Broers Nik en Ron van Dalen op titelkoers met vriendenteam Orion SPORT 11 Smulder man van de wedstrijd Kerkhove naar laatste acht SPRUNDEL. De driebanders van 's Lands Welvaren 2 kwamen op bezoek bij Bv Sprundel 4 een 4-4 gelijk spel overeen. Man van de wedstrijd werd Peter Smulder die Anton Boeren in dertig beurten met 2-20 over rompelde. Ook André Schouwenaar won, al hij daarvoor heel wat meer beurten nodig: 69. Harry van Hemert en Nico Peet- ers verloren kansloos. De laatste speelde wel een prima wed strijd (moyenne 0.578), maar trof met Helmut Sulsters als te genstander een te sterke oppo nent: 0.789. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee won in de tweede ron de van de challenger van Irapuato (Mexico) van de Amerikaanse Jac queline Cako: 6-4 7-5. Ze zit nu bij de laatste acht bij het toernooi op hardcourt. SEIZOENKLASSETRAINERBIJZONDERHEID 2015/2016 1e klasse JaapSinke kampioen? 2014/2015HoofdklasseJaapSinkedegradatie 2013/2014 1e klasse JaapSinke promotie Met nog drie wedstrij den te gaan hebben de handballers van SV Orion het kam pioenschap in de eerste klasse voor het oprapen. De broers Nik (25) en Ron (22) van Dalen spelen al tien jaar samen in de vrienden- ploeg uit Heinkenszand. Op zevenjarige leeftijd werd Nik van Dalen samen met Arno Rie- mens en Lennart Vinke via kabou- terhandbaldagen en schoolhand- bal verleid om te gaan handballen. Vanaf dat moment rolde de sneeuwbal genaamd Orion door de straten van Heinkenszand. Me nig vriendje werd aangestoken door het handbalvirus. Ook Ron, het jongere, talentvolle broertje van Nik, moest eraan geloven. De jongens vormden samen een vriendenteam dat in het seizoen 2006/2007 kampioen werd bij de A-junioren. Negen jaar later vormen acht spelers van dat kampioensteam nog altijd de kern van het huidige eerste mannenteam van SV Orion. En ook coach Jaap Sinke staat (weer) aan het roer van het team, dat dit weekeinde kam pioen kan worden. In 2008, het jaar dat de jongens de overstap maakten naar de senioren, sprak Sinke in deze krant al de ambitieu ze woorden: „Als het aan mij ligt, passeren we Delta Sport (destijds eerste klasse) en EMM (tweede klasse)." Vaandeldrager Die woorden werden deels in gelost toen Orion in 2014 een lege plek in de hoofdklasse mocht invullen. Daarmee werd de ploeg samen met Delta Sport vaandeldrager van het Zeeuwse hand bal. Dat avontuur bleek van korte duur, want na één seizoen zou Orion alweer degraderen. Een jaar later klopt de ploeg uit Heinkenszand echter op nieuw op de deur van de hoofd klasse, om haar sportieve revan che te halen. Nik en Ron van Dalen over het vriendenteam, elkaar, ambities en een vooruitblik op de hoofdklasse. Ron: „Het is een heel kleine vere niging met zo'n veertig leden. Dat betekent ook dat er heel veel werk op de schouders van dezelfde per sonen neerkomt. Zo is onze coach Jaap Sinke bijvoorbeeld ook voor zitter van de vereniging. Als eer ste team zijn wij het uithangbord van de vereniging." Nik: „Je kunt wel zeggen dat we een vriendenteam zijn, waarvan de kern al heel lang samenspeelt. Binnen het veld weten we elkaar vaak blind te vin den en daarbuiten is het een heel warme groep. Je gaat naar de handbal om te handballen, maar ook om je vrienden te zien. Een aantal jongens van uit de groep is op een gege ven moment gaan stude ren bui- s ten de provincie. Dan is het toch wel mooi om te zien dat ze terug naar Zeeland blijven komen om te handballen. Dat zegt alles over de sociale functie van het team." Ron: „Nik is altijd aanwezig. In het veld kan hij de rust binnen het team bewaren. Buiten de lij nen regelt hij veel voor het team en de