in Madrid tikt écht aan' Verwijlen is door spaargeld heen al moeten enkele atleten bij de les blijven SPORT 19 FC Twente wacht weer puntenstraf „Ik was ook benieuwd. Daarom heb ik vandaag meteen de data bekeken van onze 120 minuten in Madrid. Hoe zwaar was het nou? Het was extreem, zo blijkt. Sommige jongens hebben bijna 18 kilometer gelopen. Daar her stel je wel van, maar fysiek en mentaal is niemand het ge- 'Zes duels winnen en het kan nog. Onze groep heeft al voor veel verrassingen gezorgd' Marcel Brands manager PSV wend. Dat tikt écht aan. Ook de data uit de wedstrijd tegen Ajax zijn duidelijk: op een onderdeel als high speed runs, zeg maar het aantal sprints op de hoogste snelheid, zijn scores een stuk la ger dan anders. We willen graag zoveel mogelijk wedstrijden op de hoogste intensiteit, dus zul len we eraan moeten wennen." „We analyseren alles, proberen lering te trekken. Maar moet je een goede of slechte invalbeurt beoordelen als de bank die wel of niet het verschil maakt? Zo kijk ik daar niet naar." „Als je kampioen wordt en ze ker Champions League speelt, is dat altijd makkelijker. Met voor ronden kun je spelers pas veel la ter in de zomer zekerheid geven in de onderhandelingen. Terwijl je tegelijkertijd wel éérder je se lectie rond moet hebben om de Champions League te halen. Maar nu zes duels winnen en het kan nog. Onze groep heeft al voor veel positieve verrassin gen gezorgd." „Dat is goed nieuws", vond Ver wijlen. Hij moest het afgelopen jaar zonder de steun van sportkoe pel NOC*NSF en de schermbond doen, omdat de 32-jarige Braban der ervoor koos om weer door zijn vader, Roel Verwijlen, te wor den getraind en niet meer door bondscoach Gabor Salomon. „Een prestatie van formaat", vond Hen driks het dat Verwijlen zich voor de derde keer voor de Spelen wist te plaatsen. „Ik heb extra bewonde ring voor Bas dat hij het op eigen kracht heeft gedaan." Verwijlen vertelde eerst 120.000 euro per jaar van NOC*NSF en zijn bond te hebben gekregen, maar sinds de wisseling van trainer niets meer. „Ik moest bijvoorbeeld op zoek naar goedko pere vliegtickets en hotels, maar dat was het ergste niet. Ik hoef geen luxe. Het meest vervelende is dat ik mijn coach niet kon beta len. Gelukkig is het mijn pa en die deed het allemaal voor mij. Ik hoop dat hij nu ook wordt be loond." Chef de mission Hendriks kan elk geval al meedelen dat vader Verwijlen een accreditatie voor de Spelen krijgt, zodat hij zijn zoon ter plekke kan bijstaan. Over de mate van financiële steun moet binnenkort worden gesproken. „Het spreekt voor zich dat spor ters die zich buiten onze program ma's toch voor de Spelen plaatsen weer bij ons kunnen aankloppen. Dat was ook de afspraak met Bas", aldus Hendriks. Verwijlen: „Ik kan de hulp goed gebruiken. Mijn spaargeld is bijna op." Verwijlen hoopt in de komen de maanden onder meer nog aan een aantal wedstrijden te kunnen meedoen om zo zijn positie in de top tien van de wereldranglijst te kunnen vasthouden. Dat zou hem voor Rio een gunstige loting ople veren. „Ik wil bij de Spelen mijn beste schermen laten zien", zei Verwijlen strijdlustig. „In dat ge val zijn er maar weinig mensen die van mij kunnen winnen." ENSCHEDE. FC Twente dreigt op nieuw gestraft te worden door de KNVB. De club zit al in zware pro blemen en heeft nu de jaarreke ning over 2014-2015 in moeten trekken. Onlangs dook een twee de overeenkomst op rond de transfer van Dusan Tadic. Een deel van het contract werd ge heim gehouden en 1,8 miljoen eu ro aan vergoedingen zou niet in de boeken staan. Twente zette een advocatenkantoor op de zaak en de club lijkt dat verhaal nu te bevestigen. Gevolg is dat de jaar cijfers niet kloppen. „Daarom kunnen we niet anders