Blind broedt op vervanging van Arjen Robben en Sainz het op de baan uit SPORT 17 Pröpper meldt zich als vijfde af bij Blind door mijn hoofd gegaan." Nu het ook sportief en finan cieel slecht gaat met de Türkse club, lijkt het moment aanstaan de dat Sneijder er de deur achter zich dicht zal trekken. Hij schudt het hoofd. „Of dit mijn laatste sei zoen is in Turkije? Nee, ik heb nog een contract voor twee sei zoenen. Ik heb het ondanks de na re momenten van de laatste we ken prima naar mijn zin." Tegen Frankrijk wil Sneijder een belangrijke rol vervullen bij de wederopstanding van Oranje. De 31-jarige middenvelder lijkt blij dat het gesprek weer over het sportieve gaat. Het record van Edwin van der Sar komt in zicht. Nog tien interlands en de Utrech ter is recordinternational. „Dat is geen doel op zich, maar ik ben er nu wel heel dichtbij. Ik heb ook nooit maar een seconde overwo gen om te stoppen bij Oranje. Ik blijf gewoon altijd naar Noord- wijk komen voor de interlands als ik fit ben en van waarde kan zijn voor het elftal. Althans, zo lang ik een uitnodiging krijg hoor. Niet dat ik hier zomaar voor de deur sta als ik helemaal niet opgeroepen ben." Om vervolgens richting de lift zelf nog een paar vragen te stel len. Of de journalisten Maxima nog hebben gezien. De koningin liep gisteren door Huis ter Duin om de prijsuitreiking van de za kenvrouw van het jaar bij te wo nen. „Wij werden zo uit de bus gezet", zegt Sneijder met een lach over de veiligheidsmaatrege len. „Of we even een stukje wil den omlopen. Mooi hè?" Ron Vlaar, Daryl Jan maat en Erik Pieters. Sunderland-links- back Patrick van Aan holt en Stoke City middenvelder Ibra him Afellay zijn op geroepen om de se lectie weer op peil te brengen. Blind hevel de zondag ook Feye- noord-verdediger Rick Karsdorp al over uit Jong Oranje. NOORDWIJK. PSV'er Davy Pröpper heeft zich in navolging van teamgenoot Jürgen Locadia ge blesseerd afgemeld bij het Nederlands elftal. De middenvel der heeft tegen Ajax een voetblessure op gelopen. Locadia liep in de topper een be schadiging aan zijn enkelbanden op en staat twee tot drie weken aan de kant. Eerder kreeg bonds coach Danny Blind al afmeldingen van vragen over de staat van het Nederlands elftal Hoewel Nederland zich voor het eerst sinds 2002 niet gaat voorbe reiden op een toernooi, heeft de KNVB wel een serie wedstrijden voor Oranje vastgelegd in de perio de maart-juli. Het gaat om vijf oe fenduels met louter landen die wel bij het EK zijn. Frankrijk (ko mende vrijdag in Amsterdam) en Engeland (29 maart op Wembley) openen de rij, gevolgd door Ier land, Polen en Oostenrijk op res pectievelijk 27 mei, 1 en 4 juni. Al leen tegen de Fransen speelt Oran je voor eigen publiek. In mei trekt Oranje ook voor een trainingssta ge naar Portugal. Na de vakantie is Zweden - Neder land van 6 september de eerste kwalificatiewedstrijd voor het vol gende WK, van 2018 in Rusland. Hij wil bouwen aan een nieuwe ploeg, vrij vertaald volgens de slo gan die Oranje hanteerde bij het WK in Brazilië: 'Individueel zul len we niet meer de beste spelers hebben, maar we kunnen nog wel een goed team zijn.' Er wordt ver jongd en voetballers als Vincent Janssen (AZ) en Timo Letschert (FC Utrecht) krijgen nu een kans. „In de speelwijze zullen we uitdra gen dat we flexibel willen zijn", zei Blind laatst in een interview in deze krant. „Ik pin me niet vast op één systeem. Ik vind dat je als coach immuun moet zijn voor kre tologie en voor verwachtingen die zijn gebaseerd op hoe het 30,40 jaar geleden was." Het komt erop neer dat Blind te gen Frankrijk en Engeland 5-3-2 gaat spelen en dan in mei en juni gaat kijken in hoeverre die speel wijze ook de basis moet zijn voor de start van de