vereniging, zo staat hij na ie dere wedstrijd de pers te woord. En als je iets aan hem vraagt zal hij ook altijd ja zeggen. Daarnaast hebben wij als broers een heel bij zondere band. We helpen elkaar waar het kan en we kunnen ook op elkaar zeiken als dat nodig is." Nik: „Ron was behoorlijk talent vol, waardoor hij al op jon ge leeftijd werd doorgeschoven naar ons team. In het begin had ik het er wel eens lastig mee. Als ik naar m'n vrienden ging, was m'n kleine broertje er ook altijd bij. In het veld is Ron één van de drijven de krachten van het team, met veel scorend vermogen. En de laat ste jaren heeft hij zich ook verdedi gend steeds beter ontwikkeld. Af en toe heeft hij nog wel een 'sni- pervizier', dat hij graag zelf wil scoren, maar ook daarin heeft hij sprongen gemaakt. Hij kijkt nu veel meer om zich heen. Buiten het veld is Ron een gangmaker. Als je iets aan hem vraagt zal hij er zijn, bijvoorbeeld voor de Orionloop of de rommelmarkt. Hij doet z'n dingetje voor de vere niging, maar is geen regelnicht. Ron loopt zeg maar precies hard genoeg." Nik: „We hebben een evenwichtig team. Naast onze generatie twinti gers hebben we aardig wat erva ring van buiten af erbij gekre gen met spe- NIK VAN DALEN Geboortedatum: 13 oktober 1990 Iers als Guy Peeters, die nog eredi visie heeft gespeeld, Jean-Marie Toubiana en Joey Aertssen. Sinds dit seizoen hebben we ook een tweede keeper, Remco Potter. Die bredere basis, dat scheelt enorm. Als we ons een paar jaar kunnen handhaven in de hoofdklasse zou dat mooi zijn. Met een keer een uitschieter naar de top vijf mis schien?" Ron: „Mij lijkt het juist gaaf om in die hoofdklasse ook bovenin mee te draaien. Het is wel anders hand ballen, want fouten worden snel ler afgestraft. We zullen ook wel weer eens verliezen, maar midden moot moet haalbaar zijn. We handballen steeds meer met het koppie en knallen er niet meer zo lomp in, zoals vroeger." Ron: „De hoofdklasse. Ik wil ge woon handballen en het liefst zo hoog mogelijk." Nik: „Het kampioenschap op zich is voor mij belangrijker dan de pro motie. Ik zie het als een kroon op onze carrière als vriendenteam. Mijn persoonlijke ambities heb ik de laatste tijd wat bijgesteld. Ik ben om het half jaar geblesseerd en het begint ook z'n uitwerking te hebben op je werk en privési- tuatie. Een paar weken geleden had ik al het idee om er helemaal mee te stoppen. Het is nu een maal zo, hoe hoger je gaat handballen, hoe meer er li chamelijk van je gevraagd wordt. Dus ik twijfel of de hoofdklasse wel het juiste ni veau is voor mij. Dat we een vriendenteam zijn, is waarom ik blijf handballen." Ron: „Zolang je het kunt, moet je het blijven doen Nik!" RON VAN DALEN 2012/20131e klasseJohn Jansen 2011/2012 2e klasse John Jansen promotie via play-offs 2010/2011 2e klasse John Jansen - 2009/2010 3e klasse John Jansen ongeslagen kampioen 2008/2009 3e klasse JaapSinke - ZATERDAG 19 MAART 2016 95 De toerfietsers kunnen zondag hun hart ophalen bij de Cees Priem Classic. De afstand is 95 kilometer. De start is tussen 8.30 en 10.00 uur bij Club Casco. door Menno Kole Wat maakt SV Orion en jullie team zo speciaal? Wat is rol van Nik binnen en buiten de lijnen? En wat is de rol van Ron? Hoe zit het met jullie sportieve ambities? Woonplaats: Heinkenszand Positie in het veld: middenopbouwer Rol buiten het veld: 'De regelaar' Als je moet kiezen: het kampioen schap of promotie naar de hoofd klasse? Geboortedatum: 27 augustus 1993 Woonplaats: Heinkenszand Positie in het veld: linker- of rechteropbouwer Rol buiten het veld: 'Loopt precies hard genoeg'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74