'Die 18 kilometer Kind van Gouda helpt waterpolosters op weg Een prima tussenrapport, I Mitchell Dijks beloofde al dat Ajax het kampioenschap niet meer gaat verspelen. Hoogmoed of realiteit? 18 SPORT NABESCHOUWING PSV - AJAX AMSTERDAM. Het klonk zo simpel toen Jasper Cillessen zondag avond in de catacomben van het Philips Stadion zei: nog zes keer winnen. Niet dat de keeper van Oranje dat als een vanzelfspre kendheid ziet, maar Ajax heeft na de gewonnen topper tegen PSV wél weer alles in eigen hand. Want is het eigenlijk vanzelfspre kend: in een rechte lijn naar een volgende schaal voor trainer Frank de Boer? Op zoek naar potentiële geva ren in het resterende programma gaat de blik bijna automatisch naar de uitwedstrijden. Want bui tenshuis is het risico op averij tra ditiegetrouw het grootst. Twee keer moet Ajax nog naar Fries land, eerst tegen Cambuur, later tegen Heerenveen. Die eerste club vecht nog voor een bestaan in de eredivisie, maar veel meer rede nen zijn er niet te bedenken dat Ajax daar fatale schade oploopt. Bij Heerenveen dan? Op papier de lastigste opgave buiten de Arena, RESTEREND PROGRAMMA maar Foppe co zijn inmiddels te rechtgekomen in een grijs nie mandsland op de ranglijst. De Graafschap-uit dan? Op de slotdag is dat de mogelijke kampioenswed strijd. Zeker dan mag Ajax zich nooit laten verrassen. Bovendien: De Graafschap heeft rechtstreekse degradatie dan misschien al afge wend. Groene vinkjes Het blijft wel gevaarlijk om bij dit Ajax snel groene vinkjes te zetten achter de komende wedstrijden. Zelfs bij de thuisduels (PEC Zwol le, FC Utrecht, FC Twente). Daar voor liggen de decepties in eigen huis (Heracles o-o, NEC 2-2) sim pelweg te vers in het geheugen. Wat betreft de wedstrijd tegen FC Utrecht wél goed om te weten: een week na die wedstrijd speelt de ploeg van Erik ten Hag de wed strijd van het jaar. Utrecht zal al les op alles willen zetten om de bekerfinale van Feyenoord te win nen en voor die tijd geen blessu res of schorsingen willen oplopen. Over schorsingen gesproken: toch schuilt daar nog een gevaar voor Ajax. In aanloop naar PSV - Ajax was het een groot thema. Al le middenvelders van Ajax (Davy Klaassen, Riechedly Bazoer en Ne- manj Gudelj) stonden op scherp. Ze speelden in Eindhoven ge woon mee, maar vanzelfsprekend is elke gele kaart de komende we ken alsnog funest. En wat nu als Ajax in één wedstrijd bijvoorbeeld twee schakels op het middenveld mist, bij pakweg Heerenveen uit? Elke nederlaag kan fataal zijn. Pokeren Toch moet Frank de Boer handen wrijvend de laatste maanden van de competitie ingaan. Natuurlijk met de winst tegen PSV op zak. Een mentale tik van jewelste rich ting Eindhoven. Vooral ook omdat Ajax weliswaar niet denderend speelde, maar als eenheid over won. Maar misschien nog wel be langrijker: De Boer kan de laatste weken pokeren binnen zijn selec tie. In Eindhoven had de trainer de luxe om een kwartier voor tijd Anwar El Ghazi en Viktor Fischer in te brengen. Spelers die (Fischer al veel langer) reserve zijn, maar van binnen branden van bewijs- drift. Juist in de cruciale fase van de competitie is concurrentie za lig voor een trainer. In de aanval zit dat sowieso wel goed dus. En achterin? Kenny Tete herstelt snel ler dan verwacht van zijn enkel blessure, dus ook daar staat straks iedereen op scherp. Maar eerst volgt nu de inter landperiode waarbij altijd de vraag blijft of iedereen heelhuids terugkeert. Dat risico is bij Ajax minder groot dan bij de concur rent. Bij de Amsterdammers spe len zes basisspelers interlands, bij PSV zijn dat er acht. De spelers en trainers van PSV waren vrij. Dus verwerkte Marcel Brands gisteren op de Herdgang 'bijna in zijn eentje' de nederlaag tegen Ajax. De tech nisch manager spitte wat data door uit de duels met Atlético Madrid en Ajax en maakte een begin met de analyse van