Kwekers bezorgd over mosselprijs Parkeergarage in Goes decor voor modeshow Leerlingen van De Eevliet in Poortvliet doen mee aan wedstrijd Zeven scholen in de gemeente Tholen maken een Fantastische Fantasie Machine. Met je klas een reis naar het Science Centre in Delft winnen. Dat is de inzet van de ont werpwedstrijd van TechNet Tho len. Zeven scholen in de gemeen te doen mee en presenteerden gis teren hun idee van een Fantas tische Fantasie Machine aan een kritische jury. Op OBS De Eevliet in Poort vliet liep de spanning in de aan loop naar het jurybezoek flink op, verklapt juf Chantal. Wat zouden die meneren wel niet vinden van de zelfbedachte taartmachine? Seth is er zelfs speciaal voor naar school gekomen, hoewel hij eigen lijk een beetje ziek is. De wed strijd leefde echt in groep zeven en acht van De Eevliet. Zelfs na schooltijd werd er gewerkt. Hajar is de woordvoerder van de groep en legt uit wat ze het leukst vond aan het project. „Samenwerken." Flet begon voor de leerlingen al lemaal in het najaar met een be zoek aan de Thoolse Techniekdag, bedoeld om de jeugd warm te ma ken voor de diverse techniek branches. Elet vervolg is de ont werpwedstrijd. Fïet uitgangspunt: elke klas krijgt een krat met dezelf de materialen. Hout, papier en stoffen, van alles zit er in. Met die spullen gaan de leerlingen aan de slag. De uitkomsten zijn verras send: van de taartmachine in Poortvliet tot een machine die pa pier maakt en zelfs landkaarten op andere scholen. Op De Eevliet hebben ze zich goed voorbereid. Eerst werd een soort van tekening van het ontwerp gemaakt. „Ze zijn met z'n allen begonnen en al gauw werden de taken verdeeld", legt juf Chantal uit. De jury noemt de taartinator, zoals de leerlingen het apparaat betitelen, een beetje geheimzin nig aan de binnenkant. De bolle tjes aan de bovenkant suggereren energie uit de lucht. Eigenlijk wil den ze ook nog een lopende band maken, zegt Hajar. „Maar dat was toch wel heel erg moeilijk." De jury stelt vragen en kijkt naar onderdelen als creativiteit, vormgeving, de hoeveelheid ge bruikte materialen en het ont werp. Wat ook belangrijk is: het moet eigen werk zijn. Of zoals ju ryvoorzitter Andy van de Velde het zegt. „We houden het pap pa-gehalte in de gaten." Komende maandag maakt de jury de uitslag bekend. De beste klas mag naar Delft. De andere scholen krijgen vanuit TechNet Tholen gratis gastlessen aangebo den, vertelt de juryvoorzitter. „Er zijn alleen maar winnaars." 'Ze zijn met z'n allen begonnen en al gauw werden de taken verdeeld' „De veilingprijzen zijn mis schien te laag, als je het mij vraagt", zei hij. Het seizoen be gon met een gemiddelde veiling- prijs van 145 euro per mosselton en die daalde tot 64 euro per mos selton. „En dat is volgens mij ver onder de kostprijs zoals u weet." Otte vraagt zich af of dit een tij delijk of structureel probleem is. Het speelde ook al in 2015. Hij zei dat de veilingprijs een kwestie is van vraag en aanbod, maar dat de 2e paasdag GEOPEND kwekers te maken hebben met hogere kosten door investeringen in het duurzamer maken van de sector. „Maar onze duurdere kweek is blijkbaar geen input bij de vor ming van de veilingprijs, terwijl dit in mijn ogen wel gerechtvaar digd zou zijn." Otte had ook posi tief nieuws. „De dalende trend in de Nederlandse mosselproductie lijkt een halt toegeroepen en de aanvoer lijkt constanter te wor den. Daarvan profiteert de na tuur." Vogels weten het mosselzaad te vinden als het zich vastzet op het substraat van de invangsyste- men of op de bodem. „Het reste rende zaad, een deel van hetgeen wordt ingevangen en opgevist, komt uiteindelijk na gemiddeld twee jaar voor de consument be schikbaar." 'Duurdere kweek is blijkbaar geen input bij vorming veilingprijs' Succes in huis tüliliLk Eifl GOES. Parkeergarage Centrum in Goes biedt zondag 3 april geen on derdak aan auto's, maar aan een modeshow. Modellenbureau Dyon Caractè- re houdt die dag samen met meer dan twintig Goese modezaken een fashionshow op de derde eta ge, met zit- en staanplaatsen voor publiek. Dat kan bovendien gratis het haar laten stylen door het team van Cosmo kappers of beau tyadvies krijgen van schoonheids salon Elements. Het evenement op de bijzondere locatie is onder deel van de Vriendinnendagen, die van vrijdag 1 tot en met (koop)zondag 3 april plaatsvinden in de binnenstad. Er zijn mode shows, workshops, films, cabaret en muziek. Het complete activiteitenpro gramma van de Vriendinnenda gen in Goes is te vinden op: 2e paasdag GEOPEND Diverse kookdemo's Mooie jubileum- keukens Kapelle WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... ZATERDAG 19 MAART 2016 BEVELANDEN en THOLEN 9 Taartmachine maakt indruk door Ben van den Aarssen Juf Chantal OBS De Eevliet Leerlingen van OBS De Eevliet in Poortvliet bij hun taartbakmachine, foto Chris van Klinken/Het Fotoburo door Melita Lanting bruinisse. De onzekerheid over de mosselprijzen heeft het afgelo pen jaar gekenmerkt. Dat zei voor zitter Cees Otte gisteren tijdens zijn jaarrede van Algemeen Vis- sersbelang in Bruinisse. Van 10.00 tot 16.00 uur Diverse kookdemo's Mooie jubileumkeukens Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 n Cees Otte Algemeen Vissersbelang www.ssk-keukenstudio.nl makelaar» M2makelaars.nl Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd Gezinswoningen Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle 2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland www.goesisgoes.nl/vriendinnendagen Van 10.00 tot 16.00 uur KEUKENSTUDIO Kloosterweg 6 industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 -33 00 04 Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen www.ssk-keukenstudio.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77