Opa's en oma's smullen van 180 pannenkoeken Achter het bord voor zelfbedachte Frikandellenrace en Kunsteiland 8 SCHOUWEN-DUIVELAND Blik op Zeeland Rubik Auto's Bruinisse viert vijfjarig jubileum De keuken van d'Ouwe Smisse is te klein voor acht pannenkoekbak- kende kinderen tege lijk. Dus heeft restauranteigenaar Evert van Dilst ter gelegenheid van de Nationale Pannenkoekdag acht elektrische kookplaten laten aanrukken. In drie groepen gaan de boven bouwleerlingen van basisschool de Zonnewijzer in Zonnemaire achter de grote tafel in de weer met het voorgeklutste beslag en een dikke klont boter. Jeanine de Bree kijkt wat beteuterd wanneer de kok haar pannetje met begin nend stolsel plots wegneemt en de keuken in loopt. Van Gilst: „Die plaatjes zijn 1000 watt, dat is nét niet warm genoeg om lekker te kunnen bakken. Op het echte vuur geven we heel even een eer ste aanzet." Jeanines opa komt straks het re sultaat proeven. En van haar jarige vriendin Puck Berrevoets komen opa én oma eten. Guusje Beije had oma uitgenodigd. „Maar ze kan niet komen. Ziek." Een beetje jammer vindt Guusje dat wel. Maar rond het middaguur zit de oude herberg binnen een mum van tijd tjokvol ouderen die zich de kookkunsten van de kinderen lekker laten smaken en loopt ook Guusje af een aan met de borden van de gasten. Honderdtachtig pannenkoeken hoog in totaal was de stapel die leerlingen met een beetje hulp van ouders en de koks van d'Ouwe Smisse hebben gebakken. Het aantal deelnemende basis scholen aan de landelijke dag is in tien jaar uitgegroeid van 60 tot 878 nu. De Zonnewijzer was de enige Schouwse deelnemer. In heel Zeeland sloegen gisteren 43 scholen aan het bakken. Onderlig gend doel:jong en oud op een vrolijke manier met elkaar in con tact te brengen en een leuke dag te bezorgen'. „Heel leuk", vinden Adrie Stoel-van Ast (90) uit Zierik- zee en Catrien Sandee (69) uit Kamperland. „Ik kom niet meer zo vaak in een restaurant", vertelt mevrouw Stoel. „Dus toen mijn achterkleinzoon vroeg te komen, dan wil je hem toch plezier doen." Leerlingen van de mavo brugklas van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee mochten gisteren hun zelf bedachte gezelschapsspel aan el kaar presenteren. De opdracht was onderdeel van het vak Kunst en Media. Docente Cathy Kotoun licht toe wat de bedoeling was. „Ze hebben drie uur per week dit vak. Een van die uren besteden we aan zelfstandig en projectma tig werken. Ik vind het belangrijk de creativiteitsontwikkeling te sti muleren. Ik maak me sterk voor het leren door te spelen. Deze klas, mavo tE, kreeg van mij de op dracht een bordspel over kunst te maken." Van tevoren bespraken de scho lieren wat hun favoriete bordspel is en waarom. In tegenstelling tot wat velen denken, houden de jon gens en meiden echt nog wel van een bordspelletje en zijn ze niet al leen maar aan het gamen op spel computers of smartphones. De groepjes testten eikaars spel; van Kunsteiland tot De Frikandellenra ce (in de verte werd er echt een link met kunst gevonden) en had den er zichtbaar plezier in. Romy, maakte met haar groepje een spel met de Mona Lisa als uitgangs punt. Aan de hand van vragen- kaartjes kwamen de spelers aller lei kunstfeitjes te weten. Sanne en Rianne speelden het spel en wa ren na afloop positief. Ook het project kunnen ze waarderen. „We hebben er zo'n vier of vijf lesuren over gedaan om de spellen te maken" zegt San ne. „We mochten zelf weten wan neer het af moest zijn. Dat was nog lastig om te bepalen." Docen te Cathy snapt dat. „Maar ik merk ook dat dit soort projecten de zelf standigheid ten goede komt." Bij het testen van spellen hoort ook het schrijven van een review. Wesley, Renzo en Ricardo beoor deelden Kunsteiland. Een spel waarvoor je via