~Y Burgemeester in opspraak na avondje stappen en roer door 'rokjesgate' NIEUWS 9 Fons Janssen Nanne van Nunen Menno Reemeijer Karin Swerink Johan Nijenhuis „We hebben hier sinds 2001 huis regels voor het dragen van kle ding voor de ambtenaren, omdat steeds tijdens de zomermaan den en warm weer dezelfde dis cussie gevoerd werd. Wat kan wel en wat kan niet? De OR heeft vervolgens een officieel standpunt ingenomen. Kleding mag niet aanstootgevend zijn, evenmin te onthullend en het camping- en discogehalte moet enigszins binnen de perken blij ven. Verder moet kleding schoon zijn en niet tot op de draad versleten. Daarnaast stel len we: over smaak valt niet te twisten. „Eén item is echt taboe: de korte broek. Zowel voor heren als voor dames. En dan maakt het ons niet uit of je aan de balie werkt of alleen binnenshuis be zig bent. Voor iedereen gelden wat dat betreft dezelfde regels en voorschriften." Y:> „Wij hebben geen kledingvoor schriften en dat is ook nooit no dig geweest. Iedereen weet dat hij bij een dienstverlenend be drijf werkt en gaat daarom auto matisch gepast, netjes en zakelijk gekleed. Op het hoofdkantoor - waar veel werknemers binnens huis blijven - bestaat de casualfri- day nog. Dan zien de mensen er even losser uit, hoewel ze wel net te broeken en overhemden dra gen. Bij de lokale banken doen ze daar niet aan omdat de collega's daar voortdurend contact hebben met klanten. Verder hebben wij het standpunt: waar je geen re gels nodig hebt, moet je ze ook niet onnodig gaan opstellen." „Wij hebben geen beleid op het dragen van kleding. Enkel bij uit voerende diensten letten we op met betrekking tot veiligheids voorschriften. Verder dragen chauffeurs en baliemedewerkers uniformen vanwege de herken baarheid. Voor de rest laten we mensen vrij. Het is ook lastig: je komt toch in de privésfeer van ie mand." „De vrijheid van meningsuiting is voor mij hetzelfde als de vrije ex pressie door middel van kleding. Smaken verschillen en iedereen kan volgens mij zelf aanvoelen wat je op de werkvloer draagt en wat in de disco. Ik hanteer een simpele richtlijn: als je bukt en je ziet je onderbroekje, dan is je rok eigenlijk te kort. En als er een hal ve borst uithangt, maak ik een op merking. Maar hoge laarzen ordi nair? Je kunt nauwelijks andere modelletjes kopen momenteel. Op mijn redactie vind ik niks te gek, ook niet als het te gewoon is. Kleppers van de HEMA of een broek van Zeeman? Super. Buiten de deur is iets anders. Gaan we bij een klant 3 ton ophalen en mijn collega komt op teenslippers of in een kort sportbroekje, dan vraag ik of het anders kan." „Piercings, leggings, korte rokjes, enorme hakken. Op een filmset kan eigenlijk alles en dat hoort ook bij de verworvenheden van onze liberale samenleving. Soms vind ik tattoos bij acteurs of actri ces lastig omdat ik die voor de rol moet laten wegschminken. Birgit Schuurman mocht de hare - op de binnenkant van haar armen - houden voor Rokjesdag. Waar ik wel op wijs: het gebruik van deo dorant, want wij staan vaak in he le kleine ruimtes dag en nacht op eikaars lip. Dan wil je het fris hou den. En één keer heb ik tijdens een auditie tegen een actrice ge zegd: doe dat bovenste knoopje eens dicht, je leidt me af. Ik wil niet zo'n man zijn die steeds 30 centimeter te laag kijkt. Nee, ik zeg niet wie dat was." Burgemeester Jean Paul Gebben (51) heeft eergisteren in een ver trouwelijk beraad het college van wethouders ingelicht over zijn uit de hand gelopen stapavond, zo'n twee weken geleden, met de vrien dengroep van zijn 18-jarige zoon op de Korenmarkt in Arnhem. Al eerder heeft hij de voorzit ters van de politieke fracties in de gemeenteraad, de gemeentesecre taris en de voorlichter hierover geïnformeerd. Gebben raakte in de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 februari onder invloed van alcohol, ging onderuit en kwam rond 01.30 uur op straat ten val. Een politieman heeft hem vervolgens naar een taxi gebracht, waarmee hij naar huis is gegaan. Burgemeester Gebben vindt dat hij 'een grote stommiteit' heeft begaan, waar hij 'veel spijt' van heeft. Het is geen gedrag dat een burgemeester betaamt, vindt hij zelf. Dat betreurt hij enorm. Gebben: „Ik was niet laveloos of dronken, eerder aangeschoten." Dat de drank slecht viel, komt vol gens hem omdat hij 'grieperig' was. De burgemeester heeft deze kwestie zelf in zijn politieke en be stuurlijke kringen aanhangig ge maakt, omdat hij op sociale media 'Ze heeft me drie zoenen op de wang gegeven. Dat is het' in opspraak is gekomen. Hij zou volgens die berichten in kennelij ke staat van dronkenschap een meisje hebben lastiggevallen. De aanleiding is een foto, die op de stapavond heimelijk is geno men met een mobiele telefoon, vlak na de valpartij van Gebben. Hierop is de burgemeester te zien met een 17-jarig meisje uit Ooster beek dat dicht tegen hem aan staat en een hand op zijn schou der legt. Dat beeld heeft vanaf vo rige week op internet een geruch tenstroom op gang gebracht, waar in Gebben beticht wordt van on der andere ongewenste intimitei ten. Dat heeft hem zeer geraakt, 'want er is niks gebeurd'. Op de fo to staat een meisje uit de vrien dengroep van zijn zoon. „Vlak voordat ik met de taxi vertrok, heeft ze afscheid van me geno men met drie zoenen op mijn wangen. Dat is het", aldus Geb ben. En met klem zegt hij: „Er is geen misdrijf begaan, geen straf baar feit gepleegd." Er is bij de po litie ook geen aangifte tegen hem gedaan. Het vermeende slachtof fer zegt niets te begrijpen over de ontstane commotie. „Waar gaat het allemaal over?! Er is helemaal niets gebeurd", zegt de Ooster- beekse, al jaren kind aan huis bij de familie Gebben. Burgemeester Gebben (VVD) zit nu halverwege zijn tweede ter mijn. Op 3 oktober 2007 is hij offi cieel geïnstalleerd als burgemees ter. In 2013 is hij herbenoemd. DONDERDAG 17 MAART 2016 GEMEENTE WESTERVOORT GELDERLAND RABOBANK NEDERLAND PROVINCIE OVERIJSSEL HOOFDREDACTEUR VOGUE REGISSEUR 'ROKJESDAG' door Paul Bolwerk RENKUM. Een heimelijk genomen foto van de Renkumse burgemees ter Jean Paul Gebben met een 17-jarig meisje dat dicht tegen hem aan staat, doet veel stof op waaien op sociale media. Als blijkt dat Gebben ook nog aardig wat had gedronken, heeft de burge meester heel wat uit te leggen. Jean Paul Gebben burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9