Onhandige tweet leidt tot ophef Twitter bestaat tien jaar. Petra de Boevere was er al snel bij 4 ZEELAND In Zeeland heeft niemand meer volgers dan Petra de Boevere. Ze was een van de eerste Nederlanders die twitterden. 112-nieuws TWITTER IN ZEELAND 1. @omroepzeeland 29324 volgers 2. @Baxshop 27942 volgers 3. @blof 25442 volgers 4. @zeelandweb 18052 volgers 5. @hvzeeland 17777 volgers 6. @pzcredactie 16975 volgers 7. ©PetradeBoevere 13362 volgers 8. @ZeelandNet 12583 volgers 9. @erikjan 11447 volgers 10. @concertatSEA 11105 volgers #lvrouwenpolder nadat de Postcodekanjer viel in het dorp, 1 januari 2014 SLUIS. Het is eigenlijk een wonder dat ze de Zeeuwse twitteraar met de meeste volgers is, zegt Petra de Boevere uit Sluis. Want ze blok keert ook heel veel mensen. „Ik heb geen zin in al dat geroeptoe ter. Wat dat betreft is Twitter toch minder leuk geworden. Het is soms net een rioolputje. Op Face- book kun je zelf bepalen wie er reageert." Gisteren bestond Twitter - het populaire internetplatform waar op korte boodschappen kunnen worden geplaatst - precies tien jaar. De Boevere maakt er al meer dan negen jaar gebruik van. „Ie mand heeft eens een lijstje ge maakt waaruit blijkt dat ik bij de Dankzij IWitter kon ik mijn Zeeuwierjenever zonder marketingbudget lanceren eerste tweehonderd Nederlanders hoorde die Twitter ontdekten." Ze heeft inmiddels 13.362 volgers, meer dan wie ook in Zeeland. Via internet deelt ze haar ervaringen als eigenaar van een slijterij in Sluis, maar ze verkondigt ook haar vaak ongezouten mening over tal van zaken. „Voor ik met Twitter begon schreef ik al elke dag een blogpost van vijfhonderd woorden. Daar ben ik mee gestopt toen ik ging twitteren." Twitter is van origine een microblog. Wie wat kwijt wil moet dat in maximaal 140 tekens doen. „Bloggers waren de eerste twitteraars", vertelt De Boevere. „Ik had veel contact met andere bloggers. We vormden samen al een soort community, waarin het veel ging over media en marke ting. Op een gegeven moment kwam een aantal business blog gers terug uit Amerika, waar ze een nieuwe tooi hadden gezien. Dat was Twitter. Destijds zaten ze samen Dragons' Den te kijken, een televisieprogramma waarin beginnende ondernemers hun plannen presenteerden. Via Twit ter leverden ze daar commentaar op. 'Kom er gezellig bij', zeiden ze. Toen heb ik ook een account aan gemaakt." Twitter heeft haar leven makke lijker gemaakt, zegt De Boevere. In 2007 haalde ze via tweets 3000 euro op voor een rechtszaak die ze voerde. Twee jaar later lanceerde ze haar Zeeuwierjenever. „Dank zij Twitter kon ik dat zonder mar ketingbudget doen." Ze schreef boeken over haar er varingen met sociale media die ze vervolgens via sociale media weer onder de aandacht bracht. „Nie mand lost een probleem op dat hij niet kent. Dus durf te delen, is mijn motto, dan krijg je ook oplos singen waaraan je zelf nooit had gedacht." In de loop der jaren heeft ze Dat één onhandige tweet behoor lijk wat ophef kan veroorzaken, ondervond burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst in maart 2012. Hij stuurde een grappig bedoeld bericht de wereld in, na een reeks overvallen op Chinese restau rants. In de tweet verving Mulder de letters 'r' door een T. Hij kreeg daarna een storm van kritiek over zich heen. Landelijke media berichten over de tweet. Mulder reageert een paar dagen later luchtig met het volgende bericht: 'Gerukkig rukt het twitteren nog, reuk hè? De L ver vangen door de R is ook best reuk! wat een ror, dat is rache'n'. De misser weerhield hem er niet van door te gaan met twitteren, maar de burgemeester werd wel minder actief, ook door de komst van het twitteraccount van de ge meente Hulst. Mulders meest re cente tweet dateert inmiddels Twitter wel zien veranderen. Van wege de snelheid is het nog steeds het ideale medium voor het vol gen van nieuws, maar persoonlij kere zaken communiceert De Boe vere tegenwoordig liever via Face- book. „Marketing en media zijn nog steeds oververtegenwoordigd op Twitter. Als je te veel deelt, staat het gelijk in de krant. Mijn winkel kan ik tegenwoordig effectiever promoten op Facebook. Daarop kun je gericht adverteren. Er zijn