WK-kwalificatie. Blind: „Ik hoop dat we met 5-3-2 om te beginnen stabiliteit terug krijgen. En weer resultaten boe ken, zodat we daarna ook weer te rug kunnen naar 4-3-3." „Plaatsing voor het volgende WK, dat moet nog steeds lukken met de spelers die we hebben", zegt hij daarover. Het zou betekenen dat Oranje in een poule met Frank rijk, Zweden, Bulgarije, Wit-Rus- land en Luxemburg straks mini maal tweede moet worden. Die plek brengt plaatsing voor een WK-play-off. Alleen de poulewin naar gaat rechtstreeks naar het WK. Het lijkt of blessures bij hem weer een repeterend verhaal zijn gewor den. Dus staat bij Blind het uitpro beren van alternatieven centraal. Te denken valt aan Quincy Pro mes, die in allerlei aanvallende rol len speelt en scoort bij Spartak Moskou. Memphis blijft ondanks zijn moeilijke debuutjaar in de Premier League een optie. Maar verder is de spoeling dun en sowieso: een wereldster als Rob ben brengt een uitstraling mee die niemand op korte termijn in Oranje zal evenaren. Punt is ook: juist 5-3-2 is bij uit stek een speelwijze voor de kwali teiten van Robben. Als hij weg valt, wordt Oranje misschien weer eerder richting 4-3-3 gedre ven, al zijn er momenteel ook niet veel buitenspelers van bewezen in ternationale klasse voorhanden. rijders die de voorbije jaren via de diverse klassen zijn opgeklom men, vond ik Carlos de beste. Zo denk ik er nog steeds over." Stalorders In het verleden kwamen stal orders nog wel eens (te) duidelijk aan het licht. In het tijdperk van Michael Schumacher ontwikkelde Rubens Barrichello zich als een meesterknecht van de Duitser. Ie dere Formule t-volger herinnert zich vast nog de ergerlijke manier waarop de Braziliaan in de laatste meters van de GP van Oostenrijk in 2002 plotseling op de rem ging om zijn koppositie, en daarmee de zege, af te staan aan 'Schumi'. In zijn eerste twintig races in de Formule 1 heeft Verstappen de wereld meermaals versteld doen staan met adembenemend racen. De tiener moet echter snappen dat Sainz niet zomaar van het gas pedaal afgaat en gewoon voor zijn eigen plek knokt. En dat teambaas Tost beide coureurs koestert. Zijn reactie na afloop van de GP van Australië leverde Verstap pen de nodige tegenwind op. Oud-Formule i-rijder Johnny Her- bert hield het eenvoudig: „Als je sneller bent, ga er dan gewoon voorbij." Voormalig Ft-coureur Martin Brundle verklaarde tegen over de Britse zender Sky Sports: „Hij moet niet zo'n heethoofd zijn. Deze situatie, waarin het gaat om de controle houden, laat een beetje zijn leeftijd zien. Hij moet iets kalmer blijven om hogerop te komen, al weten we uiteindelijk wel waar hij naartoe gaat." En Damon Hill, de Fi-kam- pioen van 1996, stelde: „Dit was het eerste teken van onvolwassen heid wat we gezien hebben van Max. Hij is nog maar 18 en heeft nog alle tijd van de wereld." Maar Verstappen kan het niet rap genoeg gaan. Het is de typi sche dadendrang van een toekom stig kampioen. Nu nog leren om gaan met tegenslag. DINSDAG 22 MAART 2016 De oefenwedstrijden tegen Frank rijk en Engeland staan voor Oran je al in het teken van de kwalifica tiereeks voor het WK van 2018, die direct na de zomer begint. door Maarten Wijffels Hoe ziet het programma van Oranje eruit in dit jaar zonder EK? Wat wil bondscoach Danny Blind in de komende maanden doen? 3 Hoe hoog legt Blind de lat in de prestaties van Oranje? 4 Zijn Blind en Oranje niet ge woon kansloos zodra Arjen Robben ontbreekt? Max Verstappen werd in 2015 twee keer vierde. Sainz kwam niet verder dan de zevende plek. Max Verstappen laat zien dat hij het niet eens is met de manier waarop Carlos Sainz voorrang krijgt bij Toro Rosso in de pitstraat. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17