Ring Jeanne d'Arc inzet felle strijd u r 424, StlP NIEUWS 13 Zonvakantie Bali - Bakung Beach**' Nieuw! Zonvakantie Madeira PARIJS. Een ring die naar alle waar schijnlijkheid van de legendari sche Jeanne d'Arc is geweest, is onderwerp van juridische gevech ten tussen Frankrijk en Engeland. De ring werd de vrijheidsstrijd ster uit de Honderdjarige Oorlog tussen de twee landen (1337-1453) ontnomen voor haar executie in 1431 en als oorlogsbuit meegeno men naar Engeland. Daar werd het kleinood vorige maand voor omgerekend 384.000 euro ge veild. De gelukkige nieuwe eigenaar is een historisch amusementspark in de buurt van Nantes, die de ring zondag met veel quasi-mid- deleeuws spektakel binnenhaal de. De Britse overheid heeft ech ter een advocaat achter de ring aangestuurd, omdat die van 'groot nationaal symbolisch belang' is en er speciale toestemming nodig was om het sieraad uit Engeland te vervoeren. De ring moet volgens Londen te rug naar Engeland, waar een Brit se koper de kans krijgt om een even groot bedrag neer te leggen. De eigenaar van het themapark bevestigt dat hij het verzoek heeft gekregen de ring terug te sturen. „Het is ondenkbaar dat de ring Frankrijk verlaat of weer op de markt komt om een Britse koper een bod uit te laten brengen", zei Nicolas de Villier tegen The Tele graph. Na de zomervakantie stappen de meeste vmbo-scholen over op nieuwe profielen. Leerlingen kun nen voortaan nog uit tien vakken pakketten kiezen, in plaats van de huidige 33. Zo moet het onder wijs overzichtelijker worden. Leraren moeten dan bredere lessen kunnen geven dan ze nu doen. Bij de technische vakken ge ven docenten metaal straks bij voorbeeld ook installatietechniek en elektra. Zo'n 5.000 leraren hebben ech ter niet de bevoegdheid om die bredere vakken te geven. Ze moe ten cursussen volgen om hun ken nis bij te spijkeren. Schooldirec teuren betwijfelen of hun docen ten daarmee op het juiste niveau komen. „Zo'n korte cursus is niet genoeg om bijvoorbeeld goed te kunnen omgaan met een draai bank. Laat staan om er ook nog goed les in te kunnen geven", ver klaart Ton de Groot, directeur van het technische Teylingen Col- lege in Voorhout. „Terwijl we bij deze vakken ook te maken heb ben met een stuk veiligheid voor de leerlingen." Allerijl Omdat lange tijd niet duidelijk was hoe de profielen er uit zou den zien, heeft de Stichting Plat forms Vmbo (SPV) in allerijl een scholingsaanbod samengesteld. Tot dusver zijn 2.000 plekken ver geven. De scholen hebben zelf 5.000 euro gekregen om hun lera ren op cursus te sturen. De SPV heeft 1,5 miljoen euro om bijscholing te kunnen aanbie den. Dat budget blijkt niet toerei kend. „We lopen nu al tegen het probleem aan dat sommige cur sussen voor de profielen Media, Vormgeving ICT en Economie Ondernemen al vol zitten", al dus directeur Jacqueline Kerk- hoffs. Toen de wetswijziging in de Tweede Kamer werd bespro ken, heeft de VO Raad, vertegen woordiger van middelbare scho len, al voor het krappe budget ge waarschuwd. „Nu is alleen voor de meest urgente scholing een be perkt budget beschikbaar", con stateert voorzitter Paul Rosenmöller. „We vinden het so wieso verbazingwekkend dat er nauwelijks geld is voor de ver nieuwing van het vmbo, terwijl die wel kosten met zich mee brengt voor de scholen." Scholingsfonds De VO Raad pleit voor een scho lingsfonds. Rosenmöller: „We wil len niet dat het aantal bevoegde docenten straks afneemt." Integendeel, het kabinet en de Kamer hopen dat in het najaar van 2017 alle leraren bevoegd voor de klas staan. Omdat dat voor veel vmbo-docenten niet haalbaar is, werkt staatssecretaris Dekker aan een overgangsrege ling. Vooralsnog is niet eens voor alle vmbo-profielen bekend wel ke bijscholing nodig is om aan de nieuwe eisen te voldoen. Het mi nisterie van Onderwijs laat we ten die voor acht profielen nog voor de zomervakantie bekend te maken. Leraren van twee andere profielen horen dat begin 2017. Ook de leraren in spe, die nu een opleiding volgen, komen zon der de juiste diploma's van de ho gescholen. Een opleiding tot vm- bo-leraar Produceren, Installeren en Energie (PIE) bestaat niet. Dat geldt ook voor het bredere profiel Dienstverlening Producten. De lerarenopleidingen zijn nog bezig om een goede bevoegdheid voor die richting te ontwikkelen. nu v.a. nu v.a of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur) m StipvandeDag.nl "ToekbSSr-09 zie stipvandedag.nl reizen «nl DINSDAG 22 MAART 2016 Vmbo-leerkrachten staan straks onbevoegd voor klas door Ellen van Gaaien ROTTERDAM. Duizenden vmbo-le- raren dreigen in het nieuwe schooljaar onbevoegd voor de klas te komen. Het vmbo gaat op de schop, waardoor ze zich moeten bijscholen. De VO Raad vreest dat er te weinig geld en tijd is om alle docenten bij te spijkeren. Leerlingen van het vmbo van het Schoonhovens College krijgen uitleg over een lasrobot, foto Marcel van den Bergh Met Stip...de voordeligste! Het geliefde eiland Bali is een heerlijke bestemming om uw zonvakantie door te brengen. Bakung Beach Hotel beschikt over een prachtige tuin met zwembad en is gelegen op 100m van het strand en op 10 minuten van het levendige Kuta, met vele restaurants, trendy bars en winkels. Gegarandeerd genieten dus! Pakt u de koffers vast? mrt. v.a. 599 apr./juni v.a. 749 mei juli v.a. 756 v.a. 951 zie stipreizen.nl/idbabb ,-V P aug. v.a. 806 sept./okt. v.a. 760 - 3-sterren hotel ingericht in Balinese stijl met ontbijt l/ Op korte afstand van Kuta en 100m van het strand Excursiepakketen mogelijk Nu €50 korting per boeking (vertrek vanaf april) Laat u betoveren door de schoonheid van het bloemeneiland Madeira tijdens een verblijf in het 4-sterren Four Views Monumental Lido. Het hotel ligt in de populaire toeristische wijk Lido, met tal van restaurants, bars, cafés en winkelcentra en biedt u alle faciliteiten voor een heerlijke zonvakantie. En vanaf u balkon geniet u van een prachtig uitzicht op de bergen! juni v.a. 522 juli v.a. 499 aug. v.a. 530 sept. v.a. 515 okt. v.a. 424 zie stipreizen.nl/ptfnmoh V' 8- 15-daagse vliegreis Incl. ontbijt of halfpension l/ Gelegen nabij Funchal Recent gemoderniseerd Spa- en wellness faciliteiten Nu tijdelijk €50 korting per boeking Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13