Extra klusdag in zwembad De Spetter Brief voor hijsen van homovlag Gymvereniging luidt de noodklok Emma Tissing opent winkel BEVELANDEN en THOLEN 7 Klanten van Emma Tissing Chocolate denken zelf mee over de smaak van nieuwe bonbons en chocolaatjes. nou allemaal proeft, zoals de bon bon met fruit en sultana." Klanten hebben zelf ook in vloed op de smaak van de choco laatjes. Op de glazen wand achter de toonbank -waardoor ook de productieruimte te zien is- staat een aantal smaakcombinaties die bedacht zijn door klanten. Zoals munt met pure chocola. „Aan die ideeën geef ik mijn eigen draai en maak er dan een kleine hoeveel heid bonbons van. Iemand wilde er één met advocaat en pure choco la, ik voegde er cacaostukjes aan toe. Die bonbon is erg gewild." De winkel van de van oor sprong Engelse Tissing is op don derdag, vrijdag en zaterdag geo pend. „Ik hou van wat ik doe, 'Mijn klanten uit het dorp zijn trots dat er nu weer een winkel in Kattendijke is' maar het was nooit mijn droom. In Engeland had ik een goede baan: ik verdiende veel geld en reisde de wereld rond. Dat ligt nu achter me. Ik doe dit om plezier te hebben, beter Nederlands te leren praten en schrijven. Ik wil ook tijd hebben voor mijn kinderen. Dat was ook een van de redenen waar om ik dit pand kocht: ik woon hier vlak achter. En klanten uit het dorp zijn trots dat er nu een winkel in Kattendijke is." Chocolaatjes met Kat- tendijkse walnoten vallen erg in de smaak als souvenir- tje. En mansize Du- vel-bonbons (bier bonbons, anderhalf keer zo groot als een gemiddelde bonbon) ne men bijna alle klanten van Emma Tissing mee naar huis. Haar winkel aan de Dorpsstraat in Kattendijke is gevuld met de zoete, licht bedwelmende geur van chocola. Er hangt een gouden kroonluchter, tegen de muren staan houten kistjes met cacaobo nen. Maar de ogen van iedereen die hier binnenkomt, worden di rect naar de vitrine vol kunstig ge presenteerde bonbons getrokken. Kaartjes vertellen zelfbedachte smaakcombinaties, zoals komijn en honing. „Dat lijkt gek, maar als je het proeft is het heel logisch." Vrijdag en zaterdag houdt Tis sing van 11.00 tot 17.00 uur de 'Grand Opening'. Maar de chocola demaakster produceert en ver koopt haar bonbons hier al sinds november. Met succes: soms staat er een rij tot de deur. Haar assorti ment wisselt telkens. „Ik maak steeds een kleine productie en ver zin iedere keer andere smaak- en kleurcombinaties. Je moet direct proeven wat het is. Maar soms maak ik bonbons met ingrediën ten die er voor zorgen dat je tij dens het eten nadenkt over wat je Afgelopen zaterdag staken dik veertig inwoners al de handen uit de mouwen. Dat gebeurde in het kader van de actie NL Doet. Mede door de inzet van deze vrij willigers kan flink worden be spaard op de jaarlijkse lasten. Dat is een eis van de gemeente om De Spetter open te houden. Het comité moest in het verle den al een paar keer in actie ko men om het bad van de onder gang te redden. De exploitatielas ten moeten omlaag van 150.000 naar 100.000 euro per jaar. Vol gens Blijven Spetteren leveren de klusdagen daar een noemens waardige bijdrage aan. De klus jes die de vrijwilligers doen, zijn onder meer het verwijderen van onkruid, schoonmaken van ba ft Ruim veertig inwoners staken zaterdag de handen uit de mouwen in het zwembad. den en voorzieningen en repara tie- en schilderwerkzaamheden. Het comité kijkt in samenwer king met het zwembadpersoneel ook hoe in De Spetter bedrijfs matiger kan worden gewerkt. KAPELLE. De Stichting LHBT Netwerk Zeeland heeft een brief gestuurd aan de gemeente raad van Kapelle. Het netwerk voor lesbiennes, homoseksue len, biseksuelen en transgen- ders (LHBT) vraagt de Kapelse raad terug te komen op zijn be sluit om de regenboogvlag niet te hijsen op Coming Out Day. Op 1 maart verzochten de PvdA en WD in een motie, die werd afgewezen, om de vlag wél te hijsen. Volgens de briefschrijvers geeft de gemeente met het niet hijsen van de vlag op 11 oktober een (wellicht onbedoeld) nega tief signaal af aan haar inwo ners met een andere seksuele geaardheid. „Ik heb in december al aangege ven dat ik op 30 juni wil stoppen", zegt secretaris Marjan de Koeyer. „Dan heb ik er veertien jaar als les gever en dertien jaar als secretaris opzitten. Maar ik begin me nu bijna schuldig te voelen dat ik er mee wil ophouden." Naast de secretaris heeft ook voorzitter Marjolein Sinke aange geven na vijftien jaar de voorzit tershamer over te willen dragen. Daarom is VZOS naarstig op zoek naar nieuwe vrijwilligers. De nood is zo hoog dat er in Yerseke papieren met een noodkreet zijn opgehangen. „We zoeken voor het bestuur een voorzitter, een secretaris en een vijfde bestuurslid. Daarnaast is er een aantal leidingevenden no dig om gymlessen te leiden", al dus De Koeyer. „Natuurlijk heb ben we het liefst mensen met di ploma's. Maar iedereen heeft het druk, druk, druk, druk. Daarom zijn we al blij met iemand die iets met de gym-turnsport heeft." Aan de noodkreet gingen al po gingen vooraf om binnen de vere niging en via Facebook te werven. Ook werd bij de gemeente en de turnbond aangeklopt. Voor geïnteresseerden is er op 29 maart om 20.00 uur in MFC Te Haere een informatiebijeenkomst. DONDERDAG 17 MAART 2016 Chocolate maker Emma Tissing komt oorspronkelijk uit Engeland, waar ze een goed betaalde baan had. „Ik doe dit om plezier te hebben, beter Nederlands te leren praten en schrijven." foto Marcelle Davidse 'Iedereen wil chocola met bier' Emma Tissing door Joanne Karkdijk door Rob Paardekam THOLEN. Het uitvoeren van aller lei klusjes door vrijwilligers in zwembad De Spetter in Tholen helpt om de exploitatielasten om laag te brengen. Dat stelt het ac tiecomité Blijven Spetteren. Daar om wordt op 2 april een extra klusdag gehouden. door Willem Adriaansens YERSEKE. Gymnastiekvereniging VZOS (Vooruitgang Zij Ons Stre ven) staat op omvallen. De club, die al 121 jaar bestaat, kampt met een groot tekort aan vrijwilligers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78