Zonder privileges vechten Verstappen NEDERLANDS ELFTAL 16 Veneberg ruilt met Lammerts Meldonium langer vindbaar Wesley Sneijder is bij Oranje even weg van de terreur in Turkije, die voor hem steeds dichterbij kwam. Bondscoach Johan Lammerts en technisch directeur Thorwald Veneberg ruilen van functie na de komende wereldkampioen schappen wielrennen in oktober. Lammerts was de bondscoach bij de profs sinds 2013, toen hij het stokje overnam van Leo van Vliet. Bij de Olympische Spelen is Lammerts nog de bondscoach, op de WK in Doha zal hij de functie delen met Veneberg. „Wij denken door deze wisse ling nieuwe ideeën in beide func ties toe te kunnen passen. Door deze ruil blijft de kennis binnen de KNWU, maar waait er toch een frisse wind", stelt Lam merts, die al sinds 2006 al bonds coach was bij het veldrijden. Het is nog niet bekend wie die taak op zich neemt. De afbraakproducten van meldo nium zijn nog maanden traceer baar in de urine van de gebrui kers. Dat heeft de Letse fabrikant Grindeks van het hartmedicijn gesteld. Sinds januari is het mid del verboden voor sporters. Ver scheidene atleten, voornamelijk uit Rusland, zijn betrapt. Onder anderen tennisster Maria Sjarapo- va gaf toe jarenlang te hebben ge slikt op doktersvoorschrift. Een aantal andere sporters dat bij een dopingtest positief was be vonden, beweerde gestopt te zijn met het middel ruim voordat antidopingbureau WADA het op de lijst met verboden producten zette. Herman Ram, directeur van de Nederlandse dopingauto- riteit, stelde eerder dat de sporen binnen enkelen dagen weg zijn. Bouhanni pakt sprintzege in Catalonië Nacer Bouhanni heeft met overmacht de eerste etappe in de Ronde van Catalo nië gewonnen. De Fransman van Cofï- dis werd in de laat ste kilometer perfect gelanceerd door zijn ploeggenoten en ver sloeg met groot ver schil Ben Swift en Daryl Impey. Voor Wilco Kelderman duurde de Spaanse koers slechts twee uurtjes. De 24-jarige klimmer van Lotto- Jumbo stapte vroeg af, omdat hij ziek is. Kelderman eindigde vorig jaar als negen de in de Ronde van Catalonië. \1 De Boer zes weken in gips na operatie Frank de Boer heeft zijn achillespees ge scheurd en moet worden geopereerd. De Ajax-trainer gaat daarna zes weken in het gips. Hij liep de blessure op tijdens een partijtje voetvol ley op de training en moest per brancard worden afgevoerd. Southampton-trai ner Ronald Koeman overkwam begin dit seizoen hetzelfde. OKT tafeltennis niet in Istanbul na terreur Het olympisch kwali ficatietoernooi voor de tafeltennissers wordt niet in Istan bul gehouden. De Eu ropese tafeltennis- bond ETTU heeft dat besloten na overleg met de Turkse bond. De Turkse stad wordt na de aanslag van vorige week en de eerdere aanslag in Ankara als te onvei lig beschouwd. Waar het toernooi, dat van 6 tot en met 10 april wordt afgewerkt, wel wordt gespeeld is nog onduidelijk. Zondag liet bonds coach Elena Timina al weten Turkije 'doodeng' te vinden. Als de liftdeuren opengaan, stapt de vrolijke Wesley Sneijder als eerste naar buiten. In zijn kielzog volgen Timo Letschert, Rick Karsdorp en Vincent Janssen. „Hallo", zegt Sneijder. „Ik heb de drie debutan ten meegenomen." De 120-voudig international oogt ontspannen. De interland te gen Frankrijk in de Arena komt dan ook als geroepen. In Turkije regeert momenteel de angst. De terreurdreiging komt steeds dich terbij. Eerst was er de tragische dood van de vader van Galatasa- ray-spits Umut Bulut, teamge noot van Sneijder, die stierf bij een aanslag in Ankara. „Dat was een zwarte dag", zegt Sneijder. Vervolgens ging het zaterdag gruwelijk mis in de bekende win kelstraat Istiklal, in het centrum van Istanbul. 