Vertrouwen Kustvogels krijgen bij Oesterput broedeiland Miranda is aan de slag bij Spar in Burgh Sloeweg Claus Er is in het alledaagse le ven veel waar we haast blindelings op vertrou wen. We vertrouwen er bijvoorbeeld op dat, als we gaan zitten, we niet door de stoel zak ken, of dat ons huis niet zomaar instort of omvalt, dat er water uit de kraan komt en dat het ook nog eens drinkbaar is; dat de fiets waar we op rijden niet opeens zijn wielen verliest; dat de bakker eetbaar en goed brood bakt, geen bakstenen en dat de tandarts zijn uiterste best doet er nog iets van te maken. We rekenen erop dat de tijd doorgaat en dat wij nog even kunnen doorgaan; dat ons hart klopt, dat de zon opkomt en even zogoed weer ondergaat en dat we, als we vanavond gaan slapen, mor gen weer wakker worden en niet andersom. We gaan ervan uit dat onze piloot geen zelfmoordenaar is, of brokkenpiloot en dat de zee kapitein geen dronkaard of anders om; dat iedereen zich aan de ver keersregels houdt, al is een ge zond wantrouwen zeker wel op zijn plaats: er is allicht wel ergens een fietser zonder licht. We ver trouwen erop dat het niet opeens zo hard gaat waaien dat alle pan nen van de daken vliegen en de bomen omvallen met wortel en al en dat de golven van de zee zo hoog worden dat ze gemakkelijk over de dijken slaan. We weten echter stilletjes ook dat niets van zelfsprekend is en zelfs dat niet. Maar we verwachten niet dat het de komende weken opeens over dag en 's nachts zo hard gaat vrie zen dat de ijsmeesters niet weten waar ze het moeten zoeken en wij ook niet. We rekenen er zo zachtjesaan op dat het lente wordt en warmer en dat de bomen weer frisgroene bladeren krijgen en dat de vogels weer komen met hun vertrouwde geluiden. Vandaag zongen ze al een noot of zes: Tiedeloe, tiedelie. Ze hebben vast en zeker les. brieven Een keurig overzicht (krant 2 maart) van de voortgang van de verdubbeling van de Sloeweg. In de praktijk is te zien dat het pro ject vol op stoom is. Een onder zoeksbureau bekijkt namens de provincie de kruising 'Sloeweg/ tunnelweg' om te komen tot een haalbare oplossing. Mijn advies: besteed hier geen tijd en geld aan. Geen rotonde maar een volwaar dig 4-baans ongelijkvloers knoop punt is de enig juiste oplossing in de route A58 - België. Hierin lig gen al prachtige bouwwerken, die recht doen aan provincie, gemeen tes, bedrijven, toeristen en woon-, werkverkeer, zoals vierbaansver bindingen (inclusief de toekomsti ge Tractaatweg), twee tunnels en meerdere viaducten. Een rotonde kan nu financieel gunstiger zijn maar is toekomstgericht een histo risch dure fout. Ontwerp en maak het de eerste keer goed! Jeroen Schmale schildert (krant 5 maart) een uitmuntend portret van Claus, zoals hij was. Zo heb ik Claus ook ervaren bij een bezoek aan Middelburg (officiële opening van 'verkrotte' woningen in de Heerenstraat). De 'genodigden' lie pen met veel aandacht voor elkaar door de straat. Claus vroeg: me neer, mag ik u wat vragen? Hij wil de weten waar de vorige bewo ners waren gebleven. Alsof hij mijn gedachten had gelezen! Hij had goed door dat er voor hen geen plaats was. Zijn antwoord was: wat heeft deze restauratie dan voor nut gehad? Tot mijn gro te ongenoegen bemoeide een lid van B en W zich met ons gesprek en die kon mij wel... Ik ben ervan overtuigd dat als zijn gezondheid het had toegelaten Claus nog veel meer had betekend voor het ko ningshuis en de democratie. I i M r jBj BURGH-HAAMSTEDE. Miranda de Wilde (foto) is maandag al begonnen met haar nieu we baan bij de Spar in Burgh- Haamstede. „En ze heeft er ook al overuren op zitten. Het gaat supergoed", zegt be drijfsleider Marjolijn Theijs- sen. Miranda is alle drukte rond haar persoon even 'spuugzat' en wil verder ge woon in de luwte haar werk doen, laat ze weten. De 37-ja rige Burghse kwam in het nieuws, toen bekend werd dat de AH-supermarkt in haar woonplaats haar te dik vond voor een baan achter de kassa. Theijsen bood haar direct een alternatief. Kustvogels in Zeeland hebben het moeilijk. Ze vinden steeds minder plekken om te broeden. Dat komt onder meer door toege nomen recrea tie en de op komst van de vos. Met de aanleg van een kunstmatig broedeiland hopen de initiatiefnemers - Het Zeeuwse Landschap en de Stichting Kustbroedvogelsfonds - de vogels een plekje te geven waar ze ongestoord eieren kunnen leg gen. Het eiland meet straks 10 bij 12 meter en bestaat uit aan elkaar ge koppelde losse kunststof elemen ten. Rondom het eiland komen planken om grind en schelpen vast te houden. Gaas moet voorko men dat de jongen in het water vallen. Het voordeel van de con structie is dat ze op termijn uit el kaar gehaald kan worden als het ei land geen succes is. Het kan dan op een andere plek worden opge bouwd. De Oesterput is in beheer bij het Zeeuws Landschap. Die gaat het eiland dan ook beheren. VRIJDAG 18 MAART 2016 ZEELAND 9 U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen J. L. van Gastel Hoofdstraat 14, Kruiningen Jaap Griep Koepel 1, Middelburg WISSENKERKE. Aan de noordkant van Noord-Beveland tussen Wissen- kerke en Colijnsplaat komt een kunstmatig broedeiland voor visdie- ven. De aanleg wordt de komende dagen uitgevoerd, zodat het eiland in de inlaag Oesterput voor het broedseizoen klaar is. Visdief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41