i 65% TO©S Vlissingen kiest voor Bas van den Tillaar Bl0f eert Götte met concert in Vlissingen Grapjasserij 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Wilders is onschuldig. Uw Mening M ONEENS paul kusters Brandweer vindt hennep Fietsvoetveer uit de vaart Expres tegen auto aan PvZ stelde vraag centrale column Maan Leo Het schijnt dat mijn ge voel voor humor nogal, ehm, afwijkend is. Ik geloof niet dat ik ooit om een mop gelachen heb. Er is voor mij geen grotere kwelling dan het bijwonen van een cabaret programma. Een flauwe curve van de mondhoeken is het enige dat een op de lach mikkende show ooit bij mij teweegbracht. Maar dat wil beslist niet zeggen dat ik nergens om kan lachen. Ik vind vooral het micro-absurdis- me van het dagelijks leven erg Athlete's Foot is namelijk de gebruikelijke term voor een bepaald soort voetschimmel amusant. De ongerijmdheden van alledag. Om u een inkijkje te bie den in mijn gevoel voor humor heb ik alle dwaasheden die mij de ze week een gulle lach wisten te ontlokken, op een rij gezet: - In de trein kondigt de jongen van de railcatering zichzelf op de intercom aan met de tekst: 'Ik kom zo meteen langs met diverse snaperingen'. - Het radioprogramma Vroege Vo gels: betere komedie is zelden ge maakt op Nederlandse bodem. Uitgebreide reportages over het paargedrag van inheemse padden. Nette dames die met amper verho len opwinding de geboorte van een nieuwe koolmees inbellen op de Fenolijn. Een wedstrijd waar bij bejaarde deelnemers het ge luid van een dier moeten raden. Koefnoen, eat your heart out! - In Middelburg zit de winkel The Athlete's Foot, waar men allerhan de sportschoenen aan de man brengt. Misschien had men echter eerst even de naam van de winkel moeten laten checken door ie mand die de Engelse taal machtig is. Athlete's Foot is namelijk de ge bruikelijke term voor een bepaald soort voetschimmel. Ik raad u ten zeerste af om deze term online op te zoeken, de plaatjes zijn buiten gewoon onsmakelijk. Met als extra pijnlijk detail: deze schim mel is uiterst besmettelijk en kan onder andere overgebracht wor den door, u raadt het al, het pas sen van schoenen... - En als laatste, gehoord op het journaal: 'De website van de Belas tingdienst is overbelast'. Het gaat goed met de BV Zeeland. 159 reacties toosenhenk.nl O VAN&AA6 PANNENKOEKENt>A<3 Bij een brand gisteren rond 17.50 uur aan de Lan- geweg in Sint-Annaland is een kleine hennepkwekerij ontdekt. De bewoner zei in de eerste instantie dat hij de brand zelf wel kon blus sen. Maar aangezien het huis tegenover de brand weerkazerne staat, besloot de brandweer toch even te gaan kijken. Toen de brand weer binnenkwam troffen ze de hennepkwekerij met negentig planten aan. De bewoner is aangehouden. Er voeren gisteren even he lemaal geen veerboten meer tussen Vlissingen en Breskens. De enig overge bleven fastferry kampte tussen 11.30 en 14.30 uur met een storing aan boord. Er werden bussen ingezet. Een 46-jarige Vlissinger is gisterochtend aangehou den, nadat hij in de Verho len Vliet in Vlissingen op zettelijk met zijn vrachtwa gen tegen een geparkeerde auto was aangereden. De verdachte en de eigenaar van de auto hadden al een tijdje ruzie met elkaar. De politie heeft de verdachte aangehouden. In het bericht over de be waking van de kerncentra le in Borssele staat ten on rechte dat de PW-fractie hier vragen over had ge steld aan Gedeputeerde Sta ten. De vragen waren ech ter gesteld door de Partij voor Zeeland naar aanlei ding van de inzet van mili tairen bij de bewaking van Belgische kerncentrales. Mensen In Gulpen-Wittem werd hij in 2007 benoemd. „Van den Tillaar is een verbindend leider, ook als hij in een stresssituatie wordt ge plaatst", las vicevoorzitter van de vertrouwenscommissie