Verbouwing Katse school gaat door ■ireraigsi Raad Schouwen houdt vast aan nul-beleid Publiek belang vereist openheid Uitgelaten Overname betekent behoud 2 ZEELAND Nu het Erasmus MC het ADRZ in Zeeland overneemt, is de vraag: wat betekent dat voor u als patiënt? COMMENTAAR Overheden moeten open en transparant zijn. Toch blijft het in de praktijk worstelen. Besturen van ge meenschappelijke regelingen - samenwerkingsverban den tussen vooral gemeenten - zeggen in het open baar te vergaderen. Maar hoe openbaar is openbaar, als niet ieder een ervan op de hoogte kan zijn? Deelnemers worden uiteraard op de hoogte gesteld, de media soms ook, maar de publieke infor matievoorziening schiet nog te vaak tekort. Zeeland telt zo'n twintig gemeenschappelijke regelingen. Die vor men inmiddels een omvangrijke bestuurlijke tussenlaag met aan zienlijke verantwoordelijkheden, maar onttrekken zich tegelijker tijd deels aan het zicht. Niet voor niets klagen raadsleden regelma tig dat ze te weinig grip hebben op de gemeenschappelijke regelin gen waarbij ze zijn betrokken. De democratische controle komt daarmee in het geding. Het is goed dat de Zeeuwse instel lingen direct het signaal oppik ken dat hun openbaarheid tekortschiet. Ook al is er geen reden om aan te nemen dat zij informatie bewust achterhouden of dat er zaken misgaan, die suggestie mag ook niet worden gewekt. Bij organisaties die te maken hebben met publiek belang en geld moet openheid boven elke twijfel verheven zijn. Het is goed dat de instellingen het signaal oppikken dat hun openheid tekortschiet Het voorlopige koopcontract is gete kend en het Noord-Bevelandse col lege van B en W gaat akkoord met de wijziging van het bestemmings plan van maatschappelijke doelein den naar wonen en bedrijfsmatig werken. Bewindvoerder De Man huurt de voormalige Prinses Mar- grietschool al enkele jaren als kantoor. Hij wil er ook gaan wonen met zijn gezin Verschillende partijen tekenden tijdens de inzageperiode in decem ber 2015 bezwaar aan tegen het ver lenen van een dergelijke omge vingsvergunning. Onder meer de Verenigde Zelfstandige Dorpsscho len, de Katse Schoolvereniging en de Dorpsvereniging Kats schrijven dat zij het meer een fundamentele herziening vinden dan een afwij king van het bestemmingsplan, en dat het traject mogelijk een andere procedure zou moeten krijgen. Vol gens het college voldoet de wijzi ging aan de betreffende wetsartike len. Alle verenigingen pleiten voor behoud van het huidige schoolge bouw. Zij zien mogelijkheden om binnen enkele jaren een nieuwe school te stichten op het dorp. Dat staat haaks op de mening van de ge meente, die beweert dat een school in Kats geen toekomst heeft. Het college heeft wel toegezegd te zor gen voor een (nieuw) schoolge bouw, mocht de school er komen. Het bezwaar omtrent de ver koop voor een te lage prijs is vol gens B en W niet terecht: de voor malige school is te koop aangebo den volgens de taxatiewaarde. Geen van de bezwaren heeft ge leid tot aanpassing van de vergun ningsaanvraag. De weg lijkt vrij voor de uitvoering van het plan van De Man. De bewindvoerder huurt de voormalige Prinses Mar- grietschool al enkele jaren als kan toor. Hij wil er ook gaan wonen met zijn gezin. Tegenstanders hebben nog tot 12 april om bezwaar in te dienen. Almanak Hij is klein van stuk, maar een jour nalistiek bijtertje. Een terriër die niet loslaat als hij een primeur beet heeft. Toch zet hij niet steeds overal zijn tan den in. Is hij goed geluimd dan is hij een labrador die kwispelend koffie voor de collega's haalt. Zulk huiselijk gedrag moedigen we hartstochtelijk aan. Meestal klinkt dan een instem mend 'waf vanachter het beeld scherm. Deze week was hij erg 'uitge laten'. Toen een hem sympathieke col lega de kantoortuin in dartelde, vloog hij op hem af. Het gevolg: een ferme sprong en een omhelzing. Het bleef die dag vredig in de roedel. Film Meidoorn gooit hoge ogen Basisschool De Meidoorn in Nisse staat