Burgemeester van een blanco blad Zeeuwse Tegenlicht over Halte Istanbul Bestuur ondernemingsraad legt functie neer ZEELAND 5 Directie Taxi Centrale Renesse zou stelselmatig weigeren OR te raadplegen over voorgenomen besluiten. De PZC online Twitter Tofi Annan @TofikDibi Marokkaanse isla mitische Nederlan ders die democrati sche middelen inzet ten om hun stem te laten horen top punt v integratie #Wilders Online Top-5 Video Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie «I facebook.com/depzc @pzcredactie MIDDELBURG. De ondernemings raad van het busbedrijf binnen de TCR Groep heeft zware kritiek op het beleid van de centrale directie in Middelburg. De OR ervaart vol gens ambtelijk secretaris Ton Croné een gemis aan vertrouwen, afspraken worden niet nageko men en de communicatie naar de werkvloer omschrijft hij als 'aller belabberdst'. Herhaaldelijke pogingen de me dezeggenschap binnen het lande lijk opererende bedrijf te verbete ren hebben niks uitgehaald. Het dagelijks OR-bestuur wil op deze manier geen zaken meer doen met de directie en heeft gisteren laten weten met onmiddellijke in gang terug te treden. „De onder nemingsraad op zich blijft op de ze manier wel functioneren", ver klaart Croné het 'drukmiddel' dat is gekozen in overleg met de vak bonden. „Alleen kan de directie nu even niet meer makkelijk aan kloppen bij de voorzitter of de se cretaris om iets door te spreken, maar zal steeds de voltallige OR bij elkaar moeten worden geroe pen." In een nieuwsbrief aan alle medewerkers van het busbedrijf, wordt uit de doeken gedaan waar de schoen wringt. „Het gebrek aan vertrouwen blijkt onder meer uit de terughoudendheid van de directie om informatie te delen met de ondernemingsraad en de weigering om voorgenomen be sluiten voor te leggen." Croné: „Wat voor zin heeft het de OR goedkeuring te vragen voor het nieuwe werkrooster, terwijl er al volgens dat rooster moet worden 'Wij herkennen ons niet in deze situatie. Dit komt als een donderslag bij heldere hemel' gereden? Dit besluit komt niet uit de lucht vallen. Het speelt al tij den." Deze werkwijze was de afge lopen jaren voor vier secretaris sen van de OR aanleiding om hun functie neer te leggen, aldus Croné. De directie is zich van geen kwaad bewust, reageert Peter Mar kusse. „Wij herkennen ons abso luut niet in deze situatie. Dit be sluit komt als een donderslag bij heldere hemel." Het management team komt maandag bij elkaar om een oplossing te bespreken. De Taxi Centrale Renesse rijdt voor openbaarvervoersbedrijven busdiensten op tien locaties ver spreid over het land, waaronder op Schouwen-Duiveland, in Mid delburg en Goes (regiotaxi). Daar naast is het bedrijf toonaange vend met taxi's en groepsvervoer in Zeeland. streek. Toch ziet Van den Tillaar over eenkomsten met zijn huidige Zuid-Limburgse werkterrein. „Een ste vig toeristisch profiel, focus op de ver sterking van de economie en bedrijvig heid en een Euregionale context." Wat maakt Vlissingen aantrekkelijk voor een ambitieus bestuurder van 49 jaar? De gemeente begint net aan een reorganisatie op het stadhuis en heeft tot 2020 geen beleidsvrijheid, tot 2030 geen financiële armslag en kent een po litiek instabiel verleden waarbij hard op de man is gespeeld. „Ik heb me ver diept in de financiële problematiek. Je moet reëel zijn. Er zullen lastige en ze ker pijnlijke keuzes komen. In mijn r8 jaar op de bestuurdersstoel heb ik zwa re bestuurskwesties voorbij zien ko men. In Gulpen-Wittem hebben we een behoorlijke kwestie gehad rond in tegriteit, met harde discussies. Zeker in het licht van artikel 12 is het verbin den van raad, college en ambtenaren van elementair belang voor een soepel politiek proces. Daar heeft Vlissingen een begin mee gemaakt." Anders dan zijn waarnemend voor ganger Letty Demmers, die een