13 Organisatie Zwinstedenloop Bevelander leidt zaterdag zijn laatste wedstrijd van 14 ZEELAND Van Drongelen in definitieve selectie Oranje onder negentien JVOZ-keepster Van der Klooster mee naar interlands in Tsjechië Als voetbalscheidsrechter is Pieter Israel ambitieus. Maar de inwoner van Kruiningen is toch vooral wielrenner. Hij wil eerst nog criteriums winnen. Voetballer Rick van Drongelen is gisteren door bondscoach Aron Winter geselecteerd voor het Nederlands elftal onder ne gentien jaar. De zeventienjarige Axelaar, die uitkomt voor eerste- divisionist Sparta Rotterdam, speelt op 24,26 en 29 maart met Oranje EK-kwalificatiewedstrij- den tegen respectievelijk Oekraï ne, Noord-Ierland en Polen. De inzet bij die duels is plaatsing voor het eindtoernooi in Duits land. De drie interlands van Neder land, die deel uitmaken van de zogenoemde 'eliteronde', zijn al le in Groesbeek. De andere poule wedstrijden worden gespeeld in Uden. Alleen de zeven winnaars van de eliterondes - in zes ande re landen wordt er tegelijkertijd we^i gespeeld - gaan door naar het EK, dat in juli is. Gastland Duits land is automatisch al geplaatst. Voetbalster Anouk van der Klooster is door KNVB-coach Marleen Wissink opgenomen in de definitieve selectie van Ne derland onder vijftien jaar. De keepster van het meisjes C-team van JVOZ is één van de achttien speelsters die mee mo gen naar Praag. Daar speelt Oranje onder vijftien op 28 en 30 maart twee oefeninterlands tegen Tsjechië. Ilham Abali, die in JVOZ Di speelt, staat op de stand-bylijst. Van der Klooster en Abali train den en speelden de afgelopen tijd met een groep van 27 speel sters. Vervolgens maakte Wis sink deze week de definitieve se lectie bekend. sport kort e voetbalcompetities naderen langzaam hun kookpunt. De ko mende tijd wordt dui delijk welke ploegen zich kampioen mogen noemen, degraderen of de strijd met el kaar aangaan in de nacompetitie. Maar voor Pieter Israel zit het seizoen er na zaterdag al op. Ruim voordat de platte karren door de dorpen rijden, ruilt de scheidsrechter uit Kruiningen de fluit namelijk in voor de racefiets. Van eind maart tot en met september is voetbal voor hem slechts een bijzaak en richt hij zich geheel op het koersen. „Want fluiten en fietsen kan gewoon niet te gelijkertijd." Maart is inmiddels halverwege en het wielerseizoen is ongeveer een maand aan de gang. Maar de dertigjari ge Israel heeft nog geen wedstrijd in de benen. Tenminste, nog geen wieler wedstrijd. „De Ronde van Bruinisse, op 26 maart, wordt mijn eerst koers van het seizoen", vertelt hij. De eerde re races heeft hij laten schieten. Be wust, want in die tijd kon hij nog wat extra voetbalduels fluiten. „En boven dien ben ik in het begin van het sei zoen nooit op mijn best." Promotie Zo slaagt hij erin twee sporten waar van de seizoenen elkaar overlappen uit stekend te combineren. „Wat betreft fluiten: ik zit nu in groep vier. Dat be tekent dat ik vooral in de vierde klasse van het standaardvoetbal actief ben. Om kans te maken op promotie naar groep drie, moest ik in ieder geval zes tien duels fluiten. Dat is me, met de wedstrijd van komende zaterdag erbij, in de afgelopen maanden precies ge lukt." En daarna kan Israel zich volledig richten op het fietsen. „Want daar moet je toch echt veel tijd en energie in steken", geeft de koersende arbiter aan, die werkzaam is als badmeester bij zwembad Den Inkel in zijn woon plaats. „Je hebt genoeg kilometers in de benen nodig om goed te presteren. Ik kom sowieso pas na een week of 'Ik heb wel het gevoel dat ik als scheidsrechter nog meer stappen kan maken. Ik ben te oud om het betaalde voetbal te halen, maar de eerste klasse of hoofdklasse zit er misschien wel in' acht helemaal op stoom en als ik daar naast ook nog eens zou moeten flui ten, komt het niet goed." Inmiddels is Israel twee jaar actief als scheidsrechter in het amateurvoet bal. Na zijn eerste jaar promoveerde hij van groep vijf naar groep vier en mogelijk maakt hij binnenkort weer promotie. Naast het behalen van het vereiste aantal wedstrijden, waren zijn beoordelingen namelijk ook uit stekend. Toch blijft het fietsen een streepje voor houden. „Dat geeft toch meer