36 gewonden en 5 doden, Sneijder zucht eerst diep voor hij erover praat. „De plek van de aanslag ken ik heel goed, ik kom daar ook vaak. Het is ook niet ver van mijn huis. Ja, dan komt het heel erg dichtbij. Eerst was het Amerika, toen Parijs en nu Istanbul. Ik hoop dat dit de laatste keer was." Gezin De wedstrijd van zondag tussen Galatasaray en Fenerbahce werd uitgesteld vanwege veiligheids overwegingen. „Ik heb het eerder meegemaakt in Hannover met Oranje tegen Duitsland. Nu dit weer. De situatie is dan dreigend, maar ik voel me zelf niet be dreigd. Wat voor mij telt is dat mijn gezin geen gevaar loopt. Dat is in mijn ogen niet het geval. Die zijn op dit moment niet meer in Turkije, ook omdat Yo- lanthe voor haar werk naar Ame rika moest. Maar ik zeg eerlijk, ik had ook liever dat ze daar binnen bleven. Aan de andere kant: we moeten door. Als het specifiek in één week zo dichtbij komt, dan vreet dat wel aan je. Er is veel Het was op een regenachtige maandagmiddag in februari dat Franz Tost in de fabriek van Toro Rosso terugblikte op de Formule t-jaargang 2015. Terugdenkend aan de prestaties van Verstappen en Sainz - op het moment van hun debuut in de koningsklasse 17 en 20 jaar - verscheen er zo waar een lach op het gezicht van de Oostenrijkse teambaas. Tost roemde de Limburger én Span jaard. „De meeste aandacht ging uit naar Max, omdat hij de jong ste rijder ooit in de Formule 1 was. Maar Carlos heeft zeker zo veel indruk gemaakt. Allebei re den ze toen al op de limiet", wa ren de woorden van Tost. In feite maakte - en maakt - Tost geen onderscheid tussen zijn twee zeer beloftevolle cou reurs, hoewel Verstappen in 2015 veel meer punten pakte voor de Italiaanse renstal dan Sainz (49 om 18), drie plekken hoger eindig de in de WK-stand (twaalfde om vijftiende) en twee vierde plaat sen als beste klasseringen noteer de tegenover één zevende stek voor Sainz. Cijfers liegen nooit. Maar Tost staart er zich niet blind op. Als geen ander beseft hij dat hij met Verstappen en Sainz twee keer goud in handen heeft. Goud met scherpe randjes, dat wel. Want Verstappen en Sainz hebben niet alleen aangetoond snel te zijn, ze hebben ook laten zien een eigen wil te hebben. En die wil is sterk. Verstappen bewees dat verleden jaar toen hij in de Grand Prix van Singapore doodleuk 'nee' aan de teamleiding verkocht op het mo- ment dat die hem vroeg Sainz te laten passeren. Sainz op zijn beurt liet afgelopen zondag in Au stralië zijn snellere teamgenoot niet voorbij. Tot woede van Ver stappen, die niet begreep waarom ze bij Toro Rosso niet ingrepen tij dens de openingsrace. Maar in dat laatste schuilt nu net de kern: Toro Rosso heeft geen uitgesproken kopman. Ver stappen en Sainz lijken even be langrijk. Geen priviliges voor wie dan ook. Ze mogen het toch voor al onderling uitvechten op de baan. Verstappen is een groot ta lent, maar Sainz ook. Niet voor niets zei de Spaanse tweevoudig wereldkampioen Fernando Alon- so enkele weken geleden over zijn landgenoot: „Van alle jonge Sport WIELRENNEN ALGEMEEN WIELRENNEN C-> VOETBAL TAFELTENNIS door Mikos Couka UITSLAGEN SCHAKEN Moskou (Rus). Kandidatentoernooi. Negende ronde: Giri (Ned) - Caruana (VSt) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ind) - Aronian (Arm) 1-0, Nakamura (VSt) - Karjakin (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Anand, Karjakin 5,5 punten, 3. Aronian, Carua na 5, 5. Giri 4,5, 6. Svidler 4, 7. Nakamura 3,5, 8. Topalov 3. TENNIS Indian Wells (VSt). Mannen. Finale: Djokovic (Ser/1) - Raonic (Can/12) 6-2 6-0. WATERPOLO Gouda. Olympisch kwalificatietoernooi, vrouwen. Groep B, eerste duel: Frankrijk - Nederland 5-14 (1-2 2-4 1-4 1-4). Topscorers Nederland: Van der Sloot 4, Klaassen, Megens en Smit 2. Nieuw-Zeeland - Rusland 2-15, Italië - Duits land 16-3. WIELRENNEN Ronde van Catalonië. Eerste etappe: 1. Bouhanni (Fra) 175,8 km in 4.28.51, 2. Swift (GBr), 3. Impey (ZAf), 4. Gasparotto (Ita), 5. Tsatevitsj (Rus), 6. Barbero (Spa), 15. Van der Lijke, 27. Lammertink. door Frank Buschmann MELBOURNE. Razend was Max Ver stappen na afloop van de CP van Australië. Op zijn team en stalge- noot Carlos Sainz junior. Maar de Limburger moet zich realiseren dat hij niet het enige talent is dat Toro Rosso koestert. Max Verstappen pakte 49 punten in zijn eerste seizoen in de Formule 1. Carlos Sainz junior 18.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16