Krans op Loskade voor 18 abelen ZEELAND 9 Glijbaan Ruiterplaat Moskee Arbeidsmarkt Israël Opvang Opvang II Alcohol Dwarsdenker MIDDELBURG. De bomen zijn ge sneuveld in een politieke strijd. Zo zei gisteren Carel Peterson na dat hij samen met Marianne Gol- steyn een krans had gelegd bij de restanten van een abeel op de Los kade in Middelburg. Enkele weken geleden zijn in opdracht van de gemeente Middel burg achttien abelen die op de Los kade staan gerooid. De wortels van de bomen drukten het weg dek omhoog waardoor er, al dus de gemeente, een gevaarlijke situa tie ontstond. Peterson en Gol- steyn zijn actief lid van de Stich ting Tuin van Zeeland probeerden de gemeente op andere gedachten te krijgen. Peterson: „We zijn een jaar bezig geweest. Hebben aange geven dat rooien niet nodig was. Als het plantgat was vergroot en de bomen wat aangepast, dan had den ze kunnen blijven staan." Terwijl een van de sympathi santen op een trommel roffelden schreden Peterson en Golsteyn iets voor elf uur naar een van de boomstompen die nog langs de Loskade te zien zijn. Ze plaatsen hun krans van vooral hulst en lau rier tegen het restant van de abeel en bleven korte tijd in een plechti ge houding staan, foto Lex de Meester brieven Ik vraag me echt af wie die glij baan (krant 20 februari) heeft ont worpen en dat de gemeente Vlis singen dit ooit heeft kunnen goed keuren. Zoals het er nu uit ziet is het een waardeloos ding. Ouders gaan bovenaan links de trap af en rechts glijden de kinderen naar be neden. Beter had geweest, de trap en de glijbaan rechtuit naar bene den. Kinderen komen dan tenmin ste zacht in het zand terecht en ouders staan eerder beneden. Was er nu niet één knappe kop die dat heeft kunnen bedenken? Ik heb empathie met de familie Langendoen (krant 27 februari) in Kamperland. Ze wonen 15 jaar in het recreatieplan Ruiterplaat en worden nu het slachtoffer van een voor hen toendertijd niet te voor ziene wijziging in het bestem mingsplan en willekeur van de ge meente, die toestaat dat er in hun blikveld ineens een hoge muur verrijst. Het bouwplan is door de welstandscommissie goedge keurd. Wie zijn de leden van die commissie? In hoeverre zijn zij so ciaalvoelend, hoe ver reikt hun ethische, artistieke, planologische en architectonische kennis? En wat de opmerking betreft van meneer Melse, die zegt dat het nog erger had gekund; zoals de dokter tegen de patiënt zegt dat zijn voet eraf is, maar dat de opera tie is geslaagd. Hoe gevoelloos is dit en hoe arrogant. Ik wens de bestuurders tijdens de hoorzitting op 6 april veel wijs heid en meegevoel toe. Ze hebben het nodig. Als je het niet eens bent met de opname van vluchtelingen in Ne derland (krant 29 februari) dan is dat je goed recht. Maar dat je jouw (rechts)gevoel laat gelden door een brandaanslag te plegen op een bevolkte moskee is niet te tolere ren. De diplomaten in Den Haag van vele landen die bijdragen aan het voortdurende oorlogsleed daar moet je voor de deur gaan staan en protesteren niet voor een moskee of asielzoekerscentrum. Een probleem moet je aanpakken bij de oorzaak niet bij het gevolg, daarom stop de aanvallen op mos limburgers en geloofs inrichtin gen en richt je op zij die hiervoor verantwoording dragen niet op zij die reeds genoeg lijden. Het evenwicht tussen vraag naar en aanbod van arbeidskrachten is behoorlijk zoek (krant 27 februa ri). Macro-economisch is de tegen stelling tussen vrije markt (aan deelhouders en commissarissen) en de kosten van de factor arbeid politiek nog steeds niet overbrug baar. De opkomst van nieuwe eco nomische grootmachten als Chi na, India en Brazilië met hun goedkope factor arbeid en techno logische vooruitgang wordt een bedreiging voor de wereldecono mie (Europa in het bijzonder). In Nederland moeten we beseffen dat welvaartsniveau en betaalbaar heid van de verzorgingsstaat min der worden. Dat vereist een eerlij ke analyse van politici en bereid heid tot samenwerking. De