'Ik ben ook nog steeds 20% NIEUWS 11 OM wil 150 uur werkstraf voor lekkende WD'ers uit Maarssen Sanders gaat tegen Clinton tot het gaatje Poetin op Krim voor viering annexatie Jonge boetelingen De WD'ers Kathalijne de Kruif en Piet Ploeg uit Maarssen moe ten worden veroordeeld tot 150 uur werkstraf wegens het opzet telijk lekken van vertrouwelijke informatie over een burgemees tersbenoeming in de gemeente Stichtse Vecht. Dat heeft de offi cier van justitie in Arnhem gis termiddag geëist. Ex-fractievoor- zitter De Kruif (44) lekte de na men van kandidaten en de vra gen die de vertrouwenscommis- Nu stoppen zou 'belachelijk on democratisch' zijn. Met die woor den gaf de Democratische presi dentskandidaat Bernie Sanders aan door te zullen vechten tegen zijn partijrivale Hillary Clinton om de kandidaat van de Demo cratische partij te mogen wor den. In de staat Missouri werd donderdag pas duidelijk dat Clin ton met nog geen tweeduizend stemmen verschil had gewon nen. Dinsdag gaan Arizona, Ida ho en Utah naar de stembussen. Later volgen grote staten als Cali- fornië en New York waar veel ge delegeerden te winnen zijn en waar Sanders het ook goed denkt te gaan doen. „Ik heb een kans in Californië en ik denk dat we er groots kunnen winnen." De meeste progressieve staten liggen aan de westkust en moe ten nog stemmen. Sanders denkt met zijn 'linkse' programma daar veel steun te vinden. sie ging stellen aan partijgenoot en ex-wethouder Piet Ploeg (57). Die stelde alles beschikbaar aan WD-kandidaat Rob Bats. Bats werd uiteindelijk niet de nieuwe burgemeester. Dit blijkt volgens het OM uit telefoongesprekken die werden afgeluisterd omdat De Kruif werd verdacht van het witwassen van wietgeld. Hij werd hiervoor vorige week al ver oordeeld tot een halfjaar cel (vijf maanden voorwaardelijk). Vladimir Poetin heeft gisteren de tweede verjaardag van de an nexatie door Rusland van de Krim gevierd. De Russische pre sident bezocht het schiereiland dat twee jaar geleden van Oekraï ne werd losgeweekt. Het staats hoofd liet zich bijpraten over de vorderingen bij de bouw van de miljarden kostende brug over de Straat van Kertsj tussen het schiereiland en het Russische vasteland. Poetin beloofde dat het energieprobleem op de Krim uiterlijk in 2018 is opgelost. Nu nog is het gebied voor zijn stroom, gas en water afhankelijk van Oekraïne. Afgelopen jaar lag de stroomvoorziening er weken lang uit omdat opstandige Krim Tataren een stroomleiding had den vernield. Een in allerijl door Rusland gelegde zeekabel moest uitkomst bieden. Veel landen hebben de annexatie van de Krim door Rusland niet erkend. De Utrechtse jongeren werker Jan Verduijn (33) - positief protes tants - vergelijkt het geloof met een relatie. „Het is niet altijd top, nooit constant feest, maar vaak goed en steeds in ontwikkeling. En ja: er zijn ups en downs." Anders dan sommige geloofs genoten kan hij het tv-spektakel The Passion wel waarderen: „Ik blijf niet hangen in kritiek op de vorm, het gaat mij om de actuali teit en de boodschap." Ook houdt hij van concerten, een biertje in de kroeg en gezel ligheid met vrienden. Verduijn - in dienst van Youth for Christ - noemt het beeld van vreugdeloos heid en saaiheid dat met het ge loof wordt geassocieerd achter haald. Ander vooroordeel waar hij te genop moet boksen: zijn omge ving denkt vaak dat hij geen vra gen heeft. Verduijn: „Het idee dat gelovigen nooit twijfel zouden kennen, verbaast mij elke keer op nieuw. Net als ieder ander ben ik zoekende in het leven. Nog steeds, hoewel ik als twintiger een rationele keuze heb gemaakt voor God. Het is ook gezond om dingen ter discussie te stellen. Ze ker als ik kijk naar de wereld en de nare dingen zie, komen de vra gen. „Maar ik vind rust in de ge dachte dat God bij mij is. En ook in de viering van Pasen. Dat mo ment vind ik nog belangrijker dan Kerstmis omdat het draait om hoop, leven en liefde. Het mooie is dat het lijden niet het laatste woord heeft." Verduijn groeide op in Rijns burg in een christelijk gezin. „Thuis waren we niet heel erg streng, maar we gingen wel elke zondag naar de kerk. Ook werd er gebeden voor het eten en ik ging naar een protestantse basis school. Als jongvolwassene - zo rond mijn 16e - begon mijn zoek tocht of het geloof wel echt iets voor mij was. Ik heb tijdens dat proces ontzettend veel gelezen en discussies gevoerd met gelovi gen en niet-gelovigen. Dat waren mooie gesprekken. „En nog steeds voer ik die. Lo gisch: Nederland is een postchris telijk land waarin gelovigen in de minderheid zijn. Ik ervaar dat dan ook niet als lastig en ik vind het ook niet erg om af en toe on der vuur te worden genomen. Zo lang we maar op een respectvol le, open manier met elkaar om gaan. Ik zal anderen bijvoorbeeld nooit mijn overtuiging opleg gen." Dat doet hij ook niet bij zijn kersverse, niet-religieuze echtge note, met wie hij vorig jaar trouwde. Dat zij nog zoekende is, was voor hem geen issue. „Je hebt niet in de hand voor wie je valt, je wordt gewoon ver liefd. En dan ga ik haar niet pus hen of bekeren, maar het is in het begin veel praten en samen zoeken naar een praktische invul ling. Zo zijn we in de Domkerk in Utrecht getrouwd waar we het burgerlijk en het kerkelijk huwe lijk hebben samengevoegd. Voor ons was dat een mooi symbool, een teken van balans en even wicht." Agent pakt 'nepcollega' op De politie heeft donderdagavond in Doesburg een 39-jarige man uit die plaats opgepakt omdat hij zich uitgaf als politieagent. De Doesburger viel door de mand omdat hij toevallig een echte agent aanhield die op weg was naar huis. De nepagent dwong de bestuurder van een auto te stoppen door lichtsignalen te ge ven en vroeg hem daarna naar zijn papieren. De echte agent liet in antwoord daarop zijn politiele- gitimatie zien. De man werd met een aangehouden. ZATERDAG 19 MAART 2016 Jong, en graag in de kerk STICHTSE VECHT FLACSTAFF KERTSJ Jan Verduijn: „Zeker als ik kijk naar de wereld en de nare dingen zie, komen de vragen." foto's Shody Careman SEVILLA. Kinderen spelen na afloop van een processie op hun school in Sevilla. Zij dragen de kappen van de boetelingen, die ook morgen tij dens de grote processies op Palmzondag worden gedragen. De hoofd deksels verwijzen naar de gestraften van de inquisitie die zulke kappen moesten dragen, foto Marcelo del Pozo/Reuters DOESBURG Artsen houden zich slecht aan de richtlijn voor het voorschrijven van antidepressiva aan jongeren. Volgens Groningse onderzoekers krijgt minder dan 20 procent het juiste middel voorgeschreven. Ook is de voorgeschreven startdosering vaak te hoog. Zo kreeg meer dan de helft van de onderzochte tieners de dosis van een volwassene voorgeschreven. Ongeveer 10.000 jongeren tot 18 jaar gebruiken antidepressiva.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11