Militair aangehouden na tragedie in Kaatsheuvel Busreizen Terugkeerder blijft onder radar NIEUWS 3 Nieuw dreigingsbeeld in Nederland is verontrustend. Aanwezigheid terroristen onder vluchtelingen is niet uit te sluiten. 549 669 669 719 Bestel nu de gratis brochure 2016 ROTTERDAM. Nederland loopt het risico dat terroristen misbruik ma ken van asielprocedures in ons land. Ook kunnen jihadisten van Hollandse bodem hier onder de ra dar blijven, als ze terugkeren. Dat staat in het Dreigingsbeeld Terrorisme Nederland (DTN) van de Nationaal Coördinator Terroris mebestrijding dat gisteren naar buiten kwam. Terreurorganisatie IS bezit vermoedelijk een aparte eenheid die belast is met het plan nen van aanslagen met goed ge trainde terroristen in het buiten land, is te lezen. Twee van de aan slagplegers die in Parijs moordend over straat gingen, kwamen met de stroom vluchtelingen mee naar Europa. Volgens de Nationaal Coördinator Terrorismebestrij ding en Veiligheid (NCTV) zijn er geen bewijzen dat onder vluchte lingen in Nederland ook terroris ten zijn meegekomen, maar hij kan dat niet uitsluiten. Het CDA reageert geschrokken op het nieuwe dreigingsbeeld. „We hebben week na week gezien dat er grote groepen vluchtelin gen Europa binnentrokken zon der enige vorm van screening of registratie. De kans dat het dan misgaat, groeit natuurlijk evi dent", zegt Mona Keijzer. Ook in Nederland moest staats secretaris Klaas Dijkhoff (Asiel, WD) lang erkennen dat de regis tratie en identificatie van vluchte lingen achterbleef, alleen al van wege de omvang van de stroom. Inmiddels is die weliswaar op or de, maar zeker nog niet sluitend, moeten inspectiediensten erken nen. „We moeten daarom alert blijven", zegt WD-Kamerlid Ma- lik Azmani. „too procent veilig heid is niet te garanderen, maar we mogen niet verslappen." „We weten dat er mensen zijn die aanslagen beramen, al dan niet aangestuurd vanuit Raqqa", zegt Mark Singleton van het Inter national Centre for Counterterro- rism in Den Haag. „Het is niet de vraag of er een nieuwe aanslag komt in Europa, maar wanneer." Er zijn zorgen over de angst die de aanslagen in Parijs meebrach ten. De veertien aanslagen in 2015 waren er twee keer zo veel als een '100 procent veiligheid is niet te garanderen, maar we mogen niet verslappen' jaar eerder. „Een organisatie als IS is uit op polarisatie en daarin sla gen ze", zegt Singleton. Net als de NCTV is hij bezorgd over bedrei gingen en geweld rondom asiel zoekers en islam. Volgens Jeroen Recourt (PvdA) zijn de Nederland se diensten alert, maar blijven we afhankelijk van andere Europese landen. „Ik zie dat het in Neder land op orde is. Tegelijk zie je dat als in bijvoorbeeld België of Frank rijk de zaken niet op orde zijn, Ne derland ook gevaar loopt. Dan heb je nog geen sluitend netwerk." De melding zou zijn gedaan door haar echtgenoot, een 48-jarige militair. Hij is aangehouden en wordt ervan verdacht zijn vrouw te hebben omgebracht. De drie kinderen van het stel, twee jongens en een meisje, ble ven ongedeerd en zijn elders on dergebracht. Het was gisteren nog niet duidelijk of zij getuige zijn geweest van de tragische ge beurtenis. Omdat de 48-jarige verdachte een militair is, werd het onder zoek naar de dood van de vrouw gisteren opgepakt door de Ko ninklijke Marechaussee. In de wo ning, op een steenworp afstand van de Efteling, werd tot in de avond forensisch onderzoek ver richt. Met grote zwarte schermen werd de woning aan het zicht van de buurt onttrokken. Omwonenden reageerden ge schokt op het nieuws. Van een mogelijke ruzie of problemen in het gezin had nog nooit iemand 'Dit is verschrikkelijk. Dollie was enorm betrokken bij' onze school' iets gemerkt. Het is dan ook nog volstrekt onduidelijk waarom en hoe Hanssen in de vroege och tend van woensdag om het leven werd gebracht. Een betrouwbare bron meldt dat haar man, een sport- en schietinstructeur bij Defensie, te vens lid is van een schietvereni ging. Een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee wilde gisteren niets zeggen over berich ten dat de verdachte ook wapens in huis zou hebben. De verslagenheid over de dood van Hanssen was gisteren vooral voelbaar op het Van Haestrechtcollege in Kaatsheuvel, waar de twee zonen van het ge zin naar school gaan. Naast haar werk als loopbaanbegeleider bij de Koninklijke Marechaussee, was Hanssen ook zeer actief als lid van de ouderraad. Directeur Jean Willems reageerde met gro te ontzetting op haar overlijden. „Dit is verschrikkelijk", aldus de zichtbaar aangedane directeur. „Dollie was enorm betrokken bij onze school." Ook op basisschool De Vaert, waar de dochter op school zit, werd onder begelei ding van slachtofferhulp uitge breid stilgestaan bij het drama. per Comfort Class touringcar Ga naar Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697 DONDERDAG 17 MAART 2016 Alert op terreur van Vluchteling' door Tobias den Hartog en Carla van der Wal Malik Azmani WD-Kamerlid door Erik van Hest KAATSHEUVEL. Een Kaatsheuvels gezin met drie kinderen is ver scheurd na een ernstig familiedra ma. De moeder van het gezin, de 43-jarige Dollie Hanssen, werd gis terochtend rond 05.50 uur door de politie dood aangetroffen in haar woning. Jean Willems schooldirecteur Italiaanse Dolomieten Geniet van natuur en een vleugje cultuur in de machtige Dolomieten. Panoramatochten per bus en trein met prachtige uitzichten. O.a. Bolzano en Merano Zie: Kras.nl/39505 Ongerepte Hoge Tatra Tip voor natuurliefhebbers! Ontdek het Slowaaks Paradijs, Pieniny, het Oravadal, Praag, Zakopane en het kleurrijke Presov. Klantbeoordeling 83 Zie: Kras.nl/39502 Kroatië Slovenië Unieke rondreis naar de Kroatische kust en het Sloveense binnenland met o.a. bezoek aan oude vestingstadjes als Split en Trogir. Bezoek aan Plitvice Meren Zie: Kras.nl/39529 Authentiek Catalonië Heerlijk luieren aan de kust, tapas smullen en excursies naar bekende steden als Barcelona, Tarragona, Sitges en het Figueras van Dall. 3*/4* hotels aan de kust Zie: Kras.nl/39523 10 dagen 12 dagen 12 dagen v.a. 13 dagen v.a. In de woning werd gisteren tot in de avond forensisch onderzoek gedaan, foto Martijn van Bijnen/FPMB Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Caramiteitenfonds Kras.nl/brochures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3