met een film over vluchtelingen in de halve finale van het Unicef kinderrechten filmfestival. De film werd vorig jaar door de leerlingen opgeno men en daarmee wonnen ze een remake met een pro fessionele coach. Met haar hulp is de film nu op nieuw opgenomen en din gen de kinderen mee naar een plek in de finale. De film gaat over vluchtelin genkinderen. Centraal the ma is respect; wat je in het echt niet zegt, zet je ook niet op sociale media. Lichten uit voor Earth Hour In Kapelle wordt op zater dagavond 19 maart het licht gedoofd rondom de Nederlands Hervormde kerk. Vanaf 20.30 uur gaan daar de lichten uit. De ge meente Kapelle doet op de ze manier mee met het Earth Hour van het We reld Natuur Fonds (WNF). Ook de burgers en bedrij ven uit de gemeente wordt gevraagd om deze avond mee te doen en vanaf 20.30 uur een uur lang niet nood zakelijke verlichting te do ven. Omnisscholen werken met iPad Bijna alle kinderen op de Omnisscholen in de ge meente Borsele gaan wer ken met de iPad. De scho len worden geen 'iPad- school' maar de tabiets worden wel gebruikt om het onderwijs op een mo derne manier vorm te ge ven. Hierdoor is het moge lijk de lesstof toe te spitsen op het niveau en de ont wikkeling van ieder kind afzonderlijk. Alleen de kinderen van groep 1 werken nog niet met de iPad. Een nieuw plafond in één dag! De overname van het ADRZ door EMC be tekent vooral dat Zeeuwen in Zeeland verzekerd blijven van goede en bereikbare zorg, zeggen betrok kenen in koor. „Als cliëntenraad van het ADRZ waren we bang dat be paalde specialistische zorg niet in Zeeland zou kunnen blij ven", vertelt voorzitter John Jan sen. „Denk aan ingrijpende ope raties op allerlei vlakken, aan on cologie, cardiologie en acute zorg." In specialismen als reumatologie werd al nauw samengewerkt met het EMC. Dat zal in veel meer specialismen gaan gebeu ren. Patiënten van het ADRZ zullen in de toekomst vaker een specialist van het Erasmus MC aan hun bed zien die in het zie kenhuis diensten meedraait. Het ADRZ is een zogenaamd 'basisziekenhuis'. Het meren deel van de patiënten kan bin nen Zeeland geholpen worden. Voor zeer specialistische (acade mische) zorg, moeten patiënten echter naar een 'tertiair' zieken huis zoals het EMC. Specialis ten van het ADRZ zullen in principe doorverwijzen naar het EMC als academische zorg nodig is. Maar, zegt cliënten raadvoorzitter John Jansen met nadruk, patiënten die niet naar ZIERIKZEE. Coffeeshop-eigenaar Ramon Warrens kan op zoek naar een andere bestemming voor voormalig restaurant De Zeelandbrug. Alleen de SP-frac- tie in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland wil mee gaan in zijn plan om in het eta blissement bij Zierikzee een ver kooppunt voor soft drugs te gedogen. D66 waagt zich als enige nog niet aan een concrete uitspraak en wil de plannen eerst nog goed bestuderen. Alle andere par tijen zijn niet te porren voor het loslaten van het lokale nul-be leid voor coffeeshops, laten ze weten. PvdA-fractievoorzitter Pe tri d'Anjou: „Zo lang er geen lan delijk cannabisbeleid is dat niet alleen de verkoop gedoogt maar ook de teelt en de inkoop regu leert, zijn wij vooralsnog geen voorstander van de vestiging van een coffeeshop in onze gemeen te." Dat is ook de lijn waar de coalitie zich aan vastklampt. Een deel van de raad bracht dinsdag avond op initiatief van LSD-frac- tievoorzitter Robbert Lievense een werkbezoek aan High Life in Goes. Warrens heeft De Zeeland- brug al gekocht en weet een geïn teresseerde horeca-ondernemer die het pand wil huren. door Ellen Jobse KATS. Bewindvoerder Adriaan de Man uit Kortgene mag 'zijn' basis schoolgebouw in Kats verbouwen tot een woning met kantoor. Tip? redactie@pzc.nl NISSE KAPELLE Meer informatie op: www.wnf.nl/earthhour HEINKENSZAND PLAFOIMDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) Betere arts door Ondine van der Vleuten foto Thinkstock door Marcel Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76