een prachtige, groene natuur, duizenden meren en gezellige Hanzesteden zoals Lübeck. Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/39445 Opatija, Parel van Kroatië Geliefde reis naar het uitstekende 3* Hotel Istra aan de kust in Opatija. Bezoek aan o.a. Rovinj. Inclusief drankjes bij het diner Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39464 Dresden, Praag, Boedapest Wenen Een van onze meest populaire busreizen! O.l.v. een bevlogen chauffeur maakt u een prachtige reis door de geschiedenis van Europa. Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/39368 Toscane, Umbrië Rome Ontspannen aan de kust, het Meer van Bolsena en volop cultuur in o.a. Rome, Orvieto en Lucca. Vertrek 9/5 per Top Class touringcar Uitstekende hotels Zie: Kras.nl/39524 7 dagen 12 dagen 12 dagen v.a. 12 dagen v.a. Kras.nl/brochures 7 dagen al v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3