l zeelandtheaters.nl AGENDA 17 t/m 24 maart ZEELAND 11 Waar gaat het goed? I in de afgelopen tien jaar? loopt de provincie juist cijfers. En wat zijn de mier van Koophandel, riten hebben voor de al wat huiswerk gedaan, lelpen de economische land te versterken. Meer bedrijven Wat is het vooruitzicht? V* De export trekt aan en voor Zeeland is dat gunstig, want bijvoorbeeld de industrie en de agrofoodsector zijn daarvan afhankelijk. Als het om banengroei gaat, is de zakelijke dienstverlening het beste jongetje van de klas. In tien jaar tijd kwamen er 3500 arbeidsplaatsen bij. Ook vertoont de zakelijke dienstverlening een gesta ge groei. Tegen de crisis in zelfs, maar dat zegt op zich niet zoveel. Het groeiend aantal kappers, coaches en fotografen, die allemaal onder de zakelij ke dienstverlening worden gerekend, kunnen men sen zijn die in andere sectoren zijn ontslagen. Opval lend is ook dat de werkgelegenheid in de detailhan del (zo'n 22.000 banen) stabiel is, ondanks de crisis en de stijgende aankopen in webwinkels. Uit eerdere rapporten bleek dat al dat het toerisme de detailhandel in Zeeland meer dan elders op de been houdt. Hoewel boeren zijn gestopt en land bouwbedrijven steeds groter worden, houdt ook het aantal banen in de landbouw stand. Dat schommelt rond de 10.000 en dat was in 2005 ook zo. Vrijwel zeker compenseren de komst van glastuinbouwbedrij ven in de Kanaalzone de banen die elders in de agrarische sector verlo ren zijn gegaan. Hetzelfde verhaal gaat min of meer op voor de bouw. Wat de statistieken niet laten zien, is dat veel bouwvakkers niet meer voor de baas werken, maar zich als zzp'er verhuren. Een flinke sprong is te zien bij het aantal bedrij ven dat zich in de afgelopen tien jaar heeft ge vestigd: van 27.123 naar 36.044. De zorg is op dat punt een klapper: van 1356 bedrijven in 2005 naar 3511 in 2016. Met een explosieve stijging vanaf 2011. Dat zijn vooral de zzp'ers in de zorg. Ook vervoer en opslag (logistiek) en de zakelij ke dienstverlening zijn qua aantal bedrijven fors gegroeid. Opmerkelijk: ook de detailhandel boert allerminst achteruit. Het aantal vestigin gen steeg in tien jaar tijd met ruim 300 naar 4300. Het toerisme doet de Zeeuw se winkelier meer goed dan el ders, blijkt ook dit staatje. In de bouw is eveneens sprake van een toename: dat zijn met na me de bouwvakkers die in de crisisjaren als eenpitter de markt op zijn gegaan. De arbeidsmarkt herstelt zich, ondernemers zien weer zonnestralen. Het aantal banen zal dit jaar mogelijk wat groeien, maar dat verschilt per sec tor. De lage olieprijs is ongunstig voor de indus trie, omdat de marktprijzen daardoor ook dalen. Winstmarges staan nog flink onder druk. Consumenten hebben meer vertrouwen en la ten het geld rollen. Daar profiteren de detailhandel, bouw en horeca van. Wat Verburg van de KvK betreft is het zaak om vooral het mid denbedrijf krachtiger te maken. Zeeland overweegt dan ook aan te sluiten bij NL Groeit, een programma waarbij ervaren, geslaagde on dernemers hun mkb-collega's coachen. De PZC online Twitter Online Top-5 dré oudman @dreoudman Schooljeugd moet weer slavenarbeid verrichten. #boomfeestdag. DO 17103 Schouwburg Middelburg muziek KRYSTL-oa bekend van de hit 'Circles' VR 18 103 Schouwburg Middelburg Tandem - Liesbeth List en Annemarie Oster ZA 19 103 Schouwburg Middelburg regiocultuur musical Jesus Christ Superstar - Muziektheater Zeeland ZA 19 en ZO 20103 Scheldetheater Terneuzen regiocultuur dans Balletschool Lilianne Butler-Memoires ZA 19.30 en ZO 14.00 u. WO 23103 Scheldetheater Terneuzen Loes Luca en Peter Blok in Doek! WO 23 103 Schouwburg Middelburg Max van den Burg -amok WO 23 103 Theater de Mythe Goes Jon van Eerd e.a. -Harrie Babba DO 24103 Scheldetheater Terneuzen cabaret muziek I show 80's Mania - De ultieme jaren '80 party DO 24103 Schouwburg Middelburg Danny Vera - The new Black White - Part II DO 24103 Theater de Mythe Goes muziek muziek Simon Carfunkel Revival Band Feelin' Groovy Scheldetheater I Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 DONDERDAG 17 MAART 2016 taat de ïeland oor? Balkenende De overname van het ADRZ door het Erasmus Medisch Cen trum maakt veel los bij de be zoekers van PZC.nl. Zo schrijft importzeeuw: 'Goed voor de kwaliteit van onze zorg!'. Ko Poppe reageert: 'Dit is een goe de zaak en had veel eerder moe ten gebeuren.' 1. Erasmus Medisch Centrum neemt Admiraal De Ruyter Zie kenhuis over 2. Drie Zeeuwen betrokken bij smokkel van 1100 kilo cocaïne 3. Tattoo-artist Van Mourik han delt in lichaamstaal (video) 4. Raad S-Duiveland houdt cof feeshop De Zeelandbrug tegen 5. Slachtoffer ongeval Westdor- pe alsnog overleden Kijk op www.pzc.nl of (Dpzcredactie n facebook.com/depzc @pzcredactie In heel Nederland was het giste ren Boomfeestdag. Ook in Zee land deden veel scholen mee; zo mochten kinderen op Schou- wen-Duiveland wilgen knotten in Burgh-Haamstede en Sirjans- land. In andere Zeeuwse plaat sen werden vooral bomen en struiken geplant, het originele idee van de Boomfeestdag. ovy THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43