Kampioen T-Tel krijgt pak slaag van OQ Value JVOZ D1 naar laatste vier in beker Wereldkampioen skeeleren Ariëns helpt mee aan clinic voor de jeugd 16 ZEELAND Middelburgse winnaar van de Alternatieve Elfstedentocht krijgt huldiging op Kaasboerderij Schellach. Ruim zeven weken nadat Niels Mesu in Oostenrijk de Alternatieve Elfste dentocht won, wordt de Middel burger gehuldigd. De 23-jarige ma rathonschaatser zal zaterdag - net als zijn oudere broer Erwin een jaar geleden - op Kaasboerderij Schellach in de schijnwerpers worden gezet. De aanvallende stijl van Niels Mesu werd op woensdag 27 janua ri beloond. Op de Weissensee brak de rijder van Team Tjolk de wedstrijd over 200 kilometer open. De laatste 80 kilometer reed hij vooraan, eerst in een groepje en vervolgens solo. Na vijfenhalf uur viel de Walchenaar zijn ouders in de armen. In Oostenrijk werd de zege be scheiden gevierd. In de weken er na was er geen tijd om er uitge breid bij stil te staan. Het natuur- ijsseizoen was immers nog in vol le gang. Mesu moest in Zweden nog aan enkele lange wedstrijden meedoen en daarna volgden enke le marathons op kunstijs in Ne derland. Nu, in de aanloop naar het skeelerseizoen, is er wel gele genheid voor een feestje. Erelid In 2015 moest Erwin Mesu, die toen de Alternatieve Elfsteden tocht op zijn naam schreef, ook bijna twee maanden wachten op een huldiging in Middelburg. Hij werd toen ook pas eind maart ge fêteerd. Schaats- en skeelerclub De Poel benoemde hem op Kaas boerderij Schellach, waar de "TWaalf maanden na Erwin Mesu wordt ook Niels Mesu gehuldigd op Kaasboerderij Schellach broers opgroeiden, tot erelid. Hij was de eerste sinds de oprichting in 1929. Of Niels Mesu die eer nu ook te beurt valt, wordt zaterdag duidelijk. De huldiging van de schaatser is om 15.30 uur. Voorafgaand geeft hij samen met zijn broer Erwin en Crispijn Ariëns skeelerclinics voor de jeugd uit de omgeving. De gratis clinics zijn vanaf 13.00 uur in sporthal Nassaulaan in Middelburg. Ariëns is een grote naam in zo wel het schaatsen als het skeele ren. In die laatste discipline werd hij in 2013 in Oostende zelfs we reldkampioen op de marathon. Vorig jaar won hij Zeeland on Wheels, een tweedaags evene ment. VLISSINGEN. De D-pupillen van de JVOZ stuntten gis teravond in de landelijke be ker. Ze schakelden in de kwartfinales ADO Den Haag uit. In de reguliere speeltijd werd er in Vlissingen niet gescoord. Een strafschop- penserie moest uitsluitsel brengen. Daarin was de equipe van de JVOZ net iets koelbloediger. Mike Se- gers, Berat Demir, Finn van de Rafelaar en Aron van La- re, de keeper van het team, scoorden vanaf elf meter. Al leen Ilham Abali miste. ADO liet twee pingels onbe nut. Het team van trainer Piet de Rijke zit nu bij de laatste vier. Ajax Dl, Sparta Di en AZ Dt zijn de andere halvefinalisten. Na zeven weken feestje voor Mesu Niels Mesu (midden) is zaterdag aan de beurt voor zijn huldiging na zijn overwinning in de Alternatieve Elfstedentocht. Vorig jaar had Erwin Mesu (rechts) die eer. foto Vincent Riemersma/ANP door Roeland van Vliet Wentzler Pauwels-Tugspotters.com 4-2 (1-2). Wentzler Pauwels: Sebasti- aan Vanhijfte 2, Yannick Vanhijfte, Maarten Hermus beiden 1. Tugspot- ters: Temren Ercakar, Dennis Ie Feber beiden 1. Café De Schelde-Baderie Dam 6-2 (2-0)De Schelde: Michael Hame link, Randy Lauret beiden 2, Maarten Dekker, Robbin Cornelissen beiden 1. Baderie Dam: Yannick Vastenhout 2. De Molenhoek-Smit Sportprijzen 5-4 (3-1). De Molenhoek: Mare de Haas 4, Michael van Langevelde 1. Smit Sportprijzen: Roy van Ham 3, Remy de Die 1. D'Ouwe Brug/Outokumpu-Du Com merce Bodyline 5-11 (3-1). D'Ouwe Brug: Wesley Winne 3,Dario Sandrini 2. Du Commerce: Michel Ro- meijnsen 5, Bart Risseeuw 4, Boas Wolfert, Matthieu Kreuze beiden 1. door Aector Doorns TERNEUZEN. De zaalvoetballers van OQ Value hebben kampioen T-Tel de zwaarste competitienederlaag (11-3) in de eerste klasse van Zeeuws-Vlaanderen toegebracht. Bij de rust leidde T-Tel, waarbij Si- nan Coban en Yassine Benali ont braken, nog met 3-2. OQ, Value verzekerde zich met een klinkende zege van de tweede plaats. D'Ouwe Brug moet na de 11-5-nederlaag tegen Du Commer ce vrezen voor degradatie. OQ Value-T-Tel 11-3 (2-3). Doelpun tenmakers. OQ Value: Titiano Staes, Omer Malagic beiden 4, Gerben Schram 2, Kees de Putter 1. T-Tel: Sezer Coban, Mo Kilic, Ashraf Kilic allen 1. JVOZ D1 viert het succes in het landelijke bekertoernooi. De ploeg zit met Ajax, Sparta en AZ in de halve finales, foto Niels Slager HAAN HfRHOFf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48