PZC SmartOpWeg.nl: Unieke tablet- of smartphonecursus 8 PZC-CLUB CLUB PZC FAMILIEL00P JAN T00R0P FOTOWANDELING BRANDNETELS PARTNER WORDEN? Wildplukdiner: zelf wilde Vanaf 2 april kunt u zich inschrij ven voor de PZC Familieloop. Nieuw parcours, meer beleve nis, andere afstanden. De PZC Familieloop op 25 juni 2016 wordt een unieke ervaring, maar voor u als PZC-abonnee nog net iets exclusiever. Floud onze website in de gaten! De PZC houdt op 16 april een lezersreis naar het Gemeente museum in Den Haag met ver slaggevers Jan van Damme en Nico Out. Het arrangement be staat onder meer uit de busreis, een lezing, toegang tot het mu seum en rondleidingen door Van Damme en Out. Meer informatie: www.pzc.nl/dub Ga op pad door bekende en on bekende straten om de beste plaatjes te schieten in de mooie steden die zijn uitgekozen door persfotografe Marcelle Davidse. Zij zal u leren om de mooiste fo to's te maken. Na afloop een heerlijke luxe lunch bij een restaurant/lunchroom en onder tussen gezellig de foto's doorne men. Binnenkort meer informatie! planten oogsten en koken Wat een luxe, zo'n privéle- raar. Relaxed ook. Stipt op tijd staat Dennis Cas- tel, eigenaar/trainer van SmartOpWeg.nl voor de deur. Later blijkt dat hij zelfs daar een app voor ge bruikt. SmartOpWeg.nl heeft voor deelne mers aan de twee uur durende cursus een speciale eigen lesstof ontwikkeld. Daarin wordt de smartphone of tablet helder, duidelijk en overzichtelijk uitge legd zodat de cursist hier optimaal ge bruik van kan maken. Stap voor stap werkt de trainer de handleiding door Op een rustige manier maakt hij de deelnemer wegwijs op zijn smart phone of tablet. Alle veel voorkomen de onderwerpen worden behandeld. Denk hierbij aan de verschillende bestu ringssystemen, internetten en mailen. Ook de social media worden behan deld. Bij ieder instemmend knikje van de kant van de cursist wordt een onder werp als bekend verondersteld en slechts summier aangestipt. Ondertus sen let Dennis Castel goed op wat de interesses zijn. Zodra hij merkt dat de cursist geïnteresseerd is tovert hij een paar interessante apps tevoorschijn. Je kunt overigens je voorkeur ook van te voren al doorgeven. Wat moet je per slot van rekening met een program maatje over beleggingen als je er hele maal niet in bent geïnteresseerd? Bijna ieder huishouden in Neder land beschikt tegenwoordig over een smartphone of een tablet. Als je er nog nooit een hebt gehad, gaat er een we reld voor je open. Er zijn namelijk legio mogelijkheden: van het spelen van spel letjes of het lezen van het laatste nieuws, tot het instellen van de thermo staat via de tablet. Dennis vertelt dat veel van zijn cursisten koudwatervrees hebben voor zaken als internetbankie- ren en social media. "Door alle bericht gevingen in de media durven ze er soms geen gebruik van te maken. Ik probeer ze gerust te stellen en eventue le 'gevaren' uit de weg te ruimen. Ze hóeven op facebook per slot van reke ning geen profielfoto te plaatsen. Ik laat ze zien wat er allemaal kan. Vaak is dan hun interesse gewekt en willen ze bijvoorbeeld wél gluren bij de buren. Vooral als ik zeg dat dit kan zonder dat de buren bij hun kunnen gluren. Zo lang je niets op facebook zet wat een ander niet mag zien of lezen kan het echt geen kwaad." De cursus SmartOp- Weg.nl is bestemd voor iedereen die gebruik wil maken van tablet of smart phone, vereist geen voorkennis en is leeftijd onafhankelijk. Dennis: "De prak tijk wijst uit dat er veel 50-plussers tot de geïnteresseerden behoren. Je bent per slot