Derby om des keizers baard s Van Belzen wil dit seizoen graag positief afsluiten met Vlissingen Beach Soccer Zeeland doet in mei mee aan groot 8 SPORT Coach Veli Eryürük heeft zes spelers die zeker meegaan. De komende tijd moeten daar nog twee voetballers bij komen. Luctor'88 - Patrijzen in cijfers 1 y?! 5 'L - Luctor'88 en Patrijzen spe len morgen tegen elkaar in Heinkenszand. Het is ei genlijk maar een treurig potje, een derby onwaardig. De clubs staan laatste en voorlaatste in de derde klasse van het zondag voetbal. Wie er geld op durft te zetten dat één van de twee zich dit seizoen nog handhaaft, die kan zijn geld beter meteen in de fik steken. Hoe anders was dat een jaar ge leden. Om precies te zijn: een jaar minus twee dagen geleden. Toen stonden de twee rivaliserende buurclubs ook in Heinkenszand te genover elkaar. Maar onder een heel ander gesternte. Patrijzen was solide op weg naar het kam pioenschap in de vierde klasse, maar Luctor'88 had er alle belang bij dat feestje uit te stellen. Na een magere seizoenstart was Luctor'88 zelf immers aan een indrukwekkende reeks bezig die uiteindelijk uitmondde in een periodetitel én promotie. Daar naast was de ploeg er alles aan ge legen om Patrijzen terug te pak ken voor de oorwassing eerder dat seizoen. In 's-Heerenhoek had Pa trijzen met maar liefst 6-1 gewon nen. Een record in de onderlinge derbyhistorie. Luctor'88 kreeg met 4-2 zijn re vanche, waardoor de balans in de derbyhistorie weer in evenwicht kwam. Die historie begon (op nieuw) in 1988 toen Luctor werd heropgericht. Sindsdien speelden de clubs negentien keer tegen el kaar in de competitie. Beide clubs wonnen zeven keer, terwijl er vijf keer geen winnaar kwam. Het pa troon van de laatste jaren is dat de bezoekende ploeg het doorgaans lastig heeft. Van de laatste tien duels werd er geen één door de uitploeg gewonnen. Zeven keer won de thuis spelende ploeg, drie keer eindigde het duel onbeslist. Overigens waren de onbesliste duels allemaal in 's-Heerenhoek te bewonderen. Luctor'88 won zijn laatste vier thuisderby's. De belangen zijn morgen niet zoals ze al eens geweest zijn. De hoop voor de toeschouwers is ge vestigd op een andere statistiek. De drie derby's die Luctor'88 tot nu toe speelde, leverden samen twintig doelpunten op. Ga maar na: tegen Patrijzen werd het 2-2, van Terneuzen werd met 5-4 ver loren en van RIA W. werd met 4-3 verloren. Duimen voor doel punten dus. In het jaar dat het team tien jaar bestaat, kan Be ach Soccer Zeeland twee prachtige ervaringen aan het inmiddels dikke boek herinneringen toe voegen. Half mei gaat de forma tie uit Terneuzen naar de Vere nigde Staten, waar het op het strand van Ocean View in Cali- fornië meedoet aan de Beach Soccer Championships. „En in december gaan we naar Thai land", vertelt coach Veli Eryü rük. „Ieder jaar wordt een Ne derlands team uitgenodigd. Dit jaar zijn wij dat." De blik is nu echter vooral op de trip naar Amerika ge richt. Hoe komt Beach Soccer Zeeland op een toernooi onder de rook van Los Angeles te recht? „Vorig jaar waren we ook al uitgenodigd", vertelt Veli Eryürük. „We hadden toen te weinig tijd om alles te regelen. 