Uit het werk van Havank ank Ci ZEELAND 9 verschijnt er een zegel voor Pieter Terpstra, de in 2006 overleden op volger van Havank. De Zeeuwse Havankofiel publi ceerde in 2007 een bundeltje met 'dartele doordenkers', die hij uit het werk van Havank en Terpstra putte. „Carlier was welbespraakt en heel romantisch aangelegd", zegt De Dreu. „Die combinatie le vert heel veel mooie uitspraken op." 'Havank-vriend van het jaar' word je niet zomaar. De Dreu weet dat Tomas Ross één van zijn voorgangers is. Ter gelegenheid van het 140-jarig jubileum van Bruna werd Ross gevraagd een nieuw avontuur van De Schaduw te schrijven. Dat verscheen in 2008 onder de titel Caribisch Com plot De Dreu: „Hij schreef een typi sche Ross, waarin De Schaduw een hoofdrol speelde. Dat vond ik niet zo geslaagd. Ik liep al langer rond met het idee om zelf een Ha- vankverhaal te schrijven. Eigenlijk wilde ik dat De Schaduw zich met de Westerschelde Containertermi- nal ging bemoeien. Maar dat ver haal kreeg ik niet rond. Ik kom In de Havank-bijbel is alle wetenswaardigs over de schrijver en zijn karakter Carlier verzameld heel graag op het Kanaaleiland Guernsey en ben fan van de im pressionistische schilderkunst. Toen ik in Londen een tentoon stelling zag in het Somerset Hou se Museum had ik voldoende voor een afgerond avontuur." Dat werd Schaduw's impressio nist, in eigen beheer uitgegeven in 2012. „Bij Bruna waren ze daar niet blij mee, ze dreigden zelfs met de rechter. Maar zo ver is het niet gekomen." De Dreu glimt nog steeds als hij aan het telefoontje denkt van de voorzitter van de Stichting Ma- teor. Vriend van het jaar... Als ze in juni bijeen zijn kan hij vertel len, dat hij nog een idee heeft voor een avontuur van De Scha duw. „Daarin is Carlier genomi neerd voor één van de Four Freedoms. Als beschermer van we duwen en wezen, zoals hij zich zelf noemt. Daarin zal hij zeker ook zeggen: 'Merkwaardig, zo niet hoogst merkwaar dig'." Peter H. de Dreu bundelde uitspraken van de Franse hoofdinspecteur van politie Charles C.M. Carlier in zijn in 2007 verschenen boek Dartele doordenkers van Havank. - Je positie is samen te vatten als die van een haan op wie met welgevallen het oog des kippenslach- ters rust. - Als dit zelfmoord is, dan ben ik een kikker die el ke week z'n haar laat watergolven. - Zijn stem had de bleekheid van deeg en de klank van een viool zonder snaren. - De leeftijd van een vrouw is als sommige taxi meters, boven een bepaald bedrag blijft de meter staan en wordt het tarief aan de vrije fantasie overgelaten. - Een wonder van een vrouw, maar vermoedelijk zo toeschietelijk als een klemmende deur bij vochtig weer. - Hij keek hem aan met een blik die een schoon moeder aan een overspelige schoonzoon schenkt. - Hij is bovendien een groot dichter, want hij stopt namelijk zelf de gaten in z'n sokken. - Hij kwam ras tot de conclusie dat ze veel te aan trekkelijk was om veel vriendinnen te hebben. - Gebed van De Schaduw: 'Geef, O Heer, dat ik mijn grote mond dichthoude tot ik weet waar ik 't over heb'. SCHADUW WAAROM? PETER H. DE DREU De PZC online Twitter Marc van Wijk @wijksel Zonder Twitter had den mijn kinderen niet bestaan. #LoveTwitter #andthem Facebookreacties Hardloopblog Online Top 5 DINSDAG 22 MAART 2016 Peter H. de Dreu: „Soms denken ze dat de H voor Havank staat." foto Marcelle Davidse Geboren 14 septem ber 1939 in Goes. Groeide op in Axel, waar zijn vader tij dens de oorlog de ad ministratie van nood- slachtingen bijhield. In 1949 opende zijn vader met een part ner een accountants kantoor in Oostburg. Daar behaalde Peter zijn HBS-diploma op het Koningin Wilhel- mina Lyceum. HTS-werktuigbouw in Vlissingen. Car rière als organisatie adviseur. De Westerscheldetunnel wordt drukker door Belgische tolhef fing. Mare: „Des te meer reden om te zeggen dat het een inter nationale verkeersweg is gewor den i.p.v. een regionale verbin dingsweg. Derhalve geen reden meer om tol te heffen." R van O merkt op: „Dat wordt dan een drama voor Sluiskil, Sas van Gent en Zelzate en de route Oostburg/Sluis/Knokke." Feest voor Twitteraars: het so cial mediaplatform bestond gis teren tien jaar. Het aantal ge bruikers en berichten is vol gens Twitter stabiel. Wel zijn er steeds minder jongeren die zich op Twitter uiten. Wijkagent De Vries heeft een paraglider een flinke waarschu wing gegeven; die zou kunstjes uithalen boven een strandpavil joen. De reacties op Facebook zijn niet lovend. Remy van Da len: „De wijkagent is gewoon ja loers. Als hij daar had gevlogen, had hij nog meer gezien." Paul Soulimans: „De wijkagent is op z'n bezem gesprongen en is er achteraan gevlogen?" De lente is van start; daarmee is het hardloopseizoen voor velen weer begonnen. Binnenkort opent de inschrijving voor de PZC Familieloop die dit jaar op zaterdag 25 juni wordt gehou den. Dit jaar kunnen deelne mers kiezen uit een route van 5 of 10 kilometer. Lees meer over hardlopen in de provincie op: pzc.nl/hardlopeninzeeland 1. File op A58 door glasplaat 2. Vrouw overleden na eenzijdig ongeval Retranchement 3. Westerscheldetunnel drukker door Belgische tolheffing 4. Opdeling Delta vergt half mil jard euro 5. Afwachtende politie Hulst te kijk in video Dumpert (video) Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38