een be wogen week. „Helaas is gebeurd wat ik vrees de toen we ons plaatsten voor Champions League-voetbal na de winter. Je bent blij en trots, maar ik dacht ook: dat gaat pun ten kosten in de competitie. Dat is bijna inherent aan. Het zijn dus er vijf geworden." „Weet je wat ons parten speelt? Dat we hiervoor een serie van tien zeges hadden, zonder dat we verder afstand hebben kun nen nemen van Ajax. Ook zij bléven winnen. Als we met een buffert je in de eredivisie hadden kunnen beginnen aan de duels met Atlético, had puntenverlies minder pijn gedaan." GOUDA. Ze is geboren en getogen in Gouda, woont op een steen worp afstand van het Groenhoven- bad en kroonde zich gisteravond in haar thuisbad met vier goals tot topscorer van Oranje: Sabrina van der Sloot. Mede door haar treffers versloegen de Nederlandse water polosters tijdens de eerste wed strijd van het olympisch kwalifica tietoernooi Frankrijk met 14-5. Maar wat kende de ploeg van bondscoach Arno Havenga een aar zelend begin. De spanning leek de speelsters te verlammen. „Natuur lijk waren er wat zenuwen", zei Van der Sloot (25). „We hebben hier vier jaar naar toegeleefd, maar na de tweede periode ging het steeds beter. Uiteindelijk heb ben we een prima uitslag neerge zet en hopelijk is dit het begin van een groeiende lijn", aldus de speelster, die na Peking 2008 aan sloot bij Oranje. Bij het olympisch kwalificatie toernooi van vier jaar geleden was Van der Sloot ook van de partij. Toen werd met één doelpunt ver schil van Italië verloren, waardoor Nederland de olympische titel niet mocht verdedigen in Londen. Van der Sloot wilde het daar giste ren niet meer over hebben. „We hebben dat afgesloten en kijken al leen nog maar vooruit." De wereldkampioen schappen indoor, afge lopen weekeinde in Portland, waren voor de Nederlandse atleten hét toer nooi bij uitstek om zich in aan loop naar de Olympische Spelen in Rio de Janeiro te testen tegen de mondiale top. Hoe bracht de Nederlandse equipe het ervan af? Ethiopische heeft nog niet zoveel toernooi-ervaring. Maar in Port land bleek Hassan een snelle leer ling. Een dag na de perfect gelo pen gouden race vertelde ze over wereldrecordhoudster Genzebe Dibaba, die koos voor de 3000 meter. „Als zij wel had gelopen, was het voor mij makkelijker ge weest", zei Hassan vol vertrou wen. „Nu ik zo'n goede eind sprint heb, moet zij in Rio ook bang voor mij zijn." DAFNE SCHIPPERS 8 Veel Nederlanders gingen stiekem al uit van een gouden medaille op de 60 meter. En het scheelde ook ver- domd weinig. Ze werd met twee honderdste van een seconde (7,04 om 7,02) verslagen door de vrouw die dezelfde seizoentijd als haar had neergezet. Zilver. Pijnlijk, op korte termijn. Maar in aanloop naar komende zomer, de Olympische Spelen in Rio, toon de Schippers nog maar eens aan dat haar topsnelheid is gegroeid. Dat belooft wat. SIFAN HASSAN 9 Zonder twijfel met vlag en wimpel ge slaagd. Ze voelde op de 1500 meter de blikken en de duw tjes in haar rug. De 23-jarige geboren MAUREEN KOSTER 8 Een avond voor haar wedstrijd hoorde ze vanuit haar hotelkamer het Wilhelmus klinken voor haar vriendin Sifan Hassan. Een extra Meer kansen dan gevaren op weg naar titel door Daniël Dwarswaard door Maarten Wijffels En, wat is uw analyse? Bij PSV leggen jullie de lat graag hoog. Excuses tellen niet, is de cultuur. Een advocaat van de dui vel zegt nu: dit is te makkelijk. Speelronde 29: Ajax - PEC Zwolle AZ-PSV Speelronde 30: SC Cambuur - Ajax PSV - Willem II Speelronde 31: Ajax - FC Utrecht Roda JC - PSV Speelronde 32: sc Heerenveen - Ajax PSV - Vitesse Speelronde 33: Ajax - FC Twente PSV - SC Cambuur Speelronde 34: De Graafschap - Ajax PEC Zwolle - PSV door Natasja Weber door Pim Bijl Nick Viergever, Mitchell Dijks, Jasper Cillessen, Riechedly Bazoer, Anwar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18