'Wij zijn uitgenodigd voor het Pro-toernooi, waar 16 teams aan meedoen' We hebben de contacten warm ge houden en zijn nu opnieuw ge vraagd. We hebben er vervolgens heel serieus naar gekeken en on der de spelers gepolst wie er mee wilden. We hebben er meteen bij verteld dat de kans aanwezig is dat ze uit eigen zaak een deel moe ten betalen, maar dat was geen probleem." Zes spelers Dat Beach Soccer Zeeland naar de Verenigde Staten gaat, staat inmid dels vast. Het is alleen nog de vraag welke spelers er precies mee gaan. Naast coach Veli Eryürük hebben zes spelers inmiddels toe gezegd. Dat zijn doelman Dennis Rijnberg, die op het veld voor Ter- neuzense Boys uitkomt, Bram Plomp (ex-SSV'65), de broers Me- vlud, Ali en Ibrahim Eryürük en Anthony de Muer. De laatste keep te in het verleden bij Oostburg en kan ook als veldspeler uit de voe ten. Veli Eryürük baalt dat ex-inter- national Daryl Rawidjan niet mee kan. „Daryl wilde graag mee maar heeft dat weekend een bruiloft van een goede vriend. Daar kon hij niet onderuit. Jammer, want voor ons team is het een aderla ting. Jonathan Constansia heeft ook aangegeven mee te willen maar moet toestemming krijgen van zijn club Baronie." De coach wil er nog twee spelers bij heb ben. „We kijken nu ook buiten on ze selectie naar spelers van andere teams die eventueel mee willen. Je merkt ook dat het voor veel spe lers lastig is door school, werk, sta ge of een blessure." Het in 2006 opgerichte Beach Soccer Zeeland wil op maandag 9 mei naar Californië vertrekken. Het toernooi in Ocean View vindt plaats op vrijdag 23, zaterdag 14 en zondag 15 mei. Op maandag de 16e volgt de terugreis. Volgens Ve li Eryürük is het niet zomaar een toernooitje. „Beach Soccer Cham pionships is een door de Fifa er kend toernooi en staat ook op de agenda van de wereldvoetbal bond. Wij zijn uitgenodigd voor het Pro-toernooi, maar in die week dat wij er zijn worden er nog allerlei toernooien gespeeld. In totaal komen er zo'n driehon derd teams naar Ocean View." FC Barcelona deed vorig jaar mee, voor dit jaar is ook al een aan tal topteams gestrikt. De Portuge se ster Madjer komt met zijn ploeg Al Ahli uit Dubai naar de Verenigde Staten, net als onder meer de Japanse kampioen Dorso- le Kitakyushu, Colosseum Roma uit Italië, het Colombiaanse Antio- quia en Tiki Tama van Tahiti. Veli Eryürük: „Aan het Pro-toernooi doen zestien ploegen mee. Er wordt op meerdere velden ge speeld en op de foto's heb ik ge zien dat er ook bijvelden met tri bunes zijn. Dit wordt echt een happening en voor ons een onver getelijke ervaring." Thailand Beach Soccer Zeeland werd in 2009 kampioen van Nederland, maar speelt sinds de zomer van 2014 in de Belgische competitie. De ploeg werd die zomer meteen kampioen van België en reikte af- Na een rumoerige week, waarin trainer Jurriaan van Poelje opstapte en Ruud Pennings zoals verwacht het roer overnam, wil ie dereen bij VC Vlissingen zich weer op het voetbal concentreren. Morgen komt koploper Dongen op bezoek (aftrap 14.00 uur) en aast de Walcherse hoofdklasser op een goed resultaat. „We moeten met z'n allen proberen om dit sei zoen positief af te sluiten", zegt Joan van Belzen. De doelman (33) stond door een achillespeesblessure lang bui tenspel maar keerde vorige week terug in de wedstrijdselectie. Van Belzen is voorlopig tweede keus achter Ariën Pietersma, die na dit seizoen naar Halsteren vertrekt. „Ik weet niet precies wat Ruud Pennings van plan is", zegt Van Belzen. „Als hij de komende tijd voor Ariën kiest, blijf ik hard trai nen en richt ik me vooral op vol gend seizoen." Dan wil Van Belzen weer eer ste keus zijn onder de lat. Al