27 6 WALCHEREN Geen vandalisme maar onderhoud Stichting Tuin van Zeeland distantieert zich van beschuldiging eigen bestuurslid over bomenvandalisme door gemeente. Geurpop Mr. Flexifresh maakt kans op prijs studentenonderneming Jos Houtzager zingt Hazes Paasfair op Markt Middelburg 1 ®este/ SNel kaarten In de regio Alpha-cursus Leger des Heils Paasvieringen in kerken Middelburg Mijn dorp, mijn stad 9 APRIL 2016 HET ARSENAAL VLISSINGEN Gehakketak over bomen door Maurits Sep MIDDELBURG. Het gehakketak over de zorg voor bomen in Middel burg houdt maar niet op. „Alles ligt tegenwoordig onder het ver grootglas. Zelfs als we wilgen knotten, krijgen we al vragen", zucht wethouder Arjan Beekman. Hij reageert op een beschuldi ging die Jean-Marie van Isacker van de Stichting T\iin van Zeeland uit in een persbericht, onder de kop 'Middelburg vernielt zijn ei gen bomen'. Van Isacker heeft ge zien dat van bomen aan de Haven- dijk de toppen zijn afgezaagd. Die bomen zijn van de gemeente. En dus concludeert Van Isacker: 'Dit vandalisme door de groendienst komt nu te staan in een lange rij van onbehoorlijk beheer en min achting voor zijn burgers'. De brief van Van Isacker blijkt een eenmansactie, ook al ver stuurt en ondertekent hij die na mens de stichting. „Beschouw dat persbericht maar als niet ver stuurd. Het is op persoonlijke titel geschreven. Er is geen overleg over geweest. We distantiëren ons van de inhoud. Deze actie is ontoe laatbaar en we zullen hierover nog overleggen", stelt stichtings voorzitter Carel Peterson. Van Isacker staat vierkant ach ter zijn actie. „Sommige bestuurs leden willen doorgaan alsof er niks gebeurd is rond de Loskade. Maar de verhoudingen met de ge meente zijn echt slecht. Als er niet naar ons wordt geluisterd, waarom zouden we dan nog over leggen?" Dat, bekent hij, is ook de reden waarom hij zelf niet eerst heeft gebeld met de gemeente, voordat hij die beschuldigde van 'vandalisme'. Maar er is geen sprake van van dalisme, zegt Beekman. „Bij regu lier onderhoud in de zomer van 2015 zijn dode toppen wegge haald. Het zijn esdoorns en bij die soort nemen andere takken de top functie over. Dit is gewoon goed vaderschap." Van Isacker: „Ik wist niet dat het essen zijn. Maar ik vind dit te gemakkelijk. Dode top pen: wij waren er niet bij, dus wie zegt me dat dat ook zo was?" VLISSINGEN. Het geurpoppetje Mr. Flexifresh, dat verkocht wordt in een onderneming van studenten van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen, moet ook buiten Zee land bekend raken. De bedenkers en verkopers van Mr. Flexifresh hopen vrijdag met hulp van professionele Engelse bankiers en investeerders een fan tastisch toekomstplan op poten te zetten in het World Trade Centre in Amsterdam. Als dat plan, dat moet onthullen hoe het geurpop petje in de internationale markt kan worden gezet, aanslaat en be ter is dan dat van andere studen tenondernemingen uit heel Ne derland, mogen de Vlissingse stu denten naar de Beneluxfinale. Er zijn meer dan honderd geur- poppetjes verkocht, onder meer tijdens een Ladies Night in de Goese bioscoop. Het poppetje is, als lenteverrassing, ook verkrijg baar met sinaasappel-kaneelreuk. MIDDELBURG Leger des Heils korps Walche ren start morgen met een Alp ha-cursus in Middelburg. De Alpha-cursus biedt een vrij blijvende kennismaking met het christelijk geloof. De cur sus is van 18.30 tot 21.00 uur in het gebouw van het Leger des Heils in Middelburg. De toe gang is gratis. 