'Minder fietsen gestolen door beter slot' Proces Marokkanenuitspraak PW-leider wilde de top van het kabinet betrekken bij zijn proces. De rechtbank wees het verzoek af Genieten aan het Gardameer Vlissingen wil verder met Van den Tillaar Gratis cabaret voor V&D'ers van filiaal Goes hoe blijft het gezellig? In Binnen&Buiten Leven in een woongroep: DEN HAAG. PW-leider Geert Wil- ders wilde premier Mark Rutte en vicepremier Lodewijk Asscher in het getuigenbankje dwingen. Dit blijkt uit de conceptpleitnota van Wilders' advocaat Geert-Jan Knoops, die in handen is van deze krant. Vandaag begint het proces tegen Wilders over uitspraken die hij deed na de gemeenteraadsver kiezingen van 2014. Eerder beklaagde Wilders zich dat hij maar weinig getuigen mag horen in het proces rond zijn min- der-Marokkanenuitspraak. Naast Rutte en Asscher wilde hij ook de (voormalige) ministers Opstelten, Plasterk, Eurocommissaris Frans Timmermans en coördinator terro rismebestrijding Dick Schoof la ten horen. Ook die verzoeken wees de rechtbank af. Waarom Wilders juist hen wil de verhoren, verduidelijkt de nota niet. Wel spraken deze politici zich heel fel uit tegen de Marokka nen-uitspraak. Wilders zou hen er bovendien op kunnen aanspre ken dat andere politici die kritiek uitten op Marokkanen, zoals PvdA' ers Diederik Samsom en Hans Spekman niet werden vervolgd. „Dan is er geen premier die er schande van spreekt", zei Wilders. Uit de notities blijkt verder dat Wilders in het proces wil beplei ten dat zijn uitspraken in een 'con text' zijn gedaan, dat hij eigenlijk hetzelfde zei als hij had gedaan in het parlement en dat zijn uitspra ken op 'feiten' zouden berusten. Opvallend genoeg blijkt dat twee deskundigen - een criminoloog en een deskundige radicalisering - zich terugtrekken, omdat ze bang zijn 'geframed' te worden. „In die zin dat hij als deskundige wordt geplaatst in 'het kamp Wilders", schrijft Knoops. Een andere reden was dat de getuige 'vreest voor de veiligheid van zijn familie'. Kras.nl/52881 of bel 0900-96977ocPg Amber Walschaerts uit Middelburg is het liefst buiten op haar longboard met haar hond Tobi. Stilzitten in de klas kan ze niet goed, want ze heeft adhd. Daarom gaat ze na de vakantie naar de nieuwe middelbare vrije school in Vlissingen. VLISSINGEN. Een 'verbindend leider, ook in stresssituaties' die zich kan verplaatsen in de Vlissingse bestuurscultuur: zo oordeelt de Vlissingse vertrou wenscommissie over Bas van den Tillaar (49). Hij kreeg giste ren de unanieme aanbeveling van de gemeenteraad Vlissin gen als nieuwe burgemeester. Van den Tillaar (CDA) is nu nog burgemeester in het zuid-Limburgse Gulpen-Wit- tem (circa 15.000 inwoners), een ambt dat hij bijna negen jaar vervult. Daarvoor was hij eenzelfde periode wethouder fi nanciën en zorg in Geldrop- Mierlo en daarvoor docent eco nomie in Weert. Het is nog niet bekend wanneer hij in Vlis singen - als het ministerie Bin nenlandse Zaken de aanbeve ling overneemt - kan aantre den. GOES. Ontslagen medewerkers van de V&D in Goes mogen gratis naar de cabaretvoorstel ling van Leon van der Zanden in Amsterdam. De cabaretier maakt voor al le V&D'ers deze maand een tournee door Nederland. Van wege de grote belangstelling voor de eerste voorstelling in Eindhoven stelt nu ook theater DeLaMar in Amsterdam haar deuren open voor de oudge dienden van het warenhuis. De ze show is op 22 maart. Het initiatief voor de tour nee komt van Miranda Leen- ders uit Gemert. Zij werd na 23 jaar trouwe dienst samen met duizenden collega's plotseling op straat gezet. V&D ging eind december failliet en een door start mislukte. De Goese oud-V&D'ers kun nen hun kaarten reserveren via www.delamar.nl/vend ZEELAND 2 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 18 maart 2016 4 Q o Bewolkt, 258e jaargang nr. 66 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 later zon Wildere wilde Rutte als getuige door Tobias den Hartog pagina 4 en 5: De strategie van Wilders Ontdek de parel van Italië, het Gardameer! Geniet van het heerlijke klimaat, de Italiaanse keuken of bezoek het romantische Verona. Verblijf in een 4-sterren hotel in Bardolino met buitenzwembad Inclusief ontbijfbuffet, wifi en parkeren 3ll| Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 2: Bas van den Tillaar voorgedragen foto Ruben Oreel ZEELAND 10 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1