is vooral gebaseerd op de Max-factor SPORT 5 Afperser licht Pistorius op Koelizjnikov weer positief Croenewegen net naast zege Jackpot wacht Schippers bij olympisch goud De politie in Zuid-Afrika heeft in Pretoria een 33-jarige man opgepakt, die de voor moord veroordeelde Oscar Pis torius probeerde op te lich ten. De man deed zich voor als officier van justitie en bood aan in ruil voor (omgere kend) 14.500 euro ervoor te zorgen dat de rechtszaak te gen Pistorius werd herzien. In een reactie op de aanhou ding van de 33-jarige oplich ter heeft de familie Pistorius de politie een bedankje ge stuurd. De hardloper schoot in 2013 zijn vriendin Reeva Steenkamp dood. Schaatser Pavel Koelizjnikov blijkt ook bij nader onderzoek meldonium te hebben ge bruikt. De Russische schaats kampioen werd eerder deze maand al betrapt op het do- pingmiddel, maar nu blijkt - meldde de ISU - ook de zoge noemde B-staal positief. Koe lizjnikov was de afgelopen twee seizoenen vrijwel onge naakbaar op de sprintafstan den. De gevolgen voor Koelizj nikov kunnen groot zijn. Hij is eerder in zijn nog prille loopbaan ook al eens betrapt en geschorst vanwege doping- gebruik. Dylan Groenewegen heeft ook in de Handzame Classic net naast de winst gegrepen. De wielrenner van LottoNL- Jumbo ging gisteren na 199 kilometer koersen al vroeg de sprint aan, maar werd in de laatste meters gepasseerd door de Slowaak Erik Baska. De 22-jarige renner van de Tinkoff-ploeg vierde zijn eer ste profzege. De Belg Gianni Meersman, de winnaar van vo rig jaar, werd derde. Groenewegen werd afgelopen week ook al net geklopt in de Ronde van Drenthe en Nok- ere Koerse. PORTLAND. Het grote sponsorgeld lonkt voor Dafne Schippers, maar aan wat voor bedragen moet u dan denken? Vooralsnog niet aan de som die Cristiano Ronaldo jaarlijks van Nike (circa 18 mil joen euro) ontvangt, of Lionel Messi krijgt omdat hij voetbalt op Adidasjes (ruim 17 miljoen). De enige atleet die enigszins bij die astronomische bedragen in de buurt komt is Usain Bolt. Hij krijgt jaarlijks zo'n 7 miljoen eu ro op z'n bankrekening gestort omdat hij sprint op spikes van Pu- ma. Het contract van Nike met Schippers is volgens insiders nu goed voor één a twee ton. De Amerikaanse kledingfabrikant werkt doorgaans met bonussen die dat bedrag al sterk op kun nen laten lopen als ze dit week end bijvoorbeeld in Portland op nieuw wereldkampioene wordt. Pakt ze straks in Rio de Janeiro één of twee keer olympisch goud, dan wacht sowieso de jack pot. Zo verging het ook polsstok- hoogspringster Jelena Isinbajeva (jaarlijks goed voor 1,3 miljoen eu ro van het Chinese LiNing) en sprintster Allyson Felix (8 ton bij Nike), momenteel de twee best betaalde atletes van het circuit. PROGRAMMA WK INDOOR komst niet zo snel zien staan. Eer der op dat van de Ekoplaza, schetst haar manager. En ze houdt van kinderen, als voorma lig PABO-studente en met een juf als moeder. Van Baasbank: „We mikken op commerciële sa menwerkingen die bij haar inte resses passen." Laatst belde er een medium uit China op of ze Schippers drie dagen mochten volgen. Er kwa men ook verzoeken van journalis ten uit Cuba, Amerika, Spanje, Frankrijk en Zweden. Door al die buitenlandse verzoeken speelt haar management met de gedach ten om zelf een filmpje te maken over haar aanloop naar de Olym pische Spelen. Mogen de talloze media het zelf ondertitelen en uit zenden. En Nederlandse verslag gevers? Ze spreken Schippers lou ter nog aan een grote tafel, en groupe. Schippers is dan overi gens open, goedgemutst en lijkt geen enkele haast te hebben. Olympische Spelen Vandaag komt Schippers in actie op de 60 meter in Portland. „Ik ben hier om iets te laten zien", zegt de atlete, die dit seizoen al naar 7,00 seconde snelde. Na het toernooi zal de 'zakenvrouw' meer en meer naar de achter grond verdwijnen en haar aan dacht volledig bij de sprint zijn, kondigde ze al aan. „Geld is be langrijk en geld is