Twee jaar cel voor overrijden Lol niet Patiënt ADRZ krijgt betere arts aan zijn bed Scheidsrechter Pieter Israel kiest voor de fiets Hulst moet omstreden winkelcentrum aan Absdaalseweg toestaan Gemeente Hulst met lege handen in hoger beroep. Fout in bestemmingsplan maakt retail aan stadsrand mogelijk. HULST. De Raad van State heeft in hoger beroep bepaald dat er win kels mogen komen aan de Absdaal seweg in Hulst. Het verweer van de gemeente Hulst, dat projectont wikkelaar Reggestede een verkeer de uitleg geeft aan het bestem mingsplan, is daarmee definitief verworpen. Jan Westerik van de Achter- hoekse projectontwikkelaar Regge stede is tevreden. „Iedereen kon uit het bestemmingsplan halen dat retail daar ter plekke mogelijk was. Dat heeft de Raad van State nu bevestigd. De gemeente Hulst heeft willens en wetens gepro beerd het bestemmingsplan an ders uit te leggen." De bestuursrechter stelde Reg gestede eerder in het gelijk. De projectontwikkelaar maakte han dig gebruik van een maas in het bestemmingsplan. Door een ver keerde formulering (het woordje 'tevens') in het bestemmingsplan blijkt ter plaatse, naast Life Gar den, behalve een tuincentrum, ook de komst van winkels en su permarkten mogelijk te zijn met een totaaloppervlak van 5500 vier kante meter. Welke winkels er ko men, wil Westerik nog steeds niet uit de doeken doen, maar het zou gaan om drie gerenommeerde lan- Volgens de gemeente kan er nog niet worden gebouwd, omdat eerst twee bezwaren moeten worden behandeld. delijke merken. Lidl en Action worden steeds genoemd in de wandelgangen. De gemeente Hulst, Onderne mersvereniging Hulst Vestingstad en supermarktondernemer Ivo Mattheeuws (AH Hulst) zitten hier niet op te wachten en pro beerden uit alle macht de komst van het winkelcentrum te voorko men. Voorman Ed Peerbolte van Hulst Vestingstad is teleurgesteld. „We gingen al van het ergste uit, maar niet geschoten is altijd mis." Een woordvoerster van de ge meente Hulst zegt dat de gemeen te de uitspraak van de RvS be treurt en wil verder geen uitspra ken doen in een lopende procedu re. Immers, de Raad van State houdt in de uitspraak een slag om de arm. De omgevingsvergunnin gen zijn wel geldig, maar Hulst Vestingstad en Mattheeuws heb ben er bezwaren ingediend. De Raad van State heeft bepaald dat deze bezwaren alsnog door de ge meente Hulst moeten worden be handeld. Hulst laat via de woord voerster weten: „De omgevings gunningen hebben daarmee nog geen rechtskracht. Er kan ter plaat se dan ook nog niet worden ge bouwd." Westerik zegt te hopen dat Hulst nu de dialoog met Reggeste de zoekt om samen tot een oplos sing te komen. „Blijft de gemeen te deze starre houding aannemen, dan mag de gemeente opdraaien voor geleden planschade." MIDDELBURG. Wat hij deed rechtvaardigt een zware straf, zei gisteren rechtbankvoorzit ter Hopmans tegen de ouders van Derk Ridderbos. Zij zaten in de rechtbank om te horen welke straf Terneuzenaar A. van E. (52) kreeg. Hun zoon werd 11 mei 2013 's nachts dood aangetroffen op een parkeerplaats in Terneu- zen. Hij was overreden en mee gesleurd. De chauffeur stopte niet om hulp te verlenen. Na veel speurwerk hield de politie Van E. aan. Tijdens de zitting zei Van E. dat hij die nacht niets bijzon ders had opgemerkt en weinig had gedronken. De officier van justitie liet blijken daar niets van te geloven. „U liegt dat u barst of u was te bezopen." Hij eiste twee jaar celstraf en vijf jaar rijontzegging. Volgens rechtbankvoorzitter Hopmans hoort de man feite lijk een zwaardere straf te krij gen. Maar er zijn verzachtende omstandigheden. Zo moest de Terneuzenaar bijna drie jaar wachten op zijn rechtszaak en heeft hij geen strafblad. De rechtbank vonniste daarom con form de eis. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 17 maart 2016 Zeelam' ZEELAND 2 3 ZEELAND 14 15 Raad van State: Winkels mogen door Sheila van Doorsselaer Twister TERNEUZEN. „Rechtervoet op groen. Nee, je andere rechtervoet", lachte burgemeester Jan Lonink als een volleerd spelleider. Hij nam gisteren samen met de vier kleine initiatiefne mers het nieuwe twisterspel op het Arse naalplein in Terneuzen officieel in gebruik. Het tijdloze spel waarbij je handen en voeten steeds op een andere kleur moet zetten, was een idee van Boas (7) en Eden (4) Wijffels en Mik (7) en Meis (5) van der Peijl. Ze hadden er, samen met de burgemeester, meteen de grootste lol mee. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79