Verdachten schietpartij Brussel nog op vrije voeten LlUJdlrl/ffJZJfJ, fjJ Amsterdamse politiek in rep 8 NIEUWS Dreigende e-mail van teamleider over verbod op korte rokjes en knielaarzen leidt tot veel ophef. TJZJfJ.f. j Zijn dienstwapen is aan gort, maar hij leeft nog. Wat een geluk had de agent die met een storm ram de deur van een appartement in Brussel wilde inslaan. Op een foto die justitie gisteren vrijgaf, is te zien hoe de trekker van zijn pis tool eraf is geschoten tijdens het vuurgevecht dat dinsdagmiddag ontstond. Een van de vele, vele ko gels die onmiddellijk en dwars door de deur vanuit het huis wer den afgevuurd, ketste - pats - af op zijn wapen. In totaal raakten vier politie mensen gewond. Twee van hen liggen nog in het ziekenhuis, één is in het oor geschoten. Aan de an dere kant van de deur viel een do delijk slachtoffer. Het gaat om de 35-jarige Mohamed Belkaid, een Algerijn die illegaal in België was en alleen bekend was bij justitie vanwege een diefstal die hij in 2014 pleegde. Een sluipschutter aan politiezijde maakte gericht een einde aan zijn leven. Naast zijn dode lichaam lag een kalasjnikov, en in het huis waarin hij verbleef werd een boek over sa- lafisme gevonden, net als een zwarte vlag met de islamitische geloofsbelijdenis. Het is de vlag waaronder terreurorganisatie IS strijdt. Belkaid was niet alleen in het huis. Twee verdachten die hier met hem verbleven, zijn nog al tijd voortvluchtig, zegt justitie. Op hen wordt massaal gejaagd, net als op meer verdachten sinds de aanslagen in Parijs. Er waren talloze invallen in Frankrijk, maar ook in België, dat meer dan hon derd 'zoekopdrachten' kreeg. Meest gewild is nog altijd Salah Abdeslam, een van de terroristen die medeverantwoordelijk is voor de moordpartij in de straten van de lichtstad. Abdeslam wist niet 'Als de voortvluchtige verdachten opduiken, zullen we dat zeker merken' alleen te ontkomen, maar tot nu toe ook uit handen van justitie te blijven. En dat is op zijn zachtst gezegd zorgelijk, zegt de Belgische jihad expert Pieter Van Ostaeyen. „We komen nu op een aantal van zo'n zeven verdachten, die altijd uit handen wisten te blijven van justi tie. Als zij opduiken, dan zullen we dat zeker merken. In het huis waar de politie een inval deed, zijn elf laders voor kalasjnikovs ge vonden. Als ik me niet vergis komt dat neer op zo'n 550 kogels. Deze mensen waren van plan die te gaan gebruiken." Maar dat wist de politie niet. „Dit begon als een huiszoeking in een 'koude zone', zoals ze dat noe men. Een plek waar water en elek triciteit allang zijn afgesloten. Men verwacht daar wel iéts aan te treffen, maar zeker geen mensen." Mark Singleton van het Interna tional Centre for Counter-Terro rism in Den Haag zegt ook dat het belang om Abdeslam te vinden groot is. „Hij is een bron van infor matie, van wie zo veel mogelijk losgeweekt zal worden als hij een maal is gevonden. Tegelijkertijd kan hij opnieuw iets aan het bera men zijn." Twee andere verdachten die in de nasleep van het vuurgevecht dinsdag werden gearresteerd, zijn gisteren vrijgelaten. Een van hen kwam in het vizier van de politie toen hij in een ziekenhuis in Hal le werd binnengebracht met een gebroken been. Maar hij bleek niets met de zaak te maken te heb ben, net als de andere arrestant. Gisteren daalde het stof neer in de wijk Vorst, en kwam het gewo ne leven weer op gang. Dat ging voorzichtig: zo werden bij de na bijgelegen crèche maar enkele kin deren binnengebracht. De avond ervoor kwam het personeel hier nog vast te zitten met acht kinde ren, in een gebarricadeerde keu ken. Vrouwelijke balie medewerkers van het gemeentelijk Stadsloket in Am sterdam Nieuw- West mogen niet in korte rokjes of met knielaar zen op het werk verschijnen. Doen ze dat wel, dan volgt ont slag, zo staat in een dreigende e-mail die vrouwelijke medewer kers van het Amsterdamse Stads loket ontvingen van hun teamlei der. 