'Afschaffen tol vereist veel druk' Parkeren in binnenstad Terneuzen doorgelicht 'Ik heb liever dat mensen een gratis banaan meenemen dan een sigaret roken' ZEEUWS-VLAANDEREN 9 Raad wenst Toonbeeld veel succes Breskens zat zonder sportschool, maar niet lang. Chris Boeckhout volgde zijn droom. Chrisfit kwam daar uit voort. Nadat sportschool Way of Life in Breskens eind ok tober de deuren sloot, waagde Bressiaander Chris Boeckhout de sprong in het diepe. Hij begon zijn eigen sport school. En met succes. Sportschool Chrisfit is open sinds begin fe bruari en heeft al 317 leden. Chris fit zit weliswaar in het voormalige pand van Way of Life, maar de sportschool heeft een complete metamorfose ondergaan. Een open en lichte ruimte, een nieuwe vloer, nieuw sanitair en een breed lesaanbod en fitnessapparaten. Way of Life sloot onverwachts, na dat eigenaresse Agnes den Oudsten er om persoonlijke rede nen mee stopte, de jarenlange stal king door haar ex speelde daarbij een rol. Chris sportte er ook fanatiek en zat ineens zonder sportfaciliteit in de buurt. „Ik dacht: als ik het nü niet doe, komt het er misschien niet meer van", blikt hij terug. Sa men met zijn partner Tom de Boom zette hij de schouders eron der en begon een nieuwe sport school onder de naam Chrisfit. „In december zijn we begonnen met verbouwen en begin februari zijn we opengegaan. Het was ook een sport om alles op tijd af te hebben", lacht hij. „Veel mensen waren verbaasd toen ze hier terug kwamen, het lijkt nu twee keer zo groot doordat we alle tussenwan den hebben weggehaald." Tom doet de administratie en Chris Chris werkte voorheen bij Verhuurcentrum Breskens maar actief sporten deed hij al jaren neemt de fitnessbegeleiding en spinningles voor zijn rekening. Voor de andere groepslessen wor den freelancers ingehuurd. Chris werkte voorheen bij Ver huurcentrum Breskens maar ac tief sporten deed hij al jaren. „Ik fitness 25 jaar en doe 18 jaar aan spinning." Ook volgde hij een cur sus voor fitnesstrainer. „Ik wil mensen nu helpen om hun doel stellingen te bereiken. Er is daar om ook steeds iemand om te bege leiden." Chris wil zijn sportschool Chrisfit moet laagdrempelig zijn en voor iedereen toegankelijk, ook voor toeristen voor iedereen laagdrempelig ma ken, ook voor toeristen. „We spe len daarmee in op een trend uit Amerika, daar krijgen fitnesscen tra steeds meer een sociale func tie. Mensen ontmoeten elkaar daar en zijn meer bezig met ge zondheid. Ik wil dat Chrisfit ook een spilfunctie krijgt." De schaal met gratis bananen il lustreert zijn gedrevenheid: „Ik heb liever dat mensen een banaan meenemen dan dat ze buiten een sigaret gaan roken." TERNEUZEN. De acties voor het af schaffen van de tol voor de Wes- terscheldetunnel mogen niet be perkt blijven tot het burgerinitia tief, dat inmiddels 27.000 handte keningen heeft opgeleverd. Er moet constante druk op al le betrokken instanties worden 'De tunneltol belemmert de ontwikkelingen in de regio in hoge mate. Particulieren én de economie zijn de dupe' uitgeoefend om die ervan te over tuigen dat met name Zeeuws-Vlamingen én de regio nale economie ernstig door de tol worden benadeeld. Wethou der Cees Liefting donderdaga vond in de gemeenteraad van Terneuzen: „Het belemmert de ontwikkelingen in hoge mate." Hij wil snel van de tol af, maar pleitte ook voor compensaties. „De werkgeversvergoeding voor mensen die voor hun werk dage lijks door de tunnel rijden zou bi onbelast moeten zijn." CDA'er Ronald Lippens ha merde op de noodzaak een con creet stappenplan op te zetten. „We moeten duidelijk aangeven wat we concreet willen." SGP'er Jerry Pladdet hielp hem een handje met een motie, waarin werd uitgesproken dat de jaarlijk se tunnelwinst opzij moet wor den gezet voor vervroegde aflos sing. Die haalde het nipt. TERNEUZEN. De gemeenteraad van Terneuzen heeft donder dagavond 'enthousiast' af scheid genomen van de cultu rele instelling Toonbeeld. Die staat na jaren onder de vleu gels van de gemeente te heb ben geopereerd nu weer op ei gen benen. Aanleiding: de ex ploitatie van Toonbeeld is geen gemeentelijke taak en de instel ling kan zich beter ontplooien als zelfstandige organisatie. Toonbeeld krijgt wel een jaar lijkse subsidie van bijna negen ton en een éénmalige bruids schat van drie ton. Alleen Ernst Jonker (Groen- Links) en Ellen de Neef (Pro vinciaal Belang) waren minder enthousiast. Zij plaatsten vraag tekens bij de toekomst van de instelling. De rest van de raad wenste Toonbeeld veel succes. TERNEUZEN. Het parkeren in de binnenstad van Terneuzen wordt binnenkort tegen het licht gehou den. Dat was al eerder afgespro ken maar de raadsfracties van TOP/GB en de WD drongen er donderdag in de raadsvergadering nogeens nadrukkelijk op aan. Want, vrezen Paul van der Meer (TOP/GB) en de WD'ers Michiel Groeneveld en Jan Sips, door te hoge parkeertarieven blij ven potentiële klanten weg. Die wijken uit naar webshops. Gevolg: meer leegstaande winkels. Sips vond dat Terneuzen best een keer 'de eerste' zou mogen zijn, die ingrijpende parkeermaat- regelen treft en daarmee een be zoek aan het stadscentrum stimu leert. Zijn idee: gratis parkeren en de overblijvende kosten dekken met de opbrengst van de verhuur van parkeerplaatsen in (bijvoor beeld) de vaak leegstaande par keergarage bij het Scheldetheater aan particulieren en bedrijven. Een jaar geleden werden de par keertarieven in Terneuzen al bijge steld. Parkeren in het centrum kan sindsdien voor vier euro per dag en daar klaagt niemand over, volgens het college. Desondanks wordt het beleid binnenkort door- 'Door te hoge parkeertarieven blijven potentiële klanten weg. Die wijken uit naar webshops. Gevolg: leegstaande winkels' gelicht. Wethouder Frank van Hul- le verzekerde dat dit gebeurt in nauw overleg met de onderne mers en de bewoners. ZATERDAG 19 MAART 2016 Sportman begint sportschool door Sophie Stockman Chris Boeckhout (I) en zijn partner Tom de Boom (r) durfden het aan opnieuw een sportschool te beginnen in Breskens. foto Peter Nicolai door Wout Bareman door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81