intussen veel platforms bijgeko men. Jongeren zitten op Snapchat Het lijkt me sterk dat investeerders nog eens tien jaar geld in Twitter blijven pompen en WhatsApp, er zijn mensen die genoeg hebben aan Instagram." Volgens De Boevere is Twitter geen blijvertje. „Ze maken nog steeds verlies. Het lijkt me sterk dat investeer ders er nog eens tien jaar geld in blijven pompen. Maar dan vinden we wel andere kanalen. Toen Hy- ves verdween, schreeuwde ieder een moord en brand, maar nu zit ten mensen gewoon op Facebook. Ik voel me nog steeds heel verbon den met Twitter, maar uiteinde lijk gaat het om de communicatie. De mensen die hier in de winkel aan de proeftafel zitten, heb ik in de meeste gevallen online ont moet. Maar ik moet er niet aan denken dat het daar bij blijft. Uit eindelijk wil je elkaar toch in de ogen kijken." van mei 2014. Een brandweercommandant van de Veiligheidsregio Zeeland ver oorzaakte in 2013 een rel met een tweet over Geert Wilders. Hij zin speelde daarin op geweld tegen de PVV-leider. Hoewel de com mandant het bericht snel verwij derde en excuses aanbood, moest hij zijn werk tijdelijk neerleggen en mocht hij een défilé van brand weervoertuigen niet afnemen. Hij is na het incident gestopt met twitteren. Man en vrouw vast na inbraak Een 46-jarige vrouw en een 44-jarige man uit Zie- rikzee zijn gisterochtend rond acht uur aangehou den op verdenking van in braak. Ze worden ervan verdacht op woensdag 16 maart te hebben ingebro ken bij een woning aan de Raveslootstraat in Zierik- zee. Tijdens de inbraak werd huisraad ontvreemd en de inbrekers lieten een enorme ravage achter waar bij allerlei spullen door de gehele woning waren ge gooid. Na onderzoek kwam de politie bij het duo uit. Ze zijn ingesloten voor verder onderzoek. Met slok op door voortuin Een 25-jarige Belg is zon dag aan de Scheidingstraat in Eede met zijn auto door een voortuin en tegen een verkeersbord gereden. Het eenzijdige ongeval ge beurde rond 19.50 uur. De man was uiteindelijk tegen een boom tot stilstand ge komen. Een blaastest wees uit dat de Belg dronken was. Hij blies 495 ug/1; de wettelij ke limiet is 220 ug/1. De man kreeg een bekeuring van 550 euro opgelegd. Verdachte van overval zit vast De politie denkt de man te hebben gevonden die in ja nuari een restaurant in Middelburg heeft overval len. De verdachte is een 33-jarige Middelburger, die is vastgezet. De man werd na langdurig onderzoek af gelopen vrijdag in zijn wo ning aangehouden, maar de politie maakte dat pas gisteren bekend. De overval op het restau rant aan de Korte Geere vond plaats op 29 januari 2016 omstreeks 23.30 uur. Uit onderzoek is gebleken dat de man mogelijk ook betrokken is bij meerdere winkeldiefstallen. Drietal gepakt na autobrand Drie personen zijn zondag avond aangehouden na een autobrand in de Middel burgse Zwerfruststraat. Aan de hand van verklarin gen van getuigen hield de politie een 26-jarige man uit Oost-Souburg aan op verdenking van brandstich ting. Een 18-jarige Middel burger werd later in zijn woning aangehouden op verdenking van betrokken heid. Een 21-jarige Middel burger, die 'fuck the police' richting agenten riep en wegrende, is zichzelf later komen melden op het poli tiebureau. Hij werd aange houden wegens belediging. Petra de Boevere Zeeuwse accounts met de meeste volgers Veelgebruikte nashtags #zeeland voor het eerst gebruikt op 28 januari 2009 #lovezeeland voor het eerst gebruikt op 16 mei 2009 #zevla voor het eerst gebruikt op 22 januari 2011 Veelgebruikte hashtags bij nieuws gebeurtenissen #ritthem na de mysterieuze knal bij het dorp, eind september 2011 #A58 na de kettingbotsingen op de snelweg, september 2014 bron: Twittergids Zeeland door Ernst Jan Rozendaal door Cornelleke Blok ZIERIKZEE EEDE MIDDELBURG MIDDELBURG m Ralven Waan v/d dag tussen flessen Ondernemer, columniste auteur Meisje van de Slijterij 2010 Durf te Doen 2013 OML meisjevandeslijterijnt® Overtuigd Passafari 9 Breskens en Sluis S aevuiirtoren.nl R Geregistreerd in maart 2007 TWitter is minder leuk geworden' Volgen TWEETS VOLGEND VOLGERS v'IND-IK-LEUKS LIJSTER 87.652 3.079 13.362 2.802 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33