'Vanaf heden wil ik de af spraak maken dat dames een rok of een jurk dragen die niet kor ter is dan net boven de knie. Ook knielaarzen vind ik niet gepast aan de balie. Dit is ook het laat ste verzoek dat ik maak (sic). De volgende keer stuur ik mensen naar huis en niet meer naar een winkel om iets te gaan halen', schrijft de teamleider. Het e-mailtje is verstuurd nadat per soneel zou hebben geklaagd over een collega. Haar rokje zou zo kort zijn 'dat de billen zichtbaar waren'. Een medewerker stuurde de mail door naar de Centrale On dernemingsraad (COR) van de gemeente Amsterdam om zijn beklag te doen. Voorzitter Mario Soriano dacht even dat het om een grap ging, maar kreeg al snel door dat de e-mail wel degelijk serieus bedoeld is. „Ik vind het heel vreemd dat er in 2016 in Am sterdam zulke kledingvoorschrif ten zijn", zegt Soriano. „Ik ben ook gaan googelen naar knielaar zen, want wat is daar mis mee? Niks, volgens mij. Ik heb foto's gevonden van koningin Maxima en minister Hennis die ze dra gen. Natuurlijk moet je er repre sentatief uitzien, maar bepaalde kledingstukken verbieden, dat is niet aan één enkele teamleider." De Amsterdamse politiek rea geerde furieus op het bericht. 'We gaan dit meteen uitzoeken. Bizar, en als het waar is; volledig onacceptabel', twitterde WD-raadslid Dilan Yesilgöz. De hoofdstad, die zich graag laat voorstaan op zijn ruimharti ge denkbeelden, was dit week end ook al in rep en roer toen op de Hogeschool van Amsterdam het universiteitstijdschrift Folia uit de schappen werd gehaald: er stonden blote borsten op de cover. Gistermiddag was dan ook di rect overleg op het stadskantoor, de uitkomst daarvan is nog niet bekend. Maar wethouder Abdelu- heb Choho (Dienstverlening) stelde al wel 'in gesprek met be trokkenen er samen uit te willen komen'. Volgens hem hanteert de gemeente als kledingvoor schrift: 'representatief en profes sioneel'. aanbetalen niet verplicht! va (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 12 dagen Klassiek Italië en Amalfikust 10 dagen Umbrië en Rome, Meer van Trasimeno 8 dagen Kufstein en omgeving 4" Hotel Hinterthiersee 10 dagen Istrië Opatija 12 dagen Rondreis Kroatië Politie in Vorst, waar dinsdagmiddag een vuurgevecht ontstond tijdens een antiterreuractie, foto Olivier Gouallec door Carla van der Wal BRUSSEL. Twee terreurverdachten die dinsdagmiddag in Brussel de po litie onder vuur namen, zijn nog al tijd voortvluchtig. Twee agenten die daarbij gewond raakten, liggen nog in het ziekenhuis. Pieter Van Ostaeyen jihadexpert Wat kan wel... en wat niet? door Marcel Wiegman, Josien Wolthuizen en Annemart van Rhee v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman fètsÈ- Brochure en boekingen: Vertrekdata: 18 april/2,21 mei4, 18 juni etc. Vertrekdata: 11, 25 april 9, 23 mei 6, 20 juni etc. Vertrekdata: 25 april/9, 23 mei6, 20juni4 juli etc. Vertrekdata: 11 april 9, 23 mei 6, 20 juni 4 juli etc. Vertrekdata: 18, 25 april/9,16, 23 mei6juni etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8