verschillende ei landen bij het eindpunt moet ko men. Waarom het een leuk spel is, is volgens Ricardo duidelijk: "Het is kort, maar wel spannend." Wl£^ makelaar» Succes in huis Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd 2e paasdag GEOPEND In de regio Rubik Auto's garage in Bruinis se viert vandaag zijn vijfjarig ju bileum. De garage wordt opengesteld Mijn dorp, mijn stad van 12.00 tot 17.00 uur. Er zijn hapjes en drankjes en een springkussen. Iedereen krijgt een goodiebag mee. Zaterdag Rubik Auto's Gara ge, 12.00-17.00 uur: Open dag en vie ring jubileum; Excursieschuur Bos- wachterij, 13.30-15.30 uur: Ex cursie strandjutten Noordzeestrand; Pannekoekenmo- len. Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Darts; 19.00-01.00 uur: Après-ski par ty; Dorpshuis, 19.30 uur: Jaaruitvoering muziekvereniging Luctor et Emergo; Ring, 11.30 uur: Straörijden; Bolle Dier en Tuin, 13.00-17.00 uur: Kin deren op de foto met de paashaas voor de Lach van een Kind; Fizi, Zondag Passagierschip De Onrust, 13.30-15.00 uur: Rondvaart; Dorpshuis, 10.00 uur: Kerkdienst Christengemeente Zierikzee; Blikmuseum de Blikvanger, 12.00-14.00 uur:Ten- toonstelling Blik op Zeeland; Dorps huis, 14.30 uur: Jaaruitvoering mu ziekvereniging Luc tor et Emergo; Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Crèche; 11.30-12.30 uur: Zondagschool; FIZI, 20.00 uur: The Danish Girl. door Marcel Modde door Mariska den Hartog Sanne (links) en Rianne gaan op in hun spel. foto Marieke Mandemaker aA M2makelaar Gezinswoningen Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle 2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland Van 10.00 tot 16.00 uur Diverse kookdemo's Mooie jubileumkeukens Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl ZIERIKZEE Op de foto met paashaas Kinderen kunnen zich vandaag van 13.00 tot 17.00 uur laten fotograferen met de paashaas bij dierenwinkel en tuin centrum Bolle Dier en Tuin in Zierikzee. Met de opbrengst helpt 'stichting Voor de lach van een kind' uit Serooskerke kin deren en gezinnen op Schouwen-Duive- land die het moeilijk hebben. Zo mogen kinderen van gezinnen die le ven onder het be staansminimum gra tis op de foto. Ande ren betalen 5 euro voor een mapje fo to's. NOORDCOUWE Dubbelkwartet 'Cantate' treedt op in Noordgouwe Dubbelkwartet 'Can tate' voert donder dag 24 maart alle ko ralen uit de Mat- theus Passion op in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Het concert begint om 19.00 uur. ZONNEMAIRE Earth Hour Diner in Zonnemaire Eetcafé Bommenede, De Ouwe Smisse en Brasserie Op d'n diek in Zonnemaire hou den vandaag een ex clusief Earth Hour Di ner. Earth hour is de dag waar overal ter we reld het licht één uur uit gaat. Het Wereld Natuur Fonds vraagt hiermee aandacht voor een duurzame toekomst GOES Training omgaan met losbandig gedrag SMWO in Goes houdt woensdag 30 maart de training 'Aandachtsfunctiona ris seksueel grens overschrijdend ge drag' voor vrijwilli gersorganisaties. De workshop is van 19 tot 22 uur en wordt gegeven bij SMWO aan de 's-Heer Els- dorpweg 12 in Goes. Aanmelden kan tot woensdag via www.vrijwilligerspunt- goes.nl. WM RENESSE. Bij Blikmuseum De Blikvanger in Renesse is morgen de tentoonstelling 'Blik op Zeeland' te zien. Er zijn ongeveer tweehon derd Zeeuwse blikken te bezichtigen. Verder worden sieraden, eie ren, kaarten, knippop en mosselen beschilderd en tentoongesteld. Het museum is geopend van 12.00 tot 14.00 uur. BRUINISSE BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE OOSTERLAND RENESSE SEROOSKERKE ZIERIKZEE BURGHSLUIS NOORDGOUWE RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE Björn waagt zich met succes aan een 'flipover'. foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66