7,3 Politie Hulst te kijk in film i lijnenspel Leren lassen zonder vonk< Spelers TOP geplaagd door blessures Reizigers over veer: stipt op tijd, altijd zitplaats en 'kaartje' kopen makkelijk Reizigers waarderen veerdienst Vlissingen-Breskens hoog en zijn minder te spreken over de bus. VLISSINGEN. Reizigers zijn goed te spreken over de veerdienst Vlissin gen-Breskens. Ze zijn verzekerd van een zitplaats, de boot vaart vaak op tijd en het is makkelijk om een 'kaartje' te kopen. Zeeuw se busreizigers zijn minder tevre den. Ze ergeren zich aan het ge brek aan informatie bij vertragin gen, de tarieven en de frequentie. Dat blijkt uit de OV-Klantenba- rometer, het klanttevredenheids- onderzoek voor regionaal open baar vervoer in Nederland. Terwijl de Westerschelde Ferry op veel punten in de nationale top tien staat, scoort het busvervoer van Connexxion in Zeeland relatief ge zien een laag cijfer. Het fietsvoetveer is in twee jaar tijd in de ranglijst van openbaar vervoer gestegen van de 69e naar de 15e plaats. Reizigers geven de veerdienst een 7,7. Hoge cijfers krijgt de veerdienst voor kans op zitplaats (met een 9,4 landelijk winnaar), stiptheid, gemak kopen van een 'kaartje' en minste over- staptijd. Reizigers vinden wel dat de boot te weinig vaart. Daar scoort de ferry met een 6,4 in de laagste regionen. Ook klaagt 9 pro cent van de reizigers te zijn lastig gevallen (tegenover 5 procent in 2014). Directeur Jan-Kees Korte- weg van Westerschelde Ferry is blij met de cijfers en noemt veel 'verklaarbaar'. „Zo nemen we nooit meer mensen mee dan de 186 stoelen die aan boord zijn." Hij zegt dat het 'lastig is om iets te doen aan de dienstrege ling'. Want de provincie denkt nog na over de toekomst van het veer. Onverklaarbaar noemt hij het percentage reizigers dat zegt te worden lastiggevallen. „Als ie mand dat gevoel heeft, hoop ik dat hij zich bij ons meldt. Dat is tot nog toe niet gebeurd." Zeeuwse busreizigers hebben meer noten op hun zang. Ze ge ven Connexxion een 7,3. Samen met Rivierenland bungelt Zee land daarmee onderaan een lijst van vergelijkbare gebieden (hoog ste cijfer is een 8,5). Reizigers ge ven het busbedrijf een onvoldoen de voor informatie bij vertragin gen en het tarief. Ook zijn ze min der te spreken over reissnelheid en zegt vier procent vorig jaar in de bus bedreigd te zijn (landelijk: 2 procent). Tevreden zijn ze over: netheid, vriendelijkheid, rijstijl en gemak van instappen. Ze vinden het reizen met de bus gezellig, sfeervol en comfortabel. Sigrid Homminga van Connexxion wijst erop dat in 2015 een nieuwe dienst regeling is ingevoerd. „We hebben 20 procent minder geld gekregen en toch is 95 procent van de reizi gers behouden. Klachten over ta rief en frequentie moet je in sa menhang zien." Ze stelt dat het rapportcijfer omhoog kan als bete re informatie wordt gegeven over de haltetaxi. Die rijdt van bushal te naar bushalte; of rijdt op trajec ten of momenten waar(op) de bus niet meer rijdt. Connexxion heeft geen verklaring voor klachten over veiligheid. WESTDORPE Een fraai lijnenspel van staal en glas tekent zich af in het glastuinbouwgebied bij Westdorpe. Het is slechts bijzaak. Dat bij Westdorpe weer wordt gebouwd, is vooral economisch van belang. Paprikateler Verenigde Groentetuinders (VGT) uit het Belgische Rijkevorsel doet het kennelijk zo goed dat het de belofte gestand kan doen na ruim een jaar het teeltoppervlak te verdubbelen tot zo'n dertig hectare. VGT zal na de uitbreiding in piekperiodes werk bieden aan 140 a 150 mensen, daarbuiten aan tachtig a negentig. HULST. De Hulster politie staat landelijk in de schijnwerpers door een video op de populaire website Dumpert. In het filmpje is te zien hoe de politie zondagavond niet in grijpt tijdens een vechtpartij in de Keldermanstraat in Hulst. Ondanks dat er rake klappen worden uitgedeeld. De reacties zijn niet mals: „Politie is bang, stelletje sukkels, ga dan bij het postkantoor werken." Volgens politiewoordvoerder Willem-Jan Uytdehage geeft de video een verkeerd beeld. „Zo'n filmpje vertekent wel. Je mist het begin en het einde. Je ziet niet dat er veel meer mensen bij de vechtpartij betrokken wa ren en wanneer de politie wél ingrijpt stopt de video. Colle ga's hebben de beslissing geno men. Als we nu met z'n vieren ingrijpen, dan gaat het hele maal verkeerd aflopen. En dan krijg je zo'n filmpje..." Volgens Uytdehage was het een conflict in de relationele sfeer. Er werden twee personen aangehouden maar niemand heeft aangifte gedaan. ZEELAND 12 Si 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 22 maart 2016 Zeeland Boot wint het van de bus door Jeffrey Kutterink krijgt Connexxion van Zeeuwse busreizigers. Dat is relatief gezien een laag rapportcijfer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30