Ger Blom voor uit het commissiever slag. Gulpen-Wittem is welis waar een kleine gemeente, „maar de Limburgse bestuurscul tuur laat zich ook niet als gemak kelijk kenmerken", zei Blom. De vertrouwenscommissie looft Van den Tillaar als een 'zeer goed voorbereide kandidaat die in staat is gebleken zich te verplaat sen in de Vlissingse bestuurscul tuur'. De in Helmond geboren Van den Tillaar - hij zou een Zeeuw se moeder hebben - is de win nende kandidaat van de vier die commissaris van de koning Han Polman selecteerde uit de 25 solli citanten. Na een kennismaking heeft de vertrouwenscommissie uit de raad en het college twee kandida ten, onder wie Van den Tillaar, onderworpen aan 'casussen', be- stuurskwesties waarop de kandi daten moesten reageren. Beide kandidaten moesten ook een ge schiktheidstest ondergaan door een 'gerenommeerd bureau'. Na een 'indringende discus sie' in de vertrouwenscommissie en een geheime stemming bleek vrijdag 11 maart de keuze una- 'Een kandidaat die zich kan verplaatsen in de Vlissingse bestuurscultuur* niem voor Van den Tillaar. In de gemeente Geldrop-Mierlo was hij wethouder financiën, welzijn en zorg. Voor hij de politiek in ging was Van den Tillaar docent eco nomie en coördinator maatschap pelijke vakken bij het Bisschop pelijk college Weert-Cranendon- ck. Hij is tevens bestuurder van het Zuid-Limburgse departe ment van De Maatschappij, een landelijk netwerk van 3000 men sen uit overheid, bedrijfsleven en kennisinstellingen. Gisteren was het precies vijftien jaar geleden dat Götte om het le ven kwam. Naar aanleiding daar van heeft de Zeeuwse band het bijzondere concert bekendge maakt. Er is gekozen voor het Arse naaltheater, omdat zij daar vaak met Götte hebben opgetreden. „We zullen dan alleen nummers spelen die we met Chris ge speeld hebben, dus tot en met Watermakers uit 2000. Het wordt een bijzondere avond", laat Blof weten. De voorverkoop voor het op treden begint morgenochtend om tien uur. De opbrengst komt volledig ten goede aan het Umo- ja Fonds, het klimaat- en ontwik kelingsfonds dat Blof tien jaar ge leden in het leven riep naar aan leiding van het gelijknamige al bum. Chris Götte kwam in 1997 bij Blof, waar hij Henk Tjoonk op volgde als drummer. In 1998 brak de band ook landelijk door dankzij de single Liefs uit Londen. Op 17 maart 200L verongeluk te Götte, 38 jaar oud, met zijn nieuwe motor nabij Nieuw- en Sint Joosland. Vijf dagen later was er een drukbezochte herden kingsdienst in de Zeelandhallen in Goes. Blof besloot na zijn overlijden door te gaan, met Norman Bo- nink als nieuwe drummer. Het album Blauwe ruis, dat in 2002 verscheen, stond voor een be langrijk deel in het teken van de dood van Götte. HENKÜ t>E BUURT HEEFT JOU VOOR fc>E 2E KEER Ü1TSEROEPEN TOT PANNENKOEK VAN HET JAAR/ SINT-ANNALAND VLISSINGEN VLISSINGEN BORSSELE SINT MAARTENSDIJK Independer-prijs voor Marion Vogelaar Advies Marion Vogelaar Financieel Advies uit Sint-Maartens dijk heeft gisteren de Inde- pender Hypotheekprijs 2016 in de regio Zeeland gewonnen. Het hypotheek advies van het kantoor heeft volgens Independer de beste prijskwaliteitver- houding in de provincie. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De Vlissingse gemeenteraad beveelt een CDA-man aan als nieuwe burge meester: de 49-jarige Bas van den Tillaar. Van den Tillaar is nu nog burgemeester van het Zuid-Lim burgse Gulpen-Wittem. Hij pre senteert zich vanmiddag in Vlissin gen in het stadhuis. Uit rapport vertrouwenscommissie Volgens de gemeenteraad is Van den Tillaar de verbindende leider waar Vlissingen naar op zoek was. VLISSINGEN. Blof eert drummer Chris Götte met een speciaal con cert op donderdag 12 mei in het Arsenaaltheater in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2