Mobach rijdt Gent- Wevelgem op zoek naar hoofdsponsor Tennisser Marteijn prolongeert zijn nationale veteranentitel ZEELAND 15 dit voetbalseizoen Van Goethem geeft kleur aan Nokere Koerse Er verschijnen in totaal zes Neder landse renners aan de start in Gent-Wevelgem. Naast Mobach zijn dat Wilhem Bok, Ramon van Bokhoven, Lars van den Berg, Ide Schelling en Dennis van der Horst. Het programma van de Nations Cup voor junioren is: 27 maart Gent-Wevelgem; 10 april Parijs- Roubaix; 8 mei Course de la Paix; 22 mei Trophée Centre Morbihan; 29 mei Tour du Pays de Vaud; 19 juni Trofeo Karlsberg (geen Neder landse deelname in verband met NK); 10 juli GP Général Patton; 24 juli Tour de L'abitibi. Van de Nations Cup voor belof ten maakt de ZLM Roompot tour deel uit. Het programma van die reeks is als volgt: 27 maart Gent- Wevelgem; april Ronde van Vlaan deren; 15/16 april ZLM Roompot tour; 3/5 juni Course de la Paix; 31 juli Coppa de Laghi-Trofeo Almar; 20/27 augustus Tour de l'Avenir. NOKERE. Sluiskillenaar Brian van Goethem was één van de renners die gisteren de 71e editie van Nok ere Koerse kleur gaven. De Zeeuws-Vlaamse coureur van Team Roompot maakte een groot deel van de wedstrijd over 199 ki lometer deel uit van de kopgroep. Na zo'n vijftig kilometer ging Van Goethem, die al meerdere ma len dit seizoen mee zat in ontsnap pingen, op avontuur met zes ande ren. Zij kregen een voorsprong van meer dan twee minuten. Toen het peloton ging jagen, was het gat weer snel gedicht. Veertig kilometer voor de meet werd de groep gegrepen. Brian van Goethem kwam uit eindelijk als 124e aan, op 74 tellen van winnaar Timothy Dupont. grote geldschieter. „We zijn op zoek naar een bedrijf dat z'n naam aan ons wil verbinden, zo als de Rabobank tot een paar jaar geleden. Vooral met het oog op ons jubileum is dat belangrijk." Zondag is eerst nog de 23e edi tie. Er kan - net als in de voorgaan de jaren - gekozen worden uit meerdere afstanden: 1,2, 5, 10 en 21,1 kilometer. Er hebben zich al 'De ervaring leert dat er op de dag zelf nog eens 750 mensen bij kunnen komen' zo'n 750 atleten van tevoren inge schreven. Schol kijkt er niet vreemd van op als het aantal van 1500 deelnemers weer wordt ge haald. „De ervaring leert dat er op de dag zelf, als het tenminste mooi weer is, nog eens 750 men sen bij kunnen komen." Doorgaans is de wedstrijd voor al bij Belgen in trek. En die kie zen dan hoofdzakelijk voor de hal ve marathon, waarvan het par koers deel over Belgisch grondge bied gaat. De laatste jaren was er ook steevast een Belgische win naar. De start en de finish van alle af standen zijn op de Groote Markt. Voor de halve marathon klinkt het startschot om 13.00 uur. PARKOERSRECORD IJZENDIJKE. Tennisser Patrick Mar teijn (56) heeft zijn nationale ti tel indoor in Hilversum geprolon geerd. Samen met zijn vaste dubbel- maat Ben van der Steen klopte de West-Zeeuws-Vlaming in de finale van de klasse 55+ met 6-3 6-2 Robert van der Hoeven en Rob de Jonge. In de mixed 50+ behaalde Mar teijn zilver. Met Petra Wessels aan zijn zijde werd in de eind strijd met 6-4 7-6 verloren van Carole de Bruin en Hans Non jan. „In de dubbel heb ik goed ge speeld, maar in de mixedfinale maakte ik te veel foutjes. In ieder geval ben ik weer geselecteerd voor het Nederlands team voor het WK in Helsinki in juni", al dus Marteijn. Dichter bij huis gaat hij begin april met Tiola voor behoud in de landelijke derde klasse mixed. Het team uit IJzendijke werd vo rig jaar met grote overmacht kampioen van de vierde klasse. DONDERDAG 17 MAART 2016 nog voor fluiten Pieter Israel rijdt op 26 maart zijn eerste wedstrijd van het seizoen, de Ronde van Bruinisse. Voor voetbalwedstrijden leiden heeft hij dan geen tijd meer. foto Marcelle Davidse PHILIPPINE. Jarno Mobach is opge nomen in de nationale juniorense lectie. De zeventienjarige wielren ner uit Philippine neemt op 27 maart met de nationale ploeg deel aan de klassieker Gent-Wevelgem, een wedstrijd in het kader van de Nations Cup voor junioren. Aldert Schol Zwinstedenloop De Belgen maken doorgaans de dienst uit bij de Internationale Zwinstedenloop in en rondom Sluis. Toch is het parkoersrecord bij de mannen in handen van een Nederlander. Middelburger John Vermeule liep al in 1998 een tijd van 1.04.31 uur op de halve mara thon. Daar zijn ze in de zeventien edities erna nooit meer aan geko men. Bij de vrouwen heeft wel een zui derbuur de snelste tijd gelopen. Catherine Lallemand klokte in 2005 1.14.24. Meer informatie over het evene ment op www.zwinstedenloop.nl door Henk van de Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47