Oplossing Amacterrein is fragiel bouwwerkje Word bezorger! 6 BEVELANDEN en THOLEN Gemeente vraagt mening inwoners Kamperland Yerseke Fruitboom gaat de grond in Werk met voldoende beweging? Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl In de regio Laatste voorronde Spectra in De Klomp Autopuzzelrit over Zuid-Beveland Concert en workshop Glenn van Looy Rommelmarkt in Arendshuis Mijn dorp, mijn stad Voorjaarsfair in De Zandlooper Cursus voor overheidswebsites door Melita Lanting 'S-HEERENHOEK. Woningbouw voor senioren, een stuk inrichten met groen en de bouw van woningen voor (in eerste instantie) 150 ar beidsmigranten. Het leek een realis tisch plan om het al jaren verpau perde Amacterrein in 's-Heeren- hoek eindelijk aan te kunnen pak ken. Maar het viel verkeerd. Rond de 120 mensen kwamen dinsdag avond naar de dorpsraadvergade ring en de boodschap was helder. Eerst 150 met een uitgroei naar 300 arbeidsmigranten is teveel voor een dorp met 1900 inwoners. Alleen raakt deze tegenstand wel een belangrijke pijler van het plan. De invulling voor het Amac terrein sleept al jaren en is com plex. Na allerlei mislukte initiatie ven ligt er sinds kort een kansrijk idee op tafel. Het is financieel haal baar en hiermee gaat tegelijk een wens van de gemeenteraad in ver vulling om tijdelijke werknemers op een fatsoenlijke manier te huis vesten. Het plan bestaat uit drie elementen: de provincie Zeeland en de gemeente kopen een deel van het terrein voor 1,5 miljoen van de huidige eigenaar Cingelves- te en richten dat in met groen. Cingelveste houdt een stuk om woningen voor senioren op te bou wen en een derde partij (Ho- meflex) koopt het resterende deel om er huizen voor arbeidsmigran ten op neer te zetten. Die derde partij is voor Cingelveste essen tieel om de financiering rond te krijgen. Anders gaat het niet door en blijft het terrein in verpauper de staat staan. En of die derde par tij nu Homeflex is of een andere ondernemer maakt Cingelveste niet uit. Alleen hebben zich in de afgelopen jaren nul gegadigden ge meld. Maar tot een discussie over het hele plan kwam het dinsdag niet. Het ging over overlast die de drie honderd (tijdelijk) vrijgezelle mannen kunnen veroorzaken. Een overlast die overigens ook in Rilland werd gevreesd toen ar beidsmigranten in het Klooster van Rilland kwamen wonen, maar die toe nu toe meevalt. Wethouder Kees Weststrate van Borsele neemt het protest vanuit 's-Heerenhoek serieus. „Daar is een duidelijke mening verwoord. Het was ontzettend druk, het leeft enorm. Maar we hebben niet gehoord of dit de mening van het hele dorp is. Vandaar dat we het emailadres amac@borsele.nl heb ben opengesteld." Daar kunnen mensen hun mening kwijt of tips geven. B en W van Borsele praten dinsdag verder over het Amacter rein. Weststrate is niet pessimis tisch. „Volgens mij zijn er wel tus senoplossingen." Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van ma t/m zat. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. OVEZANDE De voorronden van een muzika le talentenjacht worden morgen afgesloten in jongerencentrum De Klomp in Ovezande. De laat ste voorronde staat in het teken van hardrock, metal en country folk. Er zijn dan nieuwe presenta ties van de bands Devia, Descent into Naught en Dehumaniza- tion. Als afsluiter van de vijf voorronden speelt de Limburge band Jick Munro en The Ama zing Laserbeams een mix van folk, country, bluegrass en blues. HEINKENSZAND Vanuit Heinkenszand wordt op zaterdag 19 maart weer een auto puzzelrit verzorgd. Er is een aparte puzzelrit (C-klas- se) voor onervaren rijders en toe risten. De ervaren rijders komen uit in de A-klasse. De rit laat de dijken en binnen wegen van Zuid-Beveland zien. Aan de hand van een eenvoudi ge beschrijving kan iedereen de finish in het dorpshuis van Scho- re aan het Nieuwe Kerkplein 15 bereiken. Iedereen heeft prijs. Inschrijven voor deze rit kan van 13.30 tot 14.00 uur bij woonplaza 'Binnenuit'. Meer informatie op www.macde- bevelanden.nl. KAPELLE De Belgische euphoniumvirtu- oos Glenn van Looy geeft zater dag 19 maart een workshop voor koperblazers en daarna een con cert in Kapelle. De workshop duurt van 13.00 tot 16.00 uur in de Vroone aan C.D. Vereekestraat 74 in Kapelle. Deel name kost 25 euro, inclusief en tree concert. Het concert begint om 20.00 uur, entree kost tien euro. Aanmelden voor de workshop kan via penningmeester® brassbandexcelsior.nl. 