Herdenking van 65 jaar Molukkers in Nederland in Oost-Souburg v Vroeger sluiten wordt 'dood voor kleine cafés', vrezen Vlissingse ondernemers WALCHEREN 9 Vlissingen had het goed voor elkaar; waarom moet dan alles anders, vragen kasteleins. Modeshow in parkeergarage Goes •rij, Prima dat meer cafés een nachtvergunning kun nen krijgen, maar dat al le overige kroegen vier dagen per week een uur openingstijd moeten inleveren, is oneerlijk. Dat zeggen Rob Vereij- ken van café De Ruyter en café Bellamy en Marcel en Jolanda Lam- mers van café The Wicked, beide aan de Nieuwendijk. De nieuwe horecanota, waar de gemeente raad dinsdag over spreekt, is hen een raadsel. De gemeenteraad kan dinsdag om 19.30 uur insprekers verwachten. „Het klopt gewoon niet", zegt Vereijken, ook bestuurder van Ko ninklijke Horeca Nederland in Vlissingen. „Het strookt niet met het terrassenbeleid. De terrassen mogen tot 02.00 uur open blijven, maar de cafés mogen na 01.00 uur niemand meer binnenlaten. Dan kan je terrasgast niet eens meer naar de wc." 'Terrassen mogen tot 02.00 uur open. Als na 01.00 uur de cafédeur dicht moet, kun je niet eens naar de wc' Dat laatste openingsuur, tussen 02.00 en 03.00 uur, is voor veel ca fés het profijtelijkste van de hore- cadag, legt Jolanda Lammers uit. „Dat is het uitgaansuur voor men sen die naar een restaurant zijn ge weest, voor horecamedewerkers en voor mensen die verder gaan naar de nachtcafés. Als ik om 01.00 uur de deur dicht moet doen voor nieuwe gasten, mis ik ineens 208 uur omzet per jaar. Zonder compensatie. Als ik dat kwijt raak, raak ik alles kwijt." Een bericht daar over op haar Wicked-Facebookpagina werd liefst 9000 keer gelezen en ruim honderd maal gedeeld. Rob Vereij ken kan mogelijk 624 uur omzet schrappen met zijn twee zaken, re kent hij voor. „De gemeente spreekt van verruiming van de openingstijden, het is een beper king voor de zaken die zich de ei sen voor nachtopenstelling niet kunnen veroorloven. Cameratoe zicht, deurbewaking, geluidsslui- zen... Hoe moet een eenmanszaak dat doen. Als je verruiming wenst, laat dan alles vrij. Ik heb een zaak in Utrecht, daar is de sluitingstijd vrij. Dat geeft spreiding van men sen die naar huis gaan." Van overlast door uitgaanspu bliek is nu geen sprake, benadruk ken Vereijken en Lammers. „Vlis singen had altijd een redelijk be leid, het had een voorbeeldfunc tie. Dat zie je nu Middelburg volgt. Dat is niet voor niets. In Goes moet alles om 02.00 uur dicht en daar kan de ME steeds zo wat aantreden." Wat ook steekt is dat de nachtvergunningen, die nu nog beperkt worden uitgegeven te gen hoge leges en die de waarde van de horecazaak mee bepalen, worden vrijgegeven als de proef slaagt. Recent is zo'n pandgebon- den vergunning nog overgeno men voor 23.000 euro, vertelt Vere ijken. „Die is dan ineens waarde loos." Er kwamen drie inspraak reacties op de nota. Vereijken hoopt dat er dinsdag bij de raad meer horecamensen zijn. OOST-SOUBUR. „Steeds meer men sen van onze eerste generatie Mo lukkers vallen weg. Daarmee ver liezen we ook trouwe donateurs. Die hebben we wel nodig om ons werk voor de Molukse politie ke gevangenen in Indonesië te blijven doen." Dat zegt Ernst Kaya van de nieuwe PAK Werkgroep Zeeland. Er zijn al lang vrijwilligers in Zee land actief voor de organisatie voor Molukse burgerrechten PAK. Nu zijn ze verenigd om met nieuwe activiteiten steun te wer ven voor Molukse gevangenen die zich uitspreken voor de Mo lukse Republiek. De eerste is maandag bij Mae Uku in Oost-Souburg: dan wordt her dacht dat 65 jaar geleden de eer ste Molukkers aankwamen in Ne derland. Er is een expositie, er wordt verteld over die tijd en over het werk van PAK. Daarna wordt gezamenlijk gekeken naar de televisieuitzending op NPO2 over 65 jaar Molukkers in Neder land en Kamp Lunetten in Vught (20.55 uur). „We maken ook be kend welke andere activiteiten er dit jaar aankomen", zegt Kaya. „Alles mondt uit in een groot fes tival dat we in oktober houden in Middelburg." De gedenkbijeenkomst begint om 19.00 uur. GOES. Parkeergarage Centrum in Goes biedt zondag 3 april geen on derdak aan auto's, maar aan een modeshow. Modellenbureau Dyon Caractère houdt die dag sa men met meer dan twintig Goese modezaken een fashionshow op de derde etage, met zit- en staan plaatsen voor publiek. Dat kan bo vendien gratis het haar laten sty- len door het team van Cosmo kap pers of beautyadvies krijgen van schoonheidssalon Elements. Het evenement op de bijzondere loca tie is onderdeel van de Vriendin- nendagen, die van vrijdag 1 tot en met (koop)zondag 3 april plaats vinden in de binnenstad. Er zijn modeshows, workshops, films, ca baret en muziek. Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd Succes in huis un.i.fk Eifl 2e paasdag GEOPEND Diverse kookdemo's Mooie jubileumkeukens 2e paasdag GEOPEND WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... ZATERDAG 19 MAART 2016 Protest tegen horecabeleid De horecamensen van de Nieuwendijk in Vlissingen vorig jaar verzameld. Veel ondernemers hebben bezwaren tegen de nieuwe horecanota, waarover de ge- meenraad dinsdag spreekt, foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan door Claudia Sondervan M2makelaars.nl Gezinswoningen Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle >2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland Van 10.00 tot 16.00 uur Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 KEUKENSTUDIO www.ssk-keukenstudio.nl KEUKENSTUDIO Van 10.00 tot 16.00 uur Diverse kookdemo's Mooie jubileum- keukens Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen www.ssk-keukenstudio.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41