Westmaas sluit bliksemcarrière af Ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen treft Victum in beslissingswedstrijd 10 SPORT Van Assche achtste met tumploeg Nieuw contract Bakx bij FC Oss Gestopte korfballer schiet Tjoba enkele duels te hulp in de strijd tegen degradatie uit de overgangsklasse. STUTTGART. Turner Anthony van Assche, afkomstig uit Sas van Gent, is gisteren met zijn ploeg tijdens de Team Challenge in Stuttgart als achtste geëindigd. De totaalscore was 251.950 pun ten. Dat was niet genoeg voor een finaleplaats. De eerste zes teams gingen naar de eindstrijd. Het andere team met Glenn Smink, Jorian Ilbrink en Bram Verhofstad bleef steken op de achttiende plaats. De ranglijst van de finalisten in Stuttgart werd aangevoerd door Groot Brittannië (262.250), ge volgd door Brazilië (258.050) en Duitsland (257.800). OSS. Istvan Bakx speelt ook de komende seizoenen voor FC Oss. De uit Vlissingen afkomsti ge aanvaller heeft met de Bra bantse club een mondeling ak koord bereikt over een contract verlenging van twee jaar. De oud-speler van onder meer RCS, Kloetinge, Hoek, KV Kortrijk en Racing Genk kwam in 2014 over van FC Den Bosch. Bij FC Oss was Bakx in zijn eerste seizoen in de Jupiler League goed voor zeven goals en dertien assists, deze competitie staat de teller op vier goals en zeven assists. FC Oss bezet na dertig duels de voorlaatste plaats. Tjoba hoort in de over gangsklasse thuis. Dat is de stellige over tuiging van Daan Westmaas. „Het zou niet goed zijn als het team naar de eerste klasse degra deert", zegt de 22-jarige korfballer uit 's-Heer Hendrikskinderen. „Pff, dan zouden ze weer zonder schotklok moeten gaan spelen. Het is eigenlijk heel ander korfbal dat één niveau lager wordt ge speeld. Veel minder leuk ook voor het publiek hier." Westmaas gaat er dan ook alles aan doen om dat te voorkomen. Vandaag speelt hij met de club uit zijn woonplaats een beslissings wedstrijd tegen Victum, om 15.00 uur in Dordrecht. De winnaar van het duel blijft een afzink bespaard. De bijna twee meter lange all- rounder - zowel in de spits als on der de korf kan hij spelen - is een oproepkracht. Hij was eigenlijk ge stopt. „Ik speel al driekwart jaar niet", vertelt Westmaas. „Maar drie wedstrijden voor het einde van de zaalcompetitie kwamen een aantal spelers en de trainer naar me toe. Met de vraag of ik bij de ploeg aan kon sluiten. Dat heb ik toen gedaan." Op dat moment, met de duels met Antilopen, KVZ en BEP nog voor de boeg, had Tjoba het nog al lemaal in eigen hand. Het team van trainer Dirk Sercu kon de ze vende plaats, die verplichtte tot het spelen van een degradatieduel, nog ontlopen door drie keer op rij te winnen. Westmaas: „In die eer ste wedstrijd liep het meteen goed. We wonnen. Maar bij de tweede, waarin ik niet mee kon doen omdat ik ziek was, ging het MEER BESLISSINGSDUELS mis. Toen was duidelijk dat we na BEP nog een keer aan de bak zou den moeten. Gelukkig hebben we afgelopen week tegen BEP laten zien dat we echt wel goed kunnen korfballen. Nu moeten we gewoon nog één keer knallen." Dat ze bij Tjoba terugvallen op Daan Westmaas, is niet vreemd. Hij is nog steeds één van de beste korfballers van Zeeland. Vorig jaar speelde hij met het Scheveningse KVS in de Korfbal League, het hoogste niveau van Nederland. Maar na de degradatie van dat team stopte hij abrupt. „Ik had het wereldje eigenlijk wel gezien", be kent hij. „Ik had er geen zin in om te gaan bouwen bij KVS of een an dere club op te zoeken. Ik vond het wel prima zo. Ik heb nooit spijt gehad van mijn beslissing om naar KVS te gaan en heb het heel mooi gevonden om een jaar in de League te spelen, maar ik heb ook 'Ik ben nog niet helemaal tevreden over mijn spel, maar ik kan het wel weer redelijk makkelijk oppakken' geen spijt van mijn afscheid. Er zijn nog zo veel meer dingen die je op zaterdag kunt doen." Maar tegen Tjoba kon de stu dent technische bedrijfskunde geen 'nee' zeggen. Hij hervond ook vrij makkelijk zijn ritme. „Ik ben niet helemaal tevreden over mijn spel, maar ik kan het weer re delijk makkelijk oppakken. Mijn conditie is al die tijd ook wel goed gebleven; ik korfbalde niet, maar funeste wel en liep ook hard." De vraag was drie weken gele den wel: is het geen uitstel van exe cutie? Oftewel: loopt Tjoba, als het vandaag wint, volgend seizoen niet tegen hetzelfde probleem aan? Westmaas denkt van niet. De po ging om de ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen te 'redden', is wat hem betreft geen verspilde moeite. „Vorig jaar zijn mijn broers, Niels en Dirk-Jan, gestopt. Tjoba heeft tijd nodig om dat gat op te vullen. Daar gaat misschien wel een heel seizoen over heen. Ik denk dat de ploeg zich de volgende keer makke lijker kan handhaven." Na 'Victum' komt er al weer een einde aan Westmaas' tijdelijke aanstelling. Optredens op het veld ziet hij niet zitten. „Het gaat ook niet. Tijdens het veldseizoen ver trek ik op wereldreis. Ze zullen het zonder me moeten doen." 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN. Daan Westmaas heeft maar een korte carrière gehad als hij na vandaag écht stopt. Hij korfbalde wel bij drie verschillende clubs in het eer ste team: Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen, Avanti uit Pijnacker en KVS uit Schevenin- gen. Opvallend is dat hij bij Tjoba nog nooit een volledig seizoen speel de. In de jaargang 2011-2012 werd hij er door trainer Bram van Gef- fen ook pas halverwege bij ge haald. De Dordtenaar plukte hem weg uit de Ai, waar Westmaas ei genlijk liever in was blijven spe len. 2011-2012 Tjoba: veld, overgangsklasse; zaal, overgangsklasse 2012-2013 Avanti: veld, hoofdklasse; zaal, overgangsklasse 2013-2014 Avanti: veld, hoofdklasse; zaal, overgangsklasse 2014-2015 KVS: veld, ereklasse; zaal, Korfbal League 2015-2016 Tjoba: zaal, overgangsklasse Westmaas helper in nood Daan Westmaas, hier in actie voor Avanti, kon geen 'nee' zeggen tegen het in degradatienood verkerende Tjoba. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet Een week na het einde van de re guliere zaalcompetitie strijden naast Tjoba nog vier Zeeuwse clubs voor promotie of tegen de gradatie. 17.00 uur, Arnemuiden: TOP-KCC (play-offs hoofdklasse) 13.45 uur, Almkerk: ACKC-Storm- vogels (eerste wedstrijd in degra- datiedriekamp tweede klasse) 18.30 uur, Dordrecht: Togo-Ventu- ra Sport (promotieduel in derde klasse) 16.30 uur, Dordrecht: Blauw Wit-NIO (kampioenswedstrijd in vierde klasse)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62