dan de eerder ingediende jaarreke ning intrekken", aldus interim directeur Onno Jacobs. „Dat zal ongetwijfeld leiden tot nieuwe sancties van de KNVB-licentie- commissie. Naast een boete moe ten we helaas ook rekening hou den met nieuwe puntenaftrek." De club hoort de cijfers op tijd in te leveren en dat is nu niet ge beurd. Voor 1 mei moet er een nieuwe jaarrekening liggen. De club dreigt toch al de licentie te verliezen vanwege wanbeleid in de afgelopen jaren. beproeving: Koster moest tot het allerlaatste moment van het toer nooi wachten tot ze los mocht. Toch volgde een uitstekend beke ken finale, waarin de 23-jarige atle te bewust niet reageerde op de ver snellingen van de favorieten uit Ethiopië. Ze streed mee om het brons, het werd de ondankbare vierde plaats. Koster was de eerste vrouw uit Europa. Veelbelovend. „Op de EK in Amsterdam wil ik goud op de 5000 meter. Op de Spe len loop ik de 1500 meter." HENSLEY PAULINA 7 De sprinter genoot met volle teugen van zijn eerste individue le toernooi op het hoogste podium. Met een verrassende plaats in de halve finale door zijn 6,73 op de 60 me ter toonde hij zijn vooruitgang in de voorbije winter. Goed nieuws voor de Nederlandse estafette ploeg. „Daarin ben ik de motor en kunnen we mooie dingen laten zien." tijd van 7,16. Acht vrouwen in de wereld waren beter. De perfecte race liep ze niet. „Ik weet dat ik harder kan in het buitenseizoen", zei de vaste waarde van het natio nale estafetteploeg CHURANDY MARTINA 6,5 Martina al uitge schakeld in de se ries. Dat klinkt als een deceptie. Maar de nationale troetel- beer op de sprint liet jarenlang de 60 meter links liggen. Die ultrakorte afstand, dat was niets voor hem. Met oog op de Olympische Spelen nam hij deel en toonde hij verbetering (6,66) na eindelijk een winter zonder blessureleed. „Ik heb geen reden om te balen", zei Martina. „Ik voel mij fit en goed." LISANNE DE WITTE 5 'This is what fai lure looks like', twitterde ze bij haar eigen foto. Ze moest en zou de finale halen. Nu wel. Als revan che, nadat de 23-jarige atlete volgens haar twee jaar geleden op de WK in het Poolse Sopot onte recht was gediskwalificeerd. Maar in de halve finale pakte haar gok verkeerd uit. De Witte kwam in het gedrang en liep onnodige me ters in de buitenbaan. LIEMARVIN BONEVACIA 4,5 Als eerste Ne derlander kwam hij in actie en als eerste Neder lander vloog hij uit het toernooi. De 26-jarige man uit Curasao die zijn ogen verschuilt achter zijn zonnebril, was ongelooflijk teleurgesteld na zijn 400 meter. Hij liep naar de derde plaats in de serie, maar met zijn tijd van 47,48 seconden bleef hij bijna een seconde boven zijn beste tijd van het seizoen. Dat is te veel op het moment dat het moet gebeuren. JAMILE SAMUEL 6,5 Net niet. Dat ge voel blijft hangen bij Samuel na haar WK in Portland. Ze miste op een haar na de finale. En de 23-jarige Amsterdamse met de opvallende haardos kwam ook al net niet aan haar persoonlijk record met een DINSDAG 22 MAART 2016 Vijf dagen hersteltijd moet toch genoeg zijn om er tegen Ajax weer te staan? De indruk was ook dat de kracht van de bank het verschil zou ma ken voor PSV in de titelrace. Dat is afgelopen week niet gebleken. Als PSV met deze selectie geen kampioen wordt, hoe bemoeilijkt dat uw werk? door Hans Klippus DEN BOSCH. Tussen de vele felicita ties voor schermer Bas Verwijlen, die zich zondag voor Rio plaatste, zat er ook één van Maurits Hen driks. De chef de mission van de olympische ploeg stelde meteen voor om binnenkort te praten. Bas Verwijlen bereikte de Spelen op eigen kracht, foto ANP El Ghazi en Viktor Fischer (v.l.n.r.) vieren de 0-2 overwinning op PSV. foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19