23 Burt Reynolds heeft spijt van naaktfoto LiP Kleine wint drie Edisons Media Entertainment De Surinaamse zanger Kenny B is dolgelukkig. Hij won gisteravond een Edison voor zijn hit Parijs. Burt Reynolds (8o) heeft spijt van zijn naaktshoot voor de Cosmopolitan in 1972. „Het was een dwaze actie. Ik had geen idee waar ik mee bezig was", zegt hij over de in middels iconische blootfoto, die over drie pagina's werd gepubliceerd. Kenny B kreeg de on derscheiding voor het beste lied tijdens een ceremonie in de Am sterdamse Harbour Club. Het is niet de eerste prijs die hij krijgt de laatste tijd en het be zorgt de Surinaams-Nederlandse zanger opeens een gigantisch luxe probleem. Want waar laat hij ze? „Ik wilde mijn nieuwe huisje ge woon inrichten, net als ieder an der dat doet. Maar ik heb alleen al zeven platina platen en twee Bu- ma Awards gekregen. Het is nu net een Kenny B-museum." Die luxekwestie tekent de ab surde wending die zijn loopbaan nam toen vorig jaar zijn single Parijs opeens een megahit werd. Want Kenny, echte naam Ken neth Bron en geboren in Paramari bo in 1961, was straatarm en onbe kend toen Parijs een hit werd. Hij woonde antikraak in Tilburg en kon vanwege de schulden zelfs zijn verwarming niet meer beta len. Vijfjaar lang zat hij noodge dwongen in de kou. En nu? Nu wordt hij door een chauffeur door het hele land gereden om op te treden. Sinds zijn doorbraak heeft hij nog geen moment tijd gehad voor bezinning. „Ik durfde als muzikant vroe ger nooit zó groot te denken", ver telt hij. „De dingen die me nu overkomen, gaan dan ook vér voor bij mijn eigen dromen. Ik, in het Nederlands zingend, met mijn Su rinaamse accent, en nog een mega hit scoren ook? Die kans leek me heel klein." Zijn bekendheid is sinds Parijs enorm geworden, merkt hij. In zijn eigen stad Tilburg wordt hij tegenwoordig massaal herkend, in Suriname kan hij zelfs nauwelijks meer de straat op. „Als ik hier de stad in ga, moet ik er twee keer zo veel tijd voor uittrekken, want de mensen komen tegenwoordig massaal naar me toe. Ik durf je niet te zeggen dat ik daar moe van word hoor, want hoe moe kun je worden van mensen? Dan moet je maar thuisblijven zitten, als dat zo is." Dat laatste wil hij zeker niet. „Ik wil een normaal mens blijven. Ik ga gewoon nog naar de bakker, naar Albert Heijn. Weet je, ik zou me hier eigenlijk niet eens druk over willen maken. Want ik heb meer geld dan ik ooit heb gehad, maar ik weet ook nog goed hoe het vroeger was. „In mijn leven is van alles ge beurd, en niet alles was even leuk. Ik was vredesonderhandelaar in de de Binnenlandse Oorlog in Su riname. Dat was vreselijk: men sen gingen dood in die strijd. En mijn jeugd was ook niet geweldig. Mijn ouders scheidden en ik ein digde op een internaat midden in het bos, waar ik de zwakste was. Ik accepteerde die situatie, maar leuk was het niet." Van dat verleden neemt hij als nieuwbakken popster geen af stand. Integendeel. Kenny heeft sinds hij bekend werd zelfs zijn Tilburgse antikraakruimte aange houden, ook al heeft hij inmid dels een echt huis. „Ik heb eerst de schulden die ik had afbetaald. Ziektekosten, schulden bij de ge meente: ik had er veel." Slechts één ding is er sinds zijn succes niet veranderd: de liefde. „Ik ben nog steeds vrijgezel. Iede re man wil natuurlijk een vrouw, maar ik vraag me af of ik dat aan kan. Een vrouw heeft natuurlijk geen boodschap aan mijn drukke leven, die wil aandacht. En dat is precies wat ik nu niet kan geven." Meer nog dan naar een vrouw verlangt hij daarom naar rust. „Ik kijk er echt naar uit om even lek ker vrij te zijn. Maar wanneer? Ik weet het niet." Rapper Lil' Kleine (Jorik Scholten, 21) was gisteravond de grote winnaar tijdens de uitreiking van de Edisons. Hij kreeg de onderscheiding voor de beste nieuwkomer van het jaar en won als on derdeel van de formatie New Wave de prijs voor het beste album en de Edison in de ca tegorie hiphop. New Wave won in januari ook al de Pop prijs. Lil' Kleine scoorde sa men met Ronnie Flex één van de grootste hits van het voorbije jaar met het roem ruchte Drank Drugs. Andere prijzen waren er on der meer voor singer-song- writer Douwe Bob. Hij won in de categorie Pop en vierde zijn zege met een uitvoering van de kersverse Songfesti val-inzending Slow Down. De Edison in de categorie Rock ging naar de band John Coffey. Bij de volksmuziek won Tino Martin met album Jij liet me vallen en als beste dance-act werd het trio Yel low Claw onderscheiden. Eerder werd bekend dat dee jay Tiësto (Tijs Verwest) een Edison kreeg voor zijn hele oeuvre. Hij woonde de offi ciële uitreiking daarvan niet bij. DINSDAG 22 MAART 2016 Cultuur door Anton Slotboom foto Paul Bergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23