arbeidsmarkt eist integriteit van leidinggevenden en flexibili teit van werknemers en werkzoe kenden: verbod van perverse top salarissen en minder kosten voor de factor arbeid. Bovendien min der fraudegevoelige regelgeving. Jammer, dat veel Nederlanders zich thuisvoelen bij politici die al leen maar lafhartig en hufterig schelden op collega's en dan bij voorbaat al roepen dat niemand met hen wil samenwerken. Jan Franke geeft een compleet ver keerd beeld van wat zich op de Westelijke Jordaanoever sinds be gin oktober afspeelt. Hij schrijft: 'Bij dagelijkse steekpartijen, enz. zijn aan beide zijden tientallen do den en gewonden gevallen.' Er zijn sinds oktober al tegen de 200 Palestijnen doodgeschoten en dui zenden gewond geraakt. Aan Israë lische kant zijn inderdaad enkele tientallen doden te betreuren. Ge richt en met scherp schieten vormt de hoofdoorzaak van de ve le dodelijke Palestijnse slachtof fers. Bij een meerderheid van al de gedode Palestijnen bestaat gro te twijfel of ze wel een zodanige dreiging vormden dat het gerecht vaardigd was hen neer te schieten. Een niet te verwaarlozen aantal Pa lestijnen werden gedood waarvan mag worden aangenomen dat ze helemaal geen aanval in de zin hadden. Er zijn fotosequenzen van een aantal gevallen waarop te zien is dat Palestijnen die dood op straat lagen, pas later van een mes naast hun lichaam werden voor zien. Dat benoemt Franke niet. Als je hier in Nederland het als vluchteling nog presteert om in een opvangcentrum je medemens te treiteren (krant 2 maart) vraag ik me af of je het wel verdient om je hier te vestigen. Nu worden de 'gepesten' apart op gevangen, de wereld op z'n kop. De treiteraars kunnen dus ge woon hun gang gaan. Als ze hier een verblijfsvergunning krijgen en naast een christen of een homo koppel komen te wonen wil ik niet weten hoe dat gaat verlopen. In de kiem smoren dus en nu aan pakken. Onbegrijpelijk dat een meerder heid van de Tweede Kamer heeft ingestemd met de motie van D66 waarin wordt gepleit voor aparte opvanglocaties voor bedreigde christenen, homoseksuelen en an dere kwetsbare individuen. Dit slaat werkelijk alles! Dom, dom, dom! Door dit te faciliteren leve ren we weer een stukje Nederland in! Nota bene ze moeten blij zijn om vrij hier opgevangen te wor den. Wanneer je vanuit een anti democratisch land komt naar Ne derland waarin je in alle vrijheid jezelf kunt zijn én waar je in de toekomst deel wilt uitmaken van de bevolking, hoor je je aan te pas sen aan de democratische spelre gels 'waarden en normen'. Zij heb ben zich hieraan te conformeren en zo niet, dan zijn ze niet wel kom. Maar... ik vrees dat het woord democratie voor deze 'inti miderende moslims' onbekend in de oren klinkt. Nederland, waar ik zo trots op ben, waarom maak je mij zo boos en verdrietig? Geluk kig komen er ook weer verkiezin gen! Wat een gedoe over een maand geen alcohol (krant 29 februari). Ik ben inmiddels 55 jaar en al ruim 50 jaar alcohol vrij. Ik heb het nooit gemist en het voegt ook niets toe. Tegenwoordig drink ik met mijn vriendin af en toe een glaasje port mee, omdat zij dat ge zellig vind. Maar het hoeft voor mij nog steeds niet. Gerben van 't Hof vindt André Versteegh (krant 10 maart) met zijn mening over kernenergie een 'dwarsdenker'. Dit is nu precies wat ik van Gerben van 't Hof vind, want als hij André Ver steegh in het 'dwarsdenkers-hok- je' plaatst, begrijpt hij totaal niet wat er gaande is in de energiewe reld! DONDERDAG 17 MAART 2016 U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen W. J. van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Abko Paauwe Hendrikskinderenstraat 63, Goes Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Anneke Buijze G. van de Nissestraat 55, Zaamslag Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen H. Francois Kloosterweg 85, Burgh-Haamstede Jan Duin Leliendaleweg 15, Burgh-Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41