leuk", zegt Schippers. „Maar ik wil heel goed zijn op de Olympische Spelen. Ja, daar moeten zelfs sponsoren voor wijken. Er zijn zeker grenzen. Mijn doel is belangrijker." motor en niet te vergeten, een jaar ervaring in de rugzak. Internatio nale media kwamen in 2015 super latieven te kort om de Limburger te prijzen. Niet onrealistisch „Ik heb geen problemen met dat optimisme in Nederland", doet zelfs Toro Rosso-teambaas Franz Tost er een schepje bovenop. „De verwachtingen zijn niet onrealis tisch. Vorig jaar is Max twee keer vierde geworden, terwijl we als team toen slechter voorbereid wa ren. Natuurlijk moet je wat geluk hebben voor een podiumplaats, maar als we erbij zijn als de kans zich aandient dan is het realis tisch. In zaken als wagenbeheer- sing, duelkracht en technische feedback was en is Max beter dan verwacht. Hij zal zich alleen maar verbeteren en daarom regelmatig aankloppen bij de voorste plaat sen." Tost schreeuwde vorig jaar al van de daken dat Toro Rosso in staat moest zijn de vijfde plaats in het constructeursklassement te veroveren. Een missie die niet slaagde, ondanks de prestaties van Verstappen en in mindere mate stalgenoot Carlos Sainz. Meer dan plek zeven in de eindrangschik king zat er niet in. „Maar we zijn nu beter", beweert Tost. „Twee goede coureurs met ervaring, een nieuwe auto die prima functio neert en bij de testritten betrouw baar is gebleken, plus een betere motor." Die laatste constatering is sec juist, maar in een ander verband is het de zwakke schakel. De mo tor die Toro Rosso door Ferrari is toebedeeld is immers die van eind 2015. Strikt genomen zijn er zeker zeven teams (van de elf) die over meer paardenkrachten beschik ken. Als enige zal Toro Rosso het bovendien moeten doen met een krachtbron die niet wordt door ontwikkeld. Tost reageert diploma tiek op de problematiek. „Hoe on- 'Een podiumplek is niet reëel. Mercedes en Ferrari staan hoe dan ook voor ons' ze motor is, kan ik niet beoorde len. Na drie races zal duidelijk zijn waar we staan." Een stukje terughoudendheid die ook Max Verstappen in acht neemt. „Een podiumplek is niet reëel. Mercedes en Ferrari staan hoe dan ook voor ons. Als die niet uitvallen is een podiumplaats al uit het vizier", luidt het simpele, maar correcte rekensommetje van Verstappen. De winst - en de hoop op top- klasseringen - zal derhalve moe ten komen van de auto zelf: de STR11, die net als de prima bolide van vorig jaar gefabriceerd is on der leiding van James Key. De Brit is bewust niet revolutionair te werk gegaan, maar heeft voortge borduurd op het concept van 2015. De voortekenen zijn goed. Bij de testritten in Barcelona bleek de STR11 betrouwbaar. En dan is er bovenal nog de bestuurder zelf: Max Verstappen. Een grote druk op de schouders van de Limburg se tiener, die daar volgens Tost makkelijk mee omgaat. Leercurve „In de Formule 1 is de druk altijd hoog, maar de leercurve van Max is zo steil dat het bij hem makkelij ker oogt. Wat verandert is dat we minder inhaalmanoeuvres zullen zien. Hoe verder voorin, hoe lasti ger het is iemand voorbij te gaan. Het zal minder spectaculair wor den." Een omstandigheid die Ver stappen graag aanvaardt. „Ik hoop dat hij gelijk heeft." ZATERDAG 19 MAART 2016 ATLETIEK SCHAATSEN WIELRENNEN het nu big business Vandaag, 19:40 uur series 60m (Dafne Schippers, Jamile Samuel) Bij kwalificatie, 01:50 uur: halve fi nale 60m (Dafne Schippers, Jamile Samuel). 02:47 uur: 400m finale (Lisanne de Witte). 03:05 uur: 400m finale (Liemarvin Bonevacia). 03:18 uur: 1500m finale (Sifan Hassan). 03:53 uur: finale 60m (Dafne Schippers, Jamile Samuel) Morgen, 21:45 uur: 3000m finale (Maureen Koster) Nederlandse tijd Iedere dag bellen er gemiddeld twee bedrijven naar het 730 management van Dafne Schippers voor sponsorschap of een commerciële klus. Over een heel jaar zijn dat dus 730 partijen. Max Verstappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57