27 kunstenaars zullen acte de présence geven tijdens de viering van het eerste lustrum van Open Atelier Veere van vrijdag 25 tot maandag 28 maart. Op zaterdag en maandag zijn er van 12.30 tot 13.00 uur lunchconcerten met tango- ensemble Recuerdo en Keltische folk met Triskell. Daarnaast vinden er demonstraties glasblazen plaats. Het atelier aan de Oudestraat 26 is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG In de Doopsgezinde Kerk in Middelburg wordt op Witte Donderdag een paasviering ge houden met meditatieve fluit- muziek en op Paaszondag, 27 maart, een paasviering met een speciaal programma voor kinderen. De dienst op Witte Donderdag begint om 19.30 uur. De zondagse paasdienst start om 10.00 uur. Op zaterdag 26 maart houdt Oud-Katholiek Zeeland haar Paaswake met eucharistievie ring in de Oud-Katholieke kerk in Middelburg. De kerk is te vinden aan de Zuidsingel 70, de dienst begint om 20.30 uur. VLISSINGEN Signeer- en vragensessie Mariko Naber Meet Me Events houdt morgen een signeer- en vragen sessie met Mariko Naber in boekhandel 't Spui in Vlissingen. Het evenement is gratis te bezoeken en is bedoeld voor mensen die interes se hebben in het op starten van een web shop. De sessie be gint om 15.00 uur. MIDDELBURG Lezing over de dood VLISSINGEN Angelique Duvekot van de Zeeuwse Uit- vaartmakelaar uit Middelburg houdt morgen een lezing over de dood onder het mom van 'omdat sterven bij het leven hoort'. De lezing begint om 19.30 uur en duurt tot omstreeks 21.30 uur. Kosten bedra gen vijf euro. MIDDELBURG Verkoopdag bij Vita Event Vita Event houdt za terdag een verkoop dag. Survivalbanen, springkussens, glijhel- lingen en sport- en spelmateriaal wor den verkocht. Vanaf 9.00 uur zal de verkoop starten bij de loods aan de Hertzweg 11 in Mid delburg. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt stiltewandeling Terra Maris in Oost- kapelle houdt zater dag een stiltewande ling van 10.00 tot 11.30 uur. De kosten zijn 3.50 euro. Reserveren kan via: www.terramaris.nl Jos Houtzager treedt morgena vond op in café de Concurrent in Vlissingen. De pianist en zan ger brengt vanaf 21.00 uur num mers van onder anderen André Hazes en Guus Meeuwis. MIDDELBURG. Op de Markt in Middelburg wordt op 26, 27 en 28 maart een paasfair gehouden. Het evenement luidt de start in van het marktseizoen. De fair is ge opend op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op eerste en tweede paasdag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. In kramen zijn klein antiek, boeken en prentbriefkaarten te koop. Zaterdag verzorgt een toetsenist de muzikale omlijsting en zijn drie acts van een mobiel theater te zien op de Markt en in de Lange Delft. Zon dag treedt poptroubadour Ed Citroen op en maandag is het po dium van 12.00 tot 16.00 uur voor jazzformatie Martijn. archieffoto Ruben Oreel DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senio ren met o.a. biljar ten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur- Middag voor so ciaal contact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Kaasboerderij Schellach, Prooyenseweg 26, 08.30-17.30 uur - Expositie portret ten in pastelkrijt van Janiene de Looze; Gymzaal Roozenburglaan, Wijdaudwars- straat II-2, 15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 17.00-17.30 uur - Voetballen voor kinderen uit groep 3 t/m 8; Gymzaal Getij, Oosterscheldes- traat 18a, 14.45-15.45 uur- Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Ci nema Middel burg, 20.00 uur - Vertoning nieuw ste documentaire van Robert Oey, 'De Missie'; Zeeuwse Biblio theek, Kousteen- sedijk 7,20.00 uur - Jacqueline Bel vertelt over de geschiedenis van de Neder landse Literatuur OOSTKAPELLE Schoolstraat 4, 09.20-11.00 uur- Workshop 'Digi taal fotoboek ma ken' voor 55 plus sers uit de ge meente Veere OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Seniorenvolley bal voor mannen VLISSINGEN Zeeuws Mari tiem Museum, Nieuwendijk 11, 10.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'De zee inspi reert'; Ter Reede, Vredehoflaan 370,14.00-16.00 uur - TabletCafé; Gymzaal Theo Thijssen, Troels- traweg 473,16.00 uur - Kleuter- gym WESTKAPELLE Hervormd Jeugd- gebouw, 14.00-16.30 uur - Soos voor senio ren met o.a. koers- bal ZOUTELANDE Woonzorgcom plex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Damesbiljarten ''"ons/entefeoo* THE VOICE Swinging Affair Het LENTEFEEST is een initiatief van Lions Club Vlissingen, de opbrengst van het LENTEFEEST is voor het goede doel, meer informatie op www.lionslentefeest.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35