is nog niet duidelijk of hij bij Vlissin gen blijft. „Ik heb een gesprek ge had maar we zijn er nog niet uit. Ik hoop snel weer iets te horen van de club." Door zijn blessure fungeerde Van Belzen in de eerste seizoens helft als teammanager. Met de ver trokken Van Poelje werkte hij dus op een andere manier samen dan als speler. „Het verraste me niet dat hij ermee stopte, ik zag het wel een beetje aankomen. Ik vind het wel heel jammer. Je begint aan een seizoen en wilt het graag met dezelfde mensen afmaken. We hebben nog zeven duels om weg te komen bij de onderste plaatsen en moeten proberen dit seizoen positief af te sluiten." PROGRAMMA AMATEURVOETBAL In 2es van de laatste acht derby's Werd ééh strafschop gegeven en benut. Topscorers in derby Rutger van Rossum Luctor'88 6 Edwin Capello Patrijzen 6 Mario Mulder Patrijzen 3 Luctor'88 3 Laatste tien derby's Zeges K Luctor'88 p Seizoen Wedstrijd Scor 15/16 Patrijzen-Luctor'88 2-2 14/15 Luctor'88-Patrijzen 4-2 14/15 Patrijzen-Luctor'88 6-1 12/13 Patrijzen-Luctor'88 0-0 12/13 Luctor'88-Patrijzen 2-0 1 Gelijke spelen';,' Doelsaldo Patrijzen-Luctor'88 j® 33-29 gHgg PZC/Rudy Boogert 09/10 Patrijzen-Luctor'88 5-2 09/10 Luctor'88-Patrijzen 2-1 08/09 Patrijzen-Luctor'88 4-4 08/09 Luctor'88-Patrijzen 3-1 07-08 Patrijzen-Luctor'88 2-1 CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke zaterdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Eerst naar de VS, door Barry van der Hooft Veli Eryürük coach Oud-international Daryl Rawidjan wilde graag mee maar moet de trip vanwege een bruiloft aan zich voorbij laten gaan. archieffoto Lex de Meester door Barry van der Hooft ZATERDACVOETBAL Hoofdklasse B: Hoek-Noordwijk, Jodan Boys-FC Rijnvogels, Ter Leede-ASWH, Deltasport-Haaglandia, Heinenoord- Zwaluwen, Quick Boys-Sportlust'46, XerxesDZB-Spijkenisse. Eerste klasse C: Nieuw Lekkerland-Brielle, SHO-Oude Maas, Rijsoord-Kloetinge, Bruse Boys- Oranje Wit, Pelikaan-Smitshoek, Zuid- land-VVCZ, Prinsenland-Heerjansdam. Tweede klasse E: FC Axel-Zwaluwe, FC Dauwendaele-Zaamslag, CPC Vlissin- gen-MZC'11SSV'65-De Meeuwen, Klundert-Terneuzense Boys, Nieuw- dorp-Hellevoetsluis, WC'68-Oostkapel- le. Derde klasse A: Serooskerke-Arne- muiden, Veere-Nieuwland, Kapelle- Domburg, Krabbendijke-Kruiningen, 's-Heer Arendskerke-MZVC, VCK-Wal- cheren, Jong Ambon-Yerseke. Derde klasse B: The Cunners-Kogelvangers, DBCC-DFS, Den Bommel-Tholense Boys, DHV-De Fendert, Noad'67-Duive- land, Stellendam-Rimboe, WHS-WFB. Vierde klasse A: Apollo'69-Kwaden- damme, Bevelanders-Colijnsplaatse Boys, De Noormannen-Fleinkenszand, Floedekenskerke-RCS, Spui-DwO'15, Wemeldinge-Lewedorpse Boys, Wolf- aartsdijk-VC Vlissingen. Vierde klasse B: Rillandia-Smerdiek, SKNWK-Vos- meer, Vrederust-SPS, FC Bergen-Halste- ren, Hansweertse Boys-ZSC'62, Waar- de-WIK'57, Dosko-Stavenisse. Vrouwen. Eerste klasse A: SVS-IJzendij- ke (14.00 uur), Smerdiek-Rhoon (15.15 uur). Tweede klasse B: Oostkapel- le-Berkel (12.15 uur). ZONDACVOETBAL Hoofdklasse B: Vlissingen-Dongen (14.00 uur), Baronie-Gemert, Halste- ren-Deso, UDI'19-SV TOP, OSS'20-Dos- ko, Groene Ster-EHC, Gestel-Blauw Geel'38. Eerste klasse C: Geldrop-Beer- se Boys, WSC- Goes, Brabantia-HVCFI, Schijndel- Moerse Boys, Zeelandia Mid- delburg-'t Zand, MOC'17-Roosendaal, Nemelaer-Nuenen. Tweede klasse E: Desk-Unitas, RKDVC-Uno Animo, Dub-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60