'S-HEER ARENDSKERKE Dorpshuis Heer Arendshuis in 's-Heer Arendskerke houdt zater dag 19 maart een rommelmarkt. De markt is van 9.00 tot 12.00 uur gratis te bezoeken in het dorpshuis aan Torenring 46. LEWEDORP In dorpshuis De Zandlooper in Lewedorp vindt vrijdag 18 en za terdag 19 maart een voorjaarsfair plaats. Er is van alles te koop tij dens deze fair: van bloembollen en planten tot sieraden, kleding, babbelaars, woonaccessoires en meer. Kinderen kunnen ge schminkt worden. Zaterdag is er de gehele dag livemuziek. De fair is vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. GOES De bibliotheek in Goes start op 18 maart een computercursus om te leren omgaan met de elek tronische dienstverlening van de overheid en de nieuwe website van de gemeente Goes. De gratis cursus Digisterker is be doeld voor mensen die moeite hebben om met overheidswebsi tes om te gaan. Het gaat om za ken als het aanvragen van huur- toeslag, doorgeven van een ver huizing of informatie aanvragen over de opbouw van de AOW. In de cursus leren deelnemers een DigiD aanvragen en gebruiken. De vier bijeenkomsten worden gegeven door gecertificeerde do centen. Tijdens de cursus gaat men zelf oefenen. Het is daarom belangrijk dat deelnemers al een beetje bekend zijn met de com puter. De bijeenkomsten zijn op 18, 25 maart, 1 en 8 april aan de Oostwal 34 in Goes. Aanmelden kan via bibliotheekoosterschel- de.nl/agenda. GOES. Burgemeester René Verhulst (I), wethouder Loes Meeuwisse en eregast Goos Roeland (vicevoorzitter van Provinciale Staten) trokken gisteren de laarzen aan om een fruitboom te planten in de nieuwe hoogstamfruitboogaard van de wijk Mannee. Dat deden ze in het kader van de Boomfeestdag. De drie bestuurders werden geholpen door kin deren van brede school De Krul. De boomgaard ligt tussen de Oranje- weg, de Stelleweg en de Hoge Meet. Goesenaren kunnen er in de toe komst fruit plukken. Goes was dit jaar centrumgemeente in Zeeland bij de boomfeestdag, omdat ze in de running is voor de titel 'Groenste stad van Nederland'. Ook op andere plekken op de Bevelanden en Tho- len werden gisteren bomen geplant, foto Marcelle Davidse GOES Stationspark 2, 10.00-12.00 uur - Inloopspreekuur VISIO over de mo gelijkheden van de iPhone en iPad voor mensen met een visuele beper king; 13.00-16.00 uur - Inloopspreek uur VISIO over aangepast lezen; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - Inloopspreekuur van wijkverple ging; Kunstuit leen de Bevelan den, Westwal 45, 13.00-17.00 uur - Expositie Noorse kunstenaar Frank Asnes 'Ruimte, lucht en scha duw'; Sportzaal Thorbeckelaan, 20.00 uur - Volks dansen; Hoorn- beeck College, 's avonds - Bijeen komst voor star tende onderne mers met presenta ties van dhr. de Goffau en dhr. Bouman HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband 'S-HEER ARENDS KERKE Kibeo, Boogstraat 44,18.30-20.00 uur - Kinderkle ding- en speel goedbeurs; Heer Arendhuis, 20.00-22.00 uur- Openbare avond Computerclub HCC Zeeland HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Scou- tinggebouw, 't Dijkje, 09.00-11.30 uur - Kinderkle- dingbeurs RILLAND Nieuwe Vlied berg, 14.00 uur - Sjoelmiddag NIEUWDORP Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meulen en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij YERSEKE Trefpunt, Moer- plein i2d, 13.00- 17.00 uur - Koers- bal en biljart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77