Feestelijke renovatie Historische mijnenveger naar Dokje van Perry 6 WALCHEREN Middelburg plant ook bomen €24,50 p.p. De oude, oorspronkelijk uit Amerika afkomstige, mijnenveger Mercuur meert binnenkort af als museumschip in het Dokje van Perry, kondigen B en W aan. In de regio Leger des Heils start projectkoor Open tennisdag bij MLTC Middelburg Prepareerweekend bij Terra Maris Mijn dorp, mijn stad Jos Houtzager brengt covers Toneelgroep viert jubileum www.hoteldeleugenaar.nl HOTEL BRASSERIE DE LEUGENAAR MMMMMaandmenu Maart Broccolisoep met een scheutje room Met geitenkaas gevulde kipfilet omwikkeld met parmaham Oublie wafel met vanille ijs en een saus van bosvruchten VLISSINGEN. De renovatie van 181 woningen in de Rooie Buurt van Vlissingen is al even bezig, maar woningcorporatie l'Escaut viert woensdag 23 maart de officiële start. In de modelwoning aan de Verkuijl Quakkelaarstraat (num mers 199 en 201) kunnen geno digden in de woningen rondkij ken. Ook kunnen ze een diapre sentatie over de Rooie Buurt (van verleden naar heden) be kijken en mogen ze genieten van diverse toespraken van de directeuren Jan van Beekhui zen en Roel Rommens van l'Es caut en bouwbedrijf Joziasse en wethouder Sem Stroosnijder. door René Hoonhorst VLISSINGEN. De historische mijnen veger Harer Majesteits Mercuur legt binnenkort definitief aan in het Dokje van Perry in Vlissingen. Het deels houten schip is nog ei gendom van de Koninklijke Marine, maar wordt als het over enige tijd naar Vlissingen komt, overgedra gen aan de Stichting Maritiem Erf goed Vlissingen. Voordat het zo ver is, moet het schip eerst worden ontdaan van al le asbest, die bij de bouw van het vaartuig en tijdens aanpassingen zijn verwerkt. Die saneringskos- ten komen nog voor rekening van Defensie. De Mercuur kwam in de eerste helft van de jaren vijftig van de vo rige eeuw naar Nederland als on derdeel van de Marshallhulp van de Verenigde Staten. Onder de naam Hr. Ms. Onverschrokken deed het schip tot 1972 dienst als oceaanmijnenveger. Toen bouwde de marine de mijnenveger om tot torpedowerkschip en herdoopte het tot Hr. Ms. Mercuur. In 1987 ging de Mercuur met pensioen en vijf jaar later werd het in bruikleen gegeven bij de Stichting Behoud Maritieme Mo numenten in Scheveningen. Meer dan twee decennia, tot begin dit jaar, pronkte de Mercuur vervol gens als museumschip in de (bin- nen)haven van Scheveningen. De SBMM kreeg het aanbod om het schip, na de asbestsane ring, om niet over te nemen. Maar de Scheveningse maritieme erf goedstichting ging 1 januari van dit jaar ter ziele, omdat vrijwilli gers en masse stopten en nieuwe enthousiastelingen niet te vinden waren. Even werd gevreesd dat het schip, dat naar marinestad Den Helder was gesleept, aan de sloophamer ten prooi viel, maar uiteindelijk bleek de mijnenveger naar Vlissingen te kunnen. De plaatselijke Stichting Mari- tiem Erfgoed zoekt meer vrijwilli gers en meer financiën, maar B en W zijn blij dat het bijzondere museumschip naar Vlissingen komt. Omdat het Dokje van Perry een permanente bewoner krijgt én omdat Vlissingen een attractie rijker wordt, die ook nog eens goed bij de toekomstige mariniers kazerne past. „Je ziet het niet di rect, maar het schip is nog groten deels van hout; bijzonder voor een mijnenveger", betoogde wet houder John de Jonge. De Mercuur in de haven van marinestad Den Helder, waar vrijwilligers van de Stichting Maritiem Erfgoed Vlissingen het schip bekeken, foto Niek Peters ARNEMUIDEN De Arne, 20.00 uur - Debat Euro parlementariër B. Beider en Opper rabbijn B. Jacobs over o.a. de migra tiestroom BIGCEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopoch- tend met koffie of thee en mogelijk heid boeken, dvd's en cd's te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senio ren met o.a. biljar ten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Couburg, 09.30-11.30 uur - Volksdansen MIDDELBURG Markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Lan ge Noordstraat 62, 12.45-13.10 uur - Lunchlezing door Bert Geleijnse, hij leest voor uit de Matthëus Passion; De Aventurijn, Henry Dunant- laan 2,14.45-15.45 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; Gym zaal Roozenbur- glaan, Wij- daudwarsstraat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactivi teit voor meiden uit groep 3 t/m 8; Kloveniersdoelen, Achter de Houttui nen 30, 20.00 uur - Gelukslezing Sti- ne Jensen; Stad- schouwburg Mid