afkeer heeft van anonieme reaguurders, is @BasvdTillaar 'voorzichtig positief op Twitter actief. „Ik wacht af hoe het gaat." Met ingang van het nieuwe schooljaar wil Van den Tillaar met echtgenote Annelies Nunnink en zoon Corné (9) in Vlissingen wonen. „Hij hoorde net als iedereen donderdaga vond van de verhuizing. Dat was even moeilijk. Om school en vriendjes." De titel van de uitzending is: Halte Istanbul. Veel vluchtelin gen trekken naar de Turkse stad. Is Istanbul de beloofde stad of de laatste halte op weg naar Europa? En gaat de 'Turkije-deal' over vluchtelingenquota of over men sen? Worden mensenrechten ge schonden? Wat betekenen deze ontwikkelingen voor Zeeland? Te- genliicht is te zien op NPO2 en begint om 21.05 uur. Sprekers op de Zeeuwse Tegen licht Meet Up zijn René Verhulst, burgemeester van Goes, en Fifi Visser, documentairemaakster en vrijwilligster bij Vluchtelingen werk in het asielzoekerscentrum in Middelburg. De Tegenlicht Meet Up Zee land van ZB, UCR en Switch is in het oude Stadhuis van Goes. De inloop is vanaf 19.00 uur en de avond eindigt om 21.00 uur. Ieder een wordt uitgenodigd over dit onderwerp mee te praten. De toe gang is gratis. Voor actuele infor matie over deze avond kijk op www.dezb.nl of op www.face- book.com/tegenlichtzeeland lissingen is een on beschreven blad voor Bas van den Tillaar, de beoogde burgemeester van Vlissin gen. Zijn Zeeuwse connec ties zijn beperkt tot een Ril- 9 landse moeder en een oma v uit Sluis. „Scheepsbouw is ook nieuw voor me. Ik ken de evenementen niet. Ik zal de stad met groot plezier le- H ren kennen", kondigde Van den Tillaar gistermiddag aan B bij zijn presentatie op het ver- IJ de Ti geen jVll ten, „maar een financiële ach- - was economie, en B wethouder financiën in i^Bܧ Geldrop en die buurgemeente van W hoven erva- B ring met begrotelijke grondexploitaties en stads- problematiek. Daar is de af- gelopen negen het ÉVtflVs^ 1^^^E autochtone Gulpen-Wit- tem (15.000 inwoners 10 kernen) geen sprake van ge- - weest - afgezien van de Bas van den Tillaar, de beoogde burgemeester van Vlissingen. foto Ruben Oreel drugsperikelen in de grens- ZATERDAG 19 MAART 2016 De PZC kwam op Facebook een bijzondere video tegen. Terwijl Dannie Dorst gisterochtend op de dijk zat te vissen, kwam er plotseling een bruinvis voorbij zwemmen. Daar bleef het niet bij: hij kwam zo dicht aan de ka de dat Dannie hem even kon aaien! De video is te bekijken op de facebookpagina van de PZC. Gisteren was de strafzaak te gen Geert Wilders over zijn om streden 'minder minder'-uit- spraken. De rechtszaak werd door landelijke media en - blijk baar - ook (oud)-politici op de voet gevolgd. 1. 'Miljoenenboete voor provin cie Zeeland is terecht' 2. Verzoek tot ontruiming hotel Oostkapelle twee weken uitge steld 3. Belastingdienst vangt 12.000 euro bij verkeerscontroles op Walcheren 4. Recherchebureau Zuid-Neder land doet speurwerk: net als in de film 5. Medezeggenschap bij TCR is een wassen neus Kinderen van basisschool de Zonnewijzer mochten gisteren pannenkoeken komen bakken bij restaurant d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. Ze bakten ieder twee pannenkoeken: een voor henzelf, en een voor opa of oma. Het bakken gebeurde in het kader van nationale pannen koekendag. Op deze dag bak ken kinderen pannenkoeken voor een oudere om die extra in het zonnetje te zetten. Kijk op pzc.nl/video. 'Medezeggenschap bij TCR is wassen neus' door Marcel Modde Peter Markusse directeur TCR door Claudia Sondervan door Maurits Sep GOES. Het VPRO-programma Te genlicht besteedt zondagavond aandacht aan de vluchtelingen stroom en de deal van de Europe se Unie met Turkije. De Tegenlicht Meet Up Zeeland praat dinsdag avond in Goes verder over dit on derwerp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37