Bestuur van Den Dullaert gepikeerd is al cultureel erfgoed... Mensenruil Het Brabantse worstenbroodje 2 ZEELAND Danny Mekic op congres Contacta COMMENTAAR De uitruil van vluchtelingen tussen de Europese Unie en Turkije gaat door. Bootvluchtelingen worden bin nenkort vanuit Griekenland teruggestuurd naar Tur kije. Als tegenprestatie neemt Europa een gelijk aan tal erkende vluchtelingen uit Turkije op. Op deze deal is terecht veel kritiek. Staan de mensenrechten deze koehandel wel toe? Is al dat geld voor Turkije weggegooid als de vluchtelingen mas saal een andere route kiezen? Zit het goed met de Turkse motie ven achter dit akkoord? De rechtspositie van de vluchtelingen wordt in beide landen be schermd met een individuele toets. Daar is een flink juridisch circus voor nodig. Of dat snel en betrouwbaar zal werken, moet worden afgewacht. Dat de vluch telingenstromen grillig zijn, be wijst Libië: Italië en Spanje reke nen erop dat daarvandaan een half miljoen mensen de oversteek zal wagen. En dan Turkije. Anka ra probeert het vluchtelingenpro bleem te gebruiken als breekijzer voor toetreding tot de EU. Op de deal is dus veel aan te merken. Maar kennelijk is dit het hoogst haalbare. Ondertussen moeten inwoners van de EU besef fen dat een zeer groot deel van het probleem op Turkije wordt af gewenteld. Daar verblijven nu al miljoenen ontheemden. Tlirkije blijft na deze deal zitten met verreweg de meeste vluchtelingen Volgens voorzitter Jan van Puyvelde en zijn secretaris Urbain van Kemse- ke was dit in strijd met de regels. Burgemeester Jan-Frans Mulder en raadsgriffier Dirk van Bunder van Hulst sturen het duo terug in hun hok. Alles is volgens de regels verlo pen. Bestuur vindt dat inspreker nooit zijn grieven had mogen spuien in een openbare commissievergadering. Volgens de twee bestuursleden van Den Dullaert had commissie voorzitter Karei Martinet inspreker John McTaggart nooit zijn grieven mogen laten spuien in de openbare commissie, blijkt uit een brief van het bestuur aan Martinet. Het duo stelt dat Den Dullaert die avond niet op de agenda stond als gespreks onderwerp. Ook menen ze dat de brief van McTaggart gericht was aan wethouder Adri Totté en als zoda nig nooit behandeld had mogen worden door de commisie. Het duo spreekt over een 'onterechte hande ling' en meent dat door ruimte te bieden aan de klachten van McTag gart Den Dullaert en met name het bestuur in een kwaad daglicht is ge steld. „Met alle mediagevolgen die daarop volgden." Van Puyvelde en Van Kemseke willen dat Martinet in de eerstvol gende commissie door het stof gaat. Maar zover zal het niet komen. In een weerwoord wijzen Mulder en de griffier het bestuur inzicht in het Reglement van orde voor de verga deringen. Gemeenschapscentra ho ren tot de bevoegdheid van de com missie Samenleving en McTaggart had dus alle recht zijn verhaal te doen. De brief wordt met meer kriti sche kanttekeningen aan het adres van het bestuur van Den Dullaert van partijen en burgers in de eerst volgende openbare commissie sa menleving op 30 maart behandeld. Almanak De Terneuzense regie-assistente ver huisde voor haar werk naar de Rand stad. Ze mat zichzelf een keurig ac cent aan met een Gooise 'r' en vanzelf sprekend kregen de kindertjes ook een dusdanig keurige tongval die niet zou misstaan bij Kinderen voor Kinde ren. Maar als de Terneuzense bij haar ouders op bezoek is, schakelt ze nog steeds automatisch over op het Zeeuws-Vlaams. Tot grote ontzetting van haar jongste dochter, die de bizar re keelklanken die haar moeder uit stootte nog nooit eerder had gehoord. „Mama!", riep ze ontzet uit. „Waar om praten jullie nou ineens Engels?!" In gesprek over gezondheid Peter Kruizinga doet pro motieonderzoek naar de ontwikkeling van Zeeland tot gezonde regio. Dat doet hij via de community Goedleven maar hij wil ook met mensen in ge sprek. Maandag wordt bij Bodyline in Terneuzen daarom een bijeenkomst gehouden, woensdag in het gemeentehuis van de gemeente Sluis in Oost burg en woensdag 30 maart bij Brasserie Truffi- no in Hulst. Aanvang is 19.15 uur en opgeven via community@goedleven.nl. Els Snick vertelt over Duitsland Publiciste en vertaalster Els Snick geeft maandag een lezing in de biblio theek van Terneuzen met het thema 'Duitsland op het spoor'. Snick neemt haar luisteraars mee op de reis die ze naar Duitsland maakte, in de weken nadat Angela Merkel 'Wir schaf fen das' zei, vlak voor de ge beurtenissen op oudejaars nacht in Keulen. De lezing duurt van 15.30 tot 17.00 uur. Niet-leden van de bi bliotheek betalen 5 euro, inclusief koffie of thee. Cinecity draait de Helleveeg De film De Helleveeg van het festival Film by the Sea is maandag te zien bij Cine- City in Terneuzen. De Hel leveeg wordt om 20.00 uur vertoond. De film is geba seerd op de gelijknamige roman van A.F.Th, van der Heijden en gaat over de im posante verschijning Tiny, die alle mannen in Brabant gek maakt. Haar neefje is door haar gefascineerd. Onder meer Hannah Hoekstra, Benja Bruijning en Frank Lammers (foto) spelen mee. Balletschool Butler treedt op De leerlingen van Ballet school Lilianne Butler ver zorgen vandaag en morgen twee voorstellingen in het Scheldetheater. De produc tie, die ze op de planken zetten, heet Memoires. In dertig dansen beelden de kinderen, tieners en vol wassenen de herinnerin gen uit van Emilie, een oudere danseres. De cho reografie is van Lilianne Butler en Geniya Kotenko. Zaterdag begint de voorstel ling om 19.30 uur, zondag om 14.00 uur. GOES. Naast Jan-Willem van den Dries van Amazon spreekt social media-architect Danny Mekic op 14 april tijdens het Contacta.nl Congres in Goes. Mekic houdt een verhaal over jong ondernemerschap, internet- technologie, social media en communicatie. De ondernemer adviseert onder meer internatio nale banken, internetonderne mingen en -providers en het mi nisterie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. el, optiek de |onge door Sheila van Doorsselaer HULST. Het bestuur van activiteiten centrum Den Dullaert in Hulst is ge pikeerd dat in de gemeentelijke raadscommissie Samenleving vori ge maand spreekrecht is gegeven aan iemand die veel klachten had over het reilen en zeilen binnen Den Dullaert. Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN Traditionele kledij uit Suriname Woonwagen cultuur Carbidschieten in Drenthe Krulbollen in Bloemencorso Zeeuws-Vlaanderen Zundert Brabants worstenbroodje Foto rechts: Joop van Meijel, de beste bolusbakker van Zeeland, wil erkenning voor de Zeeuwse lekkernij. foto Ronald den Dekker J Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79