van rekening nooit te oud om te leren. Mijn oudste cursist was 93. Hij had een tablet van zijn kinderen ge kregen die in Frankrijk woonden." Waar: Bij de deelnemer thuis Datum en aanvang: in overleg Prijs: 89,00 euro Bestellen: mail naar Club@PZC.nl Let op: Binnen de straal van 10 kilometer van Vlissingen worden geen kilometerkosten door berekend, daarbuiten is dat 0,29 euro per kilo meter. Tolkosten worden apart verrekend. liefjes en wilde viooltjes doen hun best. Sommige wilde planten, zoals de weegbree, zijn zo lekker dat de ko nijnen en fazanten Marieke voor zijn met het opeten. „Dat is me vorig jaar ook al gebeurd", zegt ze berustend. Tot haar opluchting staat op een be schut plekje langs de boerderij volop daslook en winterpostelein. Kordaat verdwijnt de ene na de andere eetba re plant in de rieten mand. „Het is al tijd spannend wat er is, vooral bij zo'n eerste keer in de lente", vindt ze. Na dat alles is gewassen en gesorteerd, worden de deelnemers in groepjes verdeeld om samen aan de hand van recepten, verschillende hapjes en ge rechtjes te maken. „Daar maken we een soort meergangendiner van en dat proeven we lekker. Bij elkaar heb je er een hele maaltijd aan, tenzij je niets lust natuurlijk." Omdat de mees te mensen weinig tot geen botani sche kennis hebben en ze bang zijn planten met elkaar te verwarren, kun nen deelnemers aan het wildpluk diner tegen een gereduceerd tarief het boek 'Onkruid' bestellen. Het boek leert niet alleen onkruid te herkennen, maar het ook te gebrui ken en ervan te genieten. Waar: Biggekerke Wanneer: zaterdag 2 aprilzater dag 9 april, zaterdag 16 april, zater dag 30 april Tijdstip: van 13.30 tot ca. 18.30 uur Prijs: 35,00 euro per persoon Bestellen: pzc.nl/dub Op luttele kilome ters van Middel burg ligt, in een weids Walchers landschap, kook- boerderij Krom- menhoeke. De oude boerderij hoorde bij een agra risch bedrijf maar heeft een complete metamorfose ondergaan. De boeren schuur is opgedeeld in verschillende ruimtes waarin tegenwoordig klein schalige kookcursussen en workshops worden gegeven: in de voormalige paardenstal kwam een ruime keuken die van alle gemakken is voorzien en in de koeienstal is nu een eet- en cursusruimte. Eigenaresse Marieke Hakkesteegt geeft hier alweer acht jaar workshops, vooral op het gebied van ecologisch koken. „Ik maak gebruik van zoveel mogelijk basisproducten dus geen pakjes kant-en-klare champignonsoep maar verse, hele groentes", vertelt zij. „Veel deelnemers zijn gewoon verge ten, of hebben nooit geleerd, hoe je groentes moet schoonmaken en snij den. Mensen zijn van de natuur ver vreemd. Daarom ga ik ook graag met wilde planten aan de slag." Na de introductie met een kop koffie of thee en een uitvoerige uitleg gaan de cursisten naar buiten om rondom de boerderij naar wilde planten te zoe ken. Het gros ervan staat bij iedereen om de hoek of als onkruid in de tuin. „Het moet snel warmer worden en minder nat. Als ik op mijn klompen de tuin in loop is het van sop, sop, sop. Het weer moet zich echt ten goede keren anders hebben we straks niets te eten", zegt Marieke lachend. Gelukkig blijkt tijdens onze inspectie ronde dat de paardenbloemen en brandnetels hun eerste blaadjes al bo ven de grond uitsteken. Ook de made- Wilt u met uw evenement, le zing of workshop ook aanhaken bij PZC Club en onze abonnees een onvergetelijke dag bezor gen? Dat kan uiteraard! Stuurt u een e-mail naar club@pzc.nl en wij zullen zo spoedig mogelijk contact met u opnemen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40