Kwekers bezorgd over mosselprijs Campings op Schouwen-Duiveland ontwaken uit hun winterslaap De klussen voorafgaand aan de start van het seizoen: SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Pasen staat voor de deur, dat betekent volop werk op de campings. Ook in Brouwershaven. e kunststof pal lets liggen al. Een serie keurig op maat gezaagde constructieplaten volgt. „Dan gaat er vloerbedekking over en richten we het mooi in. Er zit nog net geen vloerverwarming in", leidt Hennie ter Heege lachend langs caravan en voortent rond. Gisteren gingen de slagbomen van camping NoorderNieuwland in Brouwershaven voor het eerst na de winter weer omhoog. Hen nie en haar man Ger reden bin nen de kortste keren het terrein op. Al twintig jaar brengt het stel uit het Groningse Hoogezand het volledige kampeerseizoen in Zee land door. Al duikende, lezende, fietsende en als afsluiting doet Hennie mee aan de Kustmara- thon. „Dit is onze plek. Het dorp- 'Gaat het waaien dan rijden ze hier zo voor een weekend naar toe' - se, de gemoedelijkheid. Het leven hier is zo leuk." Dat leven staat op het punt weer los te barsten. Er moet ge maaid, gesnoeid en geëgaliseerd, somt campingbeheerder Rob van lersel wat klussen op die hem te wachten staan. Van stress is na de winterse rustperiode geen sprake. „Het is wel iets hectischer dan nor maal, omdat Pasen vroeg valt. We moesten caravans klaar gaan zet ten, maar de grond was nog zo nat dat alles wegzakte." Die eerste ca ravans staan nu her en der over het pal aan het Grevelingenmeer gelegen terrein verspreid. Op de 90 plaatsen grote camping Noor- demieuwland kunnen gasten -bui ten de 17 seizoensplaatsen om- stalling met kamperen combine ren. Zo'n 120 caravans staan op die manier opgeslagen. Een kwestie van een seintje en Van lersel zorgt dat de caravan op de gewenste dag op de juiste plek staat. Met name Duitse watersporters maken van die mogelijkheid gretig gebruik. „Gaat het waaien dan rijden ze hier zo voor een weekend naar toe." Ook surfspullen, tuinmeu bels en fietsen kunnen in lockers door de camping worden be waard. En wie met weinig spul op de camping belandt, kan gebruik maken van de potten en pannen in de gemeenschappelijke keuken annex recreatiezaal. „We proberen ons op die manier van andere cam pings te onderscheiden." Ger en Hennie rijden elk jaar weer juichend naar hun stekkie aan het Grevelingenmeer toe. Ze nemen de tijd om hun spulletje op te bouwen. Staat de voortent niet strak genoeg, dan gaat-ie plat voor een nieuwe poging. „We doen dat op ons dooie gemakje, maar het moet wel goed zijn. Daar hebben we het hele seizoen ple zier van." Vanaf half april betrek ken de Groningers hun Zeeuwse -tv-loze- stulpje om 'als het even kan' minimaal een halfjaar niet meer naar het noorden af te rei zen. Weer of geen weer, Ger en Hennie vermaken zich prima. „Mensen mekkeren altijd over het weer. Ik hou een dagboekje bij en dan zie je dat dat echt meevalt. Wat een regen, zegt iedereen dan. Maar in de praktijk regent het mis schien een uurtje en daarna is het weer twee uur droog." t) snoeien 2) schilder- en reparatiewerk buiten 3) de grote schoonmaak van onder meer horecagebouw Tamara Hammink van familiecamping 't Hoge Zand in Sirjansland: „De hele winter zijn we bezig met onderhoud. Omdat de horeca met Pasen weer open gaat, zijn we de laatste maand vooral ook daar mee bezig: een hele grote schoonmaak, voorraden aanvullen, leveranciers benaderen en alle installaties zoals de tap checken. We hebben de tafels en de stoelen van het terras weer van stal ge haald en die zijn we aan het schoonmaken. Het is altijd heerlijk als het winter wordt, zodat we het even rustiger aan kunnen doen, maar nu is het goed. We hebben er echt weer zin in." „De veilingprijzen zijn mis schien te laag", zei hij. Het sei zoen begon met een gemiddelde veilingprijs van 145 euro per mos- selton en die daalde tot 64 euro per mosselton. „En dat is volgens mij ver onder de kostprijs." Otte vraagt zich af of dit een tijdelijk of structureel probleem is. Het speelde ook al in 2015. Hij zei dat de veilingprijs een kwestie is van vraag en aanbod, maar dat de kwekers te maken hebben met hogere kosten door investeringen in het duurzamer maken van de sector. „Maar onze duurdere kweek is blijkbaar geen input bij de vor ming van de veilingprijs, terwijl dit in mijn ogen wel gerechtvaar digd zou zijn." Otte had ook posi tief nieuws. „De dalende trend in de Nederlandse mosselproductie lijkt een halt toegeroepen en de aanvoer lijkt constanter te wor den. Daarvan profiteert de na tuur.", Vogels weten het mossel zaad te vinden als het zich vast zet op het substraat van de in- vangsystemen of op de bodem. „Het resterende zaad komt na ge middeld twee jaar voor de consu ment beschikbaar." 2e paasdag GEOPEND WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... ZATERDAG 19 MAART 2016 'Door de vroege Pasen is het wel wat hectischer' door Esme Soesman D Rob van lersel Campingbeheerder Hennie en Ger Terheege leggen vlonders in hun voortent, foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting BRUINISSE. De onzekerheid over de mosselprijzen heeft het afgelo pen jaar gekenmerkt. Dat zei voor zitter Cees Otte gisteren tijdens zijn jaarrede van Algemeen Vis- sersbelang in Bruinisse. KEUKENSTUDIO Van 10.00 tot 16.00 uur Diverse kookdemo's Mooie jubileum- keukens Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen www.ssk-keukenstudio.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67