voldoening, omdat je prestatiege- richter bezig bent", zegt hij. „Je kunt nóg meer uit jezelf halen. Als scheids rechter is dat in mindere mate het ge val." Maar toch is Israel ook ambitieus in zijn rol als leidsman. Dat het fietsen nu nog op de eerste plaats staat, bete kent dus niet dat dit over een aantal ja ren nog steeds zo hoeft te zijn. „Ik heb namelijk wel het gevoel dat ik als scheidsrechter nog meer stap pen kan maken", geeft hij aan. „Ik ben te oud om het betaalde voetbal te ha len, maar de eerste klasse of hoofdklas se zit er misschien wel in. Om te blijven promoveren, moet ik echter wel steeds meer wedstrijden fluiten. Dan zal ik dus minder kunnen koer sen." Knop om Israel kijkt met een goed gevoel terug op zijn voetbalseizoen, met afgelopen zaterdag als hoogtepunt. Hij leidde toen de wedstrijd Drechtstreek-Aspe- ren, zijn eerste duel in de derde klasse. Maar nu moet de knop om. Over tien dagen staat namelijk zijn eerste koers al op het programma. „Klassiekers rijd ik sowieso niet, ik ga vooral voor de criteriums", blikt de renner, die uitkomt voor de Veldhoven- se ploeg TWC Tempo, vooruit. „Van de koersen die ik rijd, vind ik de Ron des van Zierikzee en Sint-Jansteen mis schien wel de mooiste. Als ik die zou kunnen winnen: graag! Maar als ik naar de parkoersen kijk, liggen de Bel gische wedstrijden mij het beste. Het is mijn doel om daar zo hoog mogelijk te eindigen en hopelijk een overwin ning te pakken." Het is niet dat Schol de nood klok luidt. De Internationale Zwinstedenloop kan prima wor den georganiseerd. „Dankzij tal van kleine sponsors uit onder meer Sluis en Knokke." Maar het organisatiecomité mist wel een Sport sport@pzc.nl ZEIST ZEIST Rick van Drongelen GOES Derek Stausebach naar EK rugby Derek Stausebach neemt met het Neder lands team onder achttien jaar deel aan het Europees kam pioenschap rugby in Lissabon. De titelstrijd is van 18 tot en met 27 maart. De zeven tienjarige speler komt uit voor het Goese To- vaal. Vorig jaar debu teerde Stausebach al bij Oranje tegen Wa les. Onlangs maakte ook Tovaal-speler Noah de Wild zijn debuut in het Nederlands team onder zeventien jaar. TERNEUZEN Karim Bannani op stand-bylijst Karim Bannani (foto, onder) staat bij de se lectie van Oranje on der achttien jaar op de stand-bylijst. Dat betekent dat de voet baller uit Terneuzen, spelend bij PSV, in een geval van een blessure alsnog gese lecteerd kan worden. KNVB-coach Maarten Stekelenburg heeft achttien spelers opge roepen voor het vriendschappelijke duel van Nederland onder achttien jaar met Rusland op don derdag 24 maart. VROUWENPOLDER Indoormenwedstrijd voor trekpaarden In manage De Een dracht in Vrouwenpol der is zaterdag de jaar lijkse indoormenwed strijd voor trekpaar den. Vanaf 9.30 uur is de eerste manche, waarbij de deelne mers een vaardig heidsparkoers met twee hindernissen moeten afleggen. Van af 13.30 uur is de tweede manche. De drie snelsten gaan door naar de finale. KWADENDAMME Jacobs Mannenmode 1 en 2 spelen gelijk De prestigestrijd in de vierde divisie drieban den tussen Jacobs Mannenmode 1 en 2 eindigde in een gelijk spel: 4-4. Voor de pauze was er al evenwicht door een royale overwinning van Marco Kooiman namens het eerste team op Iman Wes- dorp en een minimale zege voor Piet Bom namens het tweede team op Cees den Boer. Na de onderbre king eenzelfde ver loop. Martin Sturm was voor Jacobs Man nenmode 1 veel te sterk voor Jurgen Bruggeman. Frits van der Vliet bezorgde het tweede team een punt met een 30-29- overwinning op René Koetsier. Koersen gaat nu door Daniel Vervelde D Pieter Israel werd in 2015 dertiende in de Ronde van Yerseke. Dat was vorig jaar zijn beste uitslag. door Roeland van Vliet De Belg Gino van Geijte komt in 2015 als eerste over de streep bij de 22e editie van de Zwinstedenloop. foto Peter Nicolai SLUIS. Bij de Internationale Zwin stedenloop, die zondag weer ge houden wordt, kijkt men al voor uit naar 2018. „Dan is de 25e edi tie", weet secretaris Aldert Schol. „Dan zouden we graag iets extra's doen. Het moet een feestelijke wedstrijd worden. Maar daarvoor hebben we wel een nieuwe hoofd sponsor nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46