delburg, Molenwa ter 99, 20.00 uur - Concert Krystl; Ju- vent, Park Veld- zigt 43, 20.00-22.00 uur- Informatieavond over pleegzorg; Ca fé Schuttershof, Schuttershofstraat 1, 21.00 uur - Op treden Mark Gui- liana Quartet; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 21.30 uur - Concert Gil lian Welch en Da vid Rawlings 'Songs from the heart' OOSTKAPELLE Schoolstraat 4, 13.00-16.00 uur - Workshop 'Veilig Internetten' voor 55 plussers uit de gemeente Veere; Kantine Voetbalve reniging; Magno lialaan 33,13.30 uur - A.V.O. Sport- dorp wandeltocht over 5 en 10 km OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 09.00-10.00 uur- Peutergym voor peuters vanaf 18 maanden VLISSINGEN Zeeuws Maritiem Museum, Nieuw- endijk 11,10.00- 17.00 uur - Ten toonstelling 'De zee inspireert'; Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1,16.00 uur - Kleu- tergym MIDDELBURG Leger des Heils korps Walcheren start vandaag weer met het pro jectkoor. De repetities vinden plaats in het gebouw van het Le ger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg (naast de brandweer kazerne). In totaal zijn er acht sa menkomsten en uiteindelijk twee uitvoeringen. De avonden beginnen om 19.15 uur met kof fie en thee. Van 19.30 tot 20.30 uur is de repetitie. Het repertoi re zal bestaan uit gospelmuziek en andere populaire muziek. De kosten zijn 5 euro per persoon. Meer informatie en opgave kan telefonisch en per mail: 0118-614877 of korps.walcheren @legerdesheils.nl. MIDDELBURG Tennisvereniging MLTC uit Mid delburg houdt zaterdag een open tennisdag. Er worden die mid dag activiteiten op en rondom de tennisbaan verzorgd. Er zijn bijvoorbeeld tennismaatjes aan wezig om bezoekers rond te lei den en uitleg te geven. Ook staan er aan de club verbonden tennisleraren klaar om te helpen bij het leren van de eerste begin selen. Gelijk een balletje slaan kan ook. Ballen en rackets zijn aanwezig. De middag duurt van 13.00 tot 16.00 uur. OOSTKAPELLE Museum Terra Maris in Oostka- pelle houdt zaterdag en zondag een prepareerweekend. Verschillende preparateurs de monstreren dan de technieken die gebruikt worden bij de con servering van biologisch materi aal en het opzetten van dieren. De demonstraties starten op bei de dagen om 12.00 uur en duren tot 16.00 uur. Daarnaast is deze dagen de 'Knuffel-opstopdokter' aanwe zig. Tüssen 13.00 en 15.00 uur kunnen kinderen hun knuffel opnieuw laten opstoppen. De toegang voor beide activiteiten is gratis. Terra Maris is te vinden aan Duinvlietweg 6 in Oostkapel- le. Jos Houtzager MIDDELBURG Pianist en zanger Jos Houtzager speelt zaterdag in de brasserie van de Drvkkery een liedjespro gramma met diverse covers. Van 'Mag ik dan bij jou' van Claudia de Breij tot 'Imagine' van John Lennon. En van 'Brabant' van Guus Meeuwis tot 'Chasing cars' van Snow Patrol. De muzikale middag begint om 15.30 uur en duurt tot 16.45 uur. MIDDELBURG Toneelgroep Griffioen verzorgt zaterdag vanwege het tienjarig bestaan een blijspel in 't Spiegel- theater in Middelburg. Het blij spel heet 'Bospeen en blinde vin ken'. De entree bedraagt 2,50 euro per persoon, inclusief een lootje. De voorstelling begint om 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur. In 'Bospeen en blinde vinken' drijft Simon Akkerman samen met zijn hardwerkende dochter een groentezaak in een volks buurt. Het voortbestaan van die zaak wordt echter bedreigd door me vrouw Steensma, de eigenares van een concurrerende super markt. Maar Simon houdt zijn hoofd koel en zijn poot stijf. Zijn enige zorg is: een goeie vent te vinden voor zijn dochter Elsie. De vraag is of dat lukt. MIDDELBURG. Het ging de laatste weken in Middelburg vooral over het kappen van bomen. Op de Nationale Boomfeestdag zijn gisteren ook weer bomen geplant. In Sint Laurens staan nu voor het voormalige ge meentehuis aan de Noordweg vier lindes, twee beuken en heesters. Schoolkinderen van De Palmenhof hielpen daarbij. In het Erasmuspark (foto) plantten jongeren van praktijkschool Het Bolwerk, vrijwilligers en Stichting Landschapsbeheer met hulp van wethouder Arjan Beek man vijftien fruitbomen en klein plukfruit. Aan de Breeweg hebben buurtbewoners zes haagbeuken en heesterbeplanting in de grond ge zet. En Speelhof Hoogerzael is drie fruitbomen rijker, foto Ruben Oreel LEKKER ANDERS EN PUUR GENIETEN Op vertoon van deze advertentie ontvangt u 